بروزترین مرکز مشاوره تحصیلی

۳۱ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

دوشنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۴، ۰۹:۳۳ ق.ظ حسنِ گُلی
میراث آلبرتا دو در سایت آقای افشار+مطالعه کنکور در چند هفته پایانی

میراث آلبرتا دو در سایت آقای افشار+مطالعه کنکور در چند هفته پایانی

سلام دوستان


آقای افشار لطف داشتند نسب به ما و مطلب مارو در مورد میراث آلبرتا 2 و انگیزه گرفتن برای ادامه راه کنکور در سایت خودشون بازنشر دادن! از ایشون بابت این کارشون تشکر میکنیم! مطمئنا عشق و محبت شما استراتژیک های عزیز اینهمه انرژی مثبت ساطع کرده که آقای افشار با وجود سوءتفاهمات قبلی از ما حمایت کرده! این پدیده پدیده نادری هست ولی مطمئنا شروع یک همکاری فوق العاده و محبت انگیز بین ما و آقای افشار هست! و از این به بعد همکاری های ما با سایت های کنکوری بیشتر میشه و مثل قبل کاملا مستقل کار نمیکنیم!

آدرس مطلب در سایت ایشون

انگیزشی (همت و غیرت کن)#یک بحث دیگه که این روزا مطرحه خوندن کنکور و موفقیت در اون در مدت زمان باقی مونده هست! برای این کار هم آقای افشار ترتیبی چیدنو مطلب تهیه کردن حتما مراجعه بکنید


توصیه های خیلی مهمی داره در مورد گزینشی مطالعه کردن
http://alirezael.ir/post/410


همین طور این کارگاه انگیزشی که برای پست قبلی این هست جالب بود برای بچه ها


بچه ها من به خودی خود به معجزه ماورا طبیعی عجیب و غریب اعتقاد ندارم! مثلا راه رفتن روی آب انسان! اما معتقدم یک انسان وقتی تو شرایط سخت گیر میکنه میتونه کارهای بزرگی بکنه! فکرشو بکنید یک مادر 50 کیلویی در شرایط عادی میتونه یک کمد 100 کیلویی رو بلند کنه؟


ولی وقتی توی زلزله بچش زیر اون گیر کرده اون مادر 50 کیلویی مجبوره!! و بلندش میکنه! کنکوری عزیز تو الان مجبوری! و میتونی بلندش کنی! مطمئن باش اگه بزنی به سیم آخر و ترمز بریده کار کنی حتی شاید از خیلی هایی که بیشتر از تو خوندن جلو بزنی!


تعارف نداریم! تو مجبوری! و بـــاید انجام بدی این کارو! من به تو به تواناییت ایمان دارم! من شک ندارم فردا روی امثالِ تو باید این کشورو بسازن! ما باید بسازیم! همه دست به دست هم!


مشاوره هارو دانلود کن انگیزتو بگیر و شروع کن یک استارت محکم بزن بدون استاپ!


مشاور مدرسمون میگفت باید بعد عید تو درس خوندن خود کشی کرد!!


اما یه مرد بزرگ هست که میگه!


من بهت میگم تو نباید صب کنی! باید تند بری حتی اگه چپ کنی!
۳۱ فروردين ۹۴ ، ۰۹:۳۳ ۲۲ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰
حسنِ گُلی
يكشنبه, ۳۰ فروردين ۱۳۹۴، ۰۹:۲۹ ب.ظ حسنِ گُلی
کنــکور تــرکیه {پزشکی ،دندان پزشکی،داروسازی} بدون تاثیر معدل

کنــکور تــرکیه {پزشکی ،دندان پزشکی،داروسازی} بدون تاثیر معدل


خیلی از عزیزان راجب هزینه زندگی در ترکیه سوال میکنند این مقاله خوب به شما کمک میکنه

هزینه اجاره مسکن یا خوابگاه در ترکیه

در ترکیه با توجه به انتخاب و بودجه ی خود می توانید مسکن یا خوابگاه مناسبی با توجه به شرایط خود برای زندگی تهیه نمایید. به صورت کلی هزینه مسکن  در ترکیه درمقایسه با ایران پایین تر می باشد. حدود هزاران نفردانشجو در شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول ، آنکارا ، ازمیر و...زندگی خوابگاهی و دانشجویی دارند. با توجه به کیفیت خوابگاه ها وآپارتمان ها از نظر امکانات و موقعیت محل زندگی هزینه ها متفاوت می باشد. شما می توانید در صورت تمایل در خوابگاه سکونت نمایید. بیشتر دانشگاه های دولتی ترکیه برای دانشجویان غیر بومی خود خوابگاه اختصاص داده اند. خوابگاه های دولتی عموماً شامل اتاق های یک –دو وچهار نفره می باشند. هزینه  ماهیانه  این اتاق ها از 150 لیر تا 300 لیر می باشد. خوابگاه های خصوصی نیز با توجه به هر شهر و امکانات دارای هزینه های متفاوتی می باشند. به طور مثال اجاره خوابگاه های تک نفره در استانبول سالانه 7000 لیر است که دارای امکانات اینترنت، نظافت، رستوران و...می باشند.

درمورد اجاره  مسکن نیز با توجه به موقعیت و امکانات (مبله ، ...) اجاره ها شهر به شهر متفاوت می باشد. در کشور ترکیه مالکان مسکن غالباً دپوزیت ( رهن )‌ دریافت نمی کنند. برای مثال هزینه  یک واحد آپارتمان به مساحت 50 متردرمنطقه  نزدیک به دانشگاه جراح پاشا در استانبول 450-650 لیر و در آنکارا همین آپارتمان در یک منطقه  متوسط 450-350 لیر است.

هزینه موادغذایی در ترکیه

هزینه  مواد غذایی در ترکیه را  می توان به دو بخش تقسیم کرد.

1-مواد اولیه برای پخت وپز

هزینه خرید مواد اولیه برای پخت و پز با ایران برابر است و گاهاً در شهرهای ارزان تر مانند آنکارا و ازمیر این هزینه  با توجه به کیفیت و تنوع اجناس در مقایسه با تهران قیمت مناسب تری دارند.

2-صرف غذا در رستوران

هزینه صرف غذا در رستوران های ترکیه با توجه به کیفیت آن ها و ارایه خدمات قابل توجه است و این مورد در شهری مانند استانبول چشمگیرتر است. از آنجا که دانشگاه های دولتی دارای امکانات سلف سرویس می باشند لذا استفاده از امکانات دانشگاه برای دانشجویان مقرون به صرفه می باشد.

3-هزینه  ایاب و ذهاب

درترکیه سیستم عمومی حمل ونقل شامل مترو، اتوبوس، تاکسی، متروباس، دولموش و...می باشد. در اتوبوس ها و مترو معمولاً با استفاده از کارت های اعتباری هزینه  1لیر تا 2 لیر می باشد و با استفاده از کارت دانشجویی 50 درصد تخفیف در هزینه  خرید کارت شامل حال دانشجویان می شود. در تاکسی ها نیز کرایه بر اساس تاکسی متر محاسبه می گردد.

مقایسه اجمالی هزینه زندگی در استانبول و تهران


هزینه اجاره بها در استانبول به طور متوسط 29.29% کمتر از تهران است.

هزینه صرف غذا در رستوران های استانبول به طور متوسط 5.99 % بیشتر از تهران است.

هزینه ها به طور کلی در استانبول 9% بیشتر از تهران است.

مقایسه اجمالی هزینه زندگی در آنکارا و تهران


هزینه اجاره بها در آنکارا به طور متوسط 56.67% کمتر از تهران است.

هزینه صرف غذا در رستوران های آنکارا به طور متوسط 7.65 % کمتر از تهران است.

هزینه ها به طور متوسط در آنکارا تقریباً معادل تهران است.

منبع مقایسه هزینه ها: سایت: .numbeo.comآزمون یوس yos

زمونی است که دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه  در مقاطع لیسانس در دانشگاه های ترکیه دارند بایستی در آن شرکت کنند ونتیجه ی این آزمون برای تمامی دانشگاه ها ی ترکیه مورد قبول می باشد.

این آزمون تا سال 2010 به صورت سراسری توسط سازمان سنجش کشورترکیه برگزار می شد اما در سال های بعد و از سال 2012 براساس مقررات تصویب شده در نظام آموزشی ترکیه هر دانشگاه به صورت مستقل این آزمون را برگزار می کند. دانشجویانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند ایتدا بایستی دانشگاه مورد نظر خود را تعیین کرده وسپس تاریخ و نحوه ی ثبت نام را ازسایت دانشگاه تعقیب نموده ودر آزمون شرکت نمایند.

آزمونی که از طریق سازمان سنجش تا قبل از سال 2010 برگزار می شد شامل 80 سوال بود که از این تعداد 45 سوال تست هوش30،  سوال ریاضی و 5 سوال هندسه بود. بعداز آن که برگزاری این آزمون به عهده ی خود دانشگاه ها گذاشته شد تعداد سوالات و بودجه بندی سوالات نیز از شرایط هر دانشگاه تاثیر پذیرفت به طوریکه در سال 2011 بعضی از دانشگاهها تنها ریاضیات و هندسه و یا فقط تست هوش را در سوالات آوردند.

شرایط متقاضیان شرکت در این آزمون:

1- متقاضیان باید دانش آموز سال آخر دبیرستان یا فارغ التحصیل دبیرستان باشند.
2- متقاضیان باید جزء اتباع خارجی باشند.
3- در صورتی که یک متقاضی در بدو تولد تبعه ترکیه بوده و با گواهی وزارت کشور ترکیه از تابعیت این کشور خارج شده باشند باید برگه های مورد نظر را از وزارت کشور اخذ و ارائه نماید.
4- اتباع جمهوری ترکیه یا جمهوری ترک قبرس شمالی که دوره دبیرستان را به طور کامل در خارج از کشورهای فوق به اتمام رسانده باشند حق برخورداری از این قانون را دارا می باشند.


شرایط تحصیل در ترکیه :

    نظام آموزشی ترکیه کاملا براساس استانداردهای سیستم آموزشی آمریکا و دروس به صورت ترمی،واحدی ارائه می گردد.

لازم به ذکر است برای تحصیل در ترکیه شرایط سنی وجود ندارد و دانش آموزان اعم از تجربی ، ریاضی، انسانی،فنی حرفه ای ، کارو دانش با دیپلم متوسطه امکان شرکت در آزمون و تحصیل در هر رشته ای را خواهند داشت .

هزینه تحصیل در ترکیه :

    در کشور ترکیه هزینه اقامت بسیار مناسب است ، برای کلیه دانشجویان امکان استفاده از خوابگاه دانشگاه دولتی یا خوابگاه خصوصی با هزینه مناسب و جود دارد .

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ترکیه در هر سال تحصیلی موظف به پذیرش سهمیه‌ای بالغ بر 4500 دانشجوی خارجی (غیر ترک) هستند. در این راستا سازمان ÖSYM (مرکز انتخاب و جایگزینی دانشجو) ترکیه متولی برگزاری آزمونی به نام YÖS (آزمون دانشجویان خارجی) شده که همه ساله در ماه آوریل در کشور ترکیه و چند کشور منطقه به‌طور همزمان برگزار می‌شود. 
با توجه به سطح معلومات دبیرستانی دانش آموزان ایرانی در مقایسه با داوطلبان سایر کشورهای منطقه و همچنین اعتبار علمی بسیار بالای دانشگاه‌های ترکیه، هزینه‌های تحصیلی و هزینه‌های زندگی بسیار پائین این کشور، برگزاری آزمون به زبان انگلیسی، سهل‌الوصول بودن تردد به کشور ترکیه و عوامل بسیاری از این قبیل فرصت استثنایی برای داوطلبان ایرانی مهیا شده است تا با شانس قبولی بسیار بالا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور ترکیه نصیبشان شود.


دانشگاه‌های ترکیه‌‌ 
سیستم آموزشی دانشگاه‌های ترکیه کاملاً مطابق با استانداردهای سیستم آموزشی آمریکا بوده و دروس به‌صورت ترمی- واحدی ارائه می‌شود. زبان آموزشی بسته به دانشگاه و رشته، انگلیسی، فرانسه، آلمانی و یا ترکی خواهد بود. 
تقویم آموزشی دانشگاه‌های ترکیه تقریباً همانند دانشگاه‌های ایران است بدین ترتیب که شروع ترم پائیز از ماه اکتبر و انتهای ژانویه و ترم بهار از فوریه آغاز و در ماه ژوئن به انتها خواهد رسید و ترم‌های تابستانی از جولای تا آگوست خواهد بود.


رشته‌های تحصیلی‌‌ 
توسط این آزمون امکان تحصیل در کلیه رشته‌های فنی مهندسی، پزشکی، هنر و علوم انسانی در دانشگاه‌های ترکیه فراهم است.


اعتبار علمی‌‌ 
دانشگاه‌های ترکیه در سال‌های گذشته اعتبار علمی بالایی در مجامع بین‌المللی کسب کرده‌اند به گونه‌ای که مدارک علمی این دانشگاه‌ها در کلیه کشورهای دنیا شناخته شده است. در رشته پزشکی پس از فارغ‌التحصیلی کارت طبابت بین‌المللی اعطا می‌شود. در تمامی رشته‌ها برای دانشجویان ممتاز امکان بورسیه شدن توسط سازمانها و مؤسسات آموزش آمریکایی و اروپایی میسر است و حتی در برخی دانشگاهها از ترم دوم به بعد می‌توان به‌صورت انتقالی به دانشگاه‌های آمریکا در همان رشته و ترم تحصیلی منتقل شد.


امکانات دانشگاهی و خوابگاهی‌‌ 
به‌طور کلی دانشگاه‌های ترکیه دارای امکانات وسیع و مناسبی از جهت فضای آموزشی، امکانات کتابخانه‌ای، اینترنتی و تجهیزات آزمایشگاهی، لوازم و زمین‌‌های ورزشی متعدد، امکانات تفریحی و خدمات درمانی و غیره هستند. اکثر دانشگاه‌ها دارای امکانات خوابگاهی با هزینه بسیار اندک هستند و با وجود اینکه دانشگاه‌ها از پیش تعهدی جهت خوابگاه ارائه نمی‌کنند ولی در سال‌های گذشته معمولاً امکان استفاده از خوابگاه برای دانشجویان ایرانی فراهم بوده است.


هزینه اقامت‌‌ 
در کشور ترکیه هزینه اقامت بسیار مناسب است. هزینه خورد و خوراک شبیه ایران و هزینه پوشاک به مراتب ارزانتر از ایران است. تنها تفاوت بارز در هزینه‌های حمل و نقل است که البته برای دانشجویان تخفیف‌‌های ویژه‌ای (50%) در بلیت اتوبوس‌‌های شهری و برون شهری، ترن‌‌های شهری و حتی خطوط هواپیمایی در نظر گرفته می‌شود، علاوه بر این هزینه‌های درمانی دانشجویان نیز رایگان است. 

ورود به دانشگاه در کشور ترکیه‌‌ 
ورود به دانشگاه از مقطع دیپلم دبیرستان به بعد همانند ایران منوط به شرکت و قبولی در کنکور سراسری کشور ترکیه است و در مقاطع بالاتر بستگی به ضوابط و قوانین هر دانشگاه دارد. در اینجا تکیه بر مقطع دیپلم به بعد بوده و نحوه و شرایط آن مفصلاً توضیح داده می‌شود.


آزمون سراسری YÖS 
امور مربوط به انتخاب و جایگزینی دانشجویان در مؤسسات آموزش عالی ترکیه توسط سازمان ÖSYM در این کشور پیگیری می‌شود و متقاضیان خارجی (غیر ترک) می‌بایست در آزمون YÖS که توسط این سازمان هر ساله برگزار می‌شود شرکت و پس از احراز رتبه قبولی توانایی ثبت‌نام و ادامه تحصیل در مؤسسات آموزش عالی ترکیه را خواهند داشت.


شرایط شرکت‌کنندگان در آزمون‌‌ 
برای شرکت در این آزمون شرط سنی وجود نداشته و کلیة دانش آموزان اعم از دبیرستان، فنی حرفه‌ای، کار دانش، هنرستان و ... که در سال آخر دبیرستان بوده و یا دارای دیپلم متوسطه یازده ساله هستند اجازه شرکت در این آزمون را خواهند داشت.


مواد درسی و نحوه ارزشیابی 
آزمون YÖS شامل دو قسمت است. قسمت اول‌‌: آزمون YÖS جهت سنجش استعدادهای آموزشی پایه شامل هوش و استعداد تحصیلی، ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و جغرافیا در حد دوره دبیرستان و شامل 80 سؤال تستی 5 گزینه‌ای در مدت 90 دقیقه به دو زبان انگلیسی و ترکی طراحی می‌شود و مبنای اصلی پذیرش دانشجو است. 
قسمت دوم‌‌: سنجش سطح اطلاعات داوطلب به زبان ترکی است که در این آزمون به هر داوطلب نمره A یا B یا C داده خواهد شد.


آموزش زبان ترکی‌‌ 
این مؤسسه با توجه به نیاز داوطلبان ایرانی به فراگیری زبان ترکی استانبولی جهت تحصیل در دانشگاه‌ها و نیز در زندگی روزمره اقدام به آموزش این زبان در کلاس‌های فوق‌العاده می‌نماید. روش تدریس در این کلاس‌ها منطبق بر اصول آموزشی زبان برای خارجیان، مورد تأیید مرکز تحقیق و توسعه و آموزش زبان ترکی دانشگاه‌ها (TÖMER) بوده و طی دوره‌های آموزشی مؤسسه به‌طور مستمر ارائه می‌شود.


انتخاب رشته‌‌ 
انتخاب رشته همانند دانشگاه سراسری ایران بعد از آزمون و دریافت نتایج صورت خواهد گرفت. لازم به ذکر است که انتخاب رشته الزاماً در یک گروه آموزشی نخواهد بود و همچنین ارتباطی به دیپلم دبیرستانی نخواهد داشت. مشاورین مجرب مؤسسه با توجه به تجربیات و آگاهی از آمار و نتایج سال‌های گذشته انتخاب رشته مناسبی را برای داوطلب انجام خواهد داد که این امر می‌تواند شانس قبولی داوطلبان را به مراتب افزایش دهد.


تحصیلات تکمیلی (مقاطع فوق لیسانس- دکترا)
گزینش دانشجو در مقاطع بالای لیسانس در دانشگاه‌های ترکیه از طریق کنکور سراسری انجام نمی‌پذیرد، بلکه دانشگاه‌ها به‌صورت جداگانه مدارک و امتیازهای لازم را از داوطلبان درخواست کرده و با برگزاری امتحانات داخلی اقدام به پذیرش دانشجو در این مقاطع می‌نمایند. بر این اساس ورود به دانشگاه‌ها در این مقاطع به مراتب آسانتر از دانشگاه‌های ایران است. 
دانشگاه‌های ترکیه سالانه دوبار اقدام به اعلام لیست رشته‌هایی که در آنها پذیرش دانشجوی فوق لیسانس و دکترا خواهند داشت و نیز ظرفیت پذیرش دانشجو درآن رشته‌ها برای هر دو مقطع می‌نمایند. داوطلبان باید رشته‌ای را که می‌توانند در آن ادامه تحصیل بدهند انتخاب کرده و اقدام به ثبت‌نام جهت شرکت در امتحانات مربوطه و طی مراحل پذیرش نمایند. طول دوره فوق لیسانس حداقل 2 سال و Ph.D چهار سال است. تعداد واحدهای لازم برای گذراندن در هر دو مقطع عموماً بین 20 تا 30 واحد است که باید در نیمی از طول مدت تحصیل گذرانده شوند و بقیة دوره به گذراندن پایان نامه اختصاص دارد. زبان تدریس در دوره‌های فوق لیسانس و Ph.D ، ترکی یا انگلیسی است.


آزمون LES
امتحان ورودی تحصیلات تکمیلی (بالای لیسانس) یا LES، امتحانی است که امتیاز آن در برخی موارد جهت ورود به دوره‌های آموزش تحصیلات تکمیلی بعد از لیسانس و موارد مشابه از قبیل دوره‌های تخصصی و پذیرش مربی در دانشگاه‌ها و... در ترکیه مورد نیاز است. امتیاز به‌دست آمده در این امتحان به‌ وسیله برگه نتایج آزمون LES به داوطلبان اعلام می‌شود و در مواقع لزوم توسط داوطلبان به مؤسسات مربوطه ارائه می‌شود. 
این آزمون، سالانه دوبار از طرف مرکز گزینش و جابه‌جایی دانشجوی ترکیه (ÖSYM) در ماه‌های May و December برگزار می‌شود. این امتحان یک آزمون استعداد سنجی شامل 2 بخش رقمی (Quantitative) و کلامی (Verbal) است وهدف از آن، سنجش توانایی افراد در زمینه‌های کلامی، رقمی و تفکر منطقی است که بر میزان موفقیت آنان در طی تحصیلات تکمیلی می‌تواند تأثیرگذار باشد. بدین ترتیب، سؤالات این آزمون در جهت سنجش میزان معلومات افراد در رشته تحصیلی تخصصی آنها نیست. سؤالات به گونه‌ای طراحی می‌شوند که فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف دانشگاهی قادر به پاسخ دادن به آنها باشند. 
تمام کسانی‌که در سال آخر دورة لیسانس مشغول به تحصیل هستند، دارندگان مدارک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و یا دانشجویان دورة فوق‌لیسانس و دکترا می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند. 
امتحان LES در مراکز دانشگاهی 41 شهر ترکیه و قبرس شمالی برگزار می‌شود. نتایج LES از تاریخ برگزاری آزمون به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.


دوره‌های تحصیلی
Ön Lisans Diplomasi. 1 شامل‌ دو تا سه‌ سال‌ تحصیل‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ است. 
Lisans Diplomasi. 2 شامل چهار سال‌ تحصیل‌ و گذراندن‌ حداقل‌ 147 واحد است. 
Yuksek Lisans Diplomasi. 3 شامل دو سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ است. برای‌ ورود به‌ این‌ دوره‌ داشتن‌ مدرک‌ Lisans Diplomasi الزامی‌ است. این‌ دوره‌ شامل‌ دو نیم‌ سال‌ کلاس‌ درس‌ و دو نیم‌ سال‌ پایان‌ نامه‌ پژوهشی‌ می‌شود. 
Veterner Hekimligi Yuksek Lisans Diplomasi. 4 شامل پنج‌ سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ در رشته‌ دامپزشکی‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ است. 
DOKTORA (Ph. D.). 5 شامل سه‌ تا چهار سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ است. برای‌ ورود به‌ این‌ دوره‌ داشتن‌ مدرک‌ Yuksek Lisans Diplomasi الزامی است. 
‌این‌ دوره‌ شامل‌ دو تا چهار نیم‌ سال‌ کلاس‌ درس‌ و حداقل‌ 4 نیم‌ سال‌ برای‌ پژوهش‌ است. قبل‌ از شروع‌ پژوهش، دانشجو باید امتحان‌ جامع‌ را با موفقیت‌ بگذراند. نوشتن‌ پایان‌ نامه‌ دوره‌ دکترا و دفاع‌ موفقیت‌آمیز از پژوهش‌ انجام‌ شده، شرط‌ اعطای‌ مدرک‌ دکتراست.


‌نحوه‌ ارزشیابی‌ مدارک‌ تحصیلی 
1 مدارک Ön Lisans Diplomasi با دو سال‌ تحصیل‌ و کلیه‌ مدارک‌ و تحصیلات‌ نیمه‌ تمام‌ دانشگاهی‌‌)آکادمیک(‌با دو یا سه‌ سال‌ تحصیل‌ در صورت‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان، «کاردانی» ارزشیابی‌ می‌شود. 
2 مدارک Lisans Diplomasi (Bachelor) بعداز دیپلم‌ دبیرستان، «کارشناسی» ارزشیابی‌ می‌شود. 
3 مدارک Yuksek Lisans Diplomasi (Master) از دانشگاه‌های گروه‌ یک‌ با شرط‌ داشتن‌ مدرک‌ کارشناسی، «کارشناسی‌ ارشد» ارزشیابی می‌شود. 
‌تبصره‌‌: مدارک‌ موضوع‌ بند 3 از مراکز آموزش‌ عالی‌ که‌ نامشان‌ در فهرست‌ دانشگاه‌های گروه‌ یک‌ آورده‌ نشده‌ است‌ با شرط‌ داشتن‌ معدل‌ 3 از 4 به‌ همراه‌ ارایه‌ یک‌ مقاله‌ علمی‌ از رساله‌ دوره‌ کارشناسی‌ ارشد در نشریات‌ معتبر بانمایه بین‌المللی، «کارشناسی‌ ارشد» ارزشیابی‌ می‌شود. 
4 مدارک Veterner Hekimligi Yuksek Lisans Diplomasi با پنج‌ سال‌ تحصیل‌ پیوسته‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان، «کارشناسی‌ ارشد» در دامپزشکی‌ ارزشیابی‌ می‌شود. 
5 مدارک Doktora (Ph. D.) از داشگاه‌های گروه‌ یک‌ با شرط‌ دارا بودن‌ مدرک‌ کارشناسی ارشد، «دکترا» ارزشیابی‌ می‌شود. 
‌تبصره‌‌: مدارک‌ موضوع‌ بند 5 از مراکز آموزش‌ عالی‌ که‌ نامشان‌ در فهرست‌ دانشگاه‌های گروه‌ یک‌ آورده‌ نشده‌ است، به‌ شرط‌ داشتن‌ معدل‌ 3 از 4 همراه‌ با ارایه‌ یک‌ مقاله‌ علمی، پایان‌‌نامه‌ دوره‌ دکترا در نشریات‌ معتبر نمایه شده بین‌المللی‌ غیرمحلی(غیر از ایران‌ و کشور محل‌ تحصیل)، «دکترا» ارزشیابی‌ می‌شود.

47301


صحبت های یکی از دوستان در مورد کنکور ترکیه

سلام دوستان خدا قوت خسته نباشید

امروز میخوایم راجع به یه موضوع خوب و جذاب صحبت کنیم!

خوب هر کشوری برای آزمون ورودی دانشگاه های خودش یه کنکوری برگزار میکنه و کنکور مختص ایران نیست،ولی خدایی کنکور ما خیلی سخت تره

حالا بگذریم

اونروز که من داشتم با یکی از بچه ها در مورد رفتن و موندن و تحصیل در خارج از کشور صحبت میکردم یه چیزی به ذهنم خطور کرد که گفتم با شما هم در میان بگذارم شاید به دردتون خورد

و اون هم تحصیل در ترکیه و کنکور ترکیه هست، بنا به شواهد و کسایی که دورو برم دیدم قبولی توی این کنکور برای پزشکی و دندان و دارو خعلییی راحت تر از کنکور خودمون هست

در ضمن تاثیر معدل هم نداره و صد در صد خود اون کنکوره که کشور ترکیه برگزار میکنه

حالا بیاید ادامه مطلب تا قضیه رو براتون باز بکنم

خوش اومدید

خوب سوال اولی که پیش میاد برای شما!


 اصلا ترکیه چجور کشوریه و اصلا ارزش رفتن داره؟ ارزش مدرکش چطوره؟ میشه اونجا خوب زندگی کرد ؟ اصلا ترکیه اوکیه؟


 در کل میتونم بگم ترکیه جزء اروپاست و عملا چیزی کم از کشور های اروپایی نداره! همه چیزش خوبه آب و هواش حرف نداره فقط یه کوچولو سرده، قیمت زندگی با توجه به در آمدش خوبه، 

در مورد دانشگاه و اینجور چیزا بگم که دانشجو های زیادی از سراسر دنیا میان و میرن ترکیه و من حتی به چند دانشجوی آفریقایی هم برخورد کردم، در مورد حجابش ، حجاب اختیاری هست میتونید داشته باشید یا نداشته باشید! در مورد چیزای دیگه هم که خوبه، غذاش،آبش،حمل و نقلش،خطوط هواییش


در مورد مردمش: مردمش مردمون بسیار خوش اخلاق و حداقل بهتر از ایرانی ها هستند اما هر جا آدم خوب و بد داره

ارزش مدرکش هم از موسسه بپرسید ولی خوبه! هرچی باشه از ایران بهترهموضوع اینه که مهم ترین مزیت کنکور ترکیه به نسبت راحتیش نسبت به ایرانه! چون کسایی بودن که نتونستن توی ایران پزشکی و دندون و این حرفا قبول بشن ولی رفتن ترکیه و شدن! طوری که یکی از دوستانِ ما با رتبه چند ده هزار در ایران رفته برای کنکور ترکیه و قبولی! البته این صرفا به معنای بی ارزش بودن ترکیه نیست شاید کنکور ترکیه استاندارد تره!!!


موضوع بعدی: مهم ترین مزیت این کنکور اینه که تاثیر معدل نداره! حتما شما هم از کسایی بودید که تا دیپلم درس نخوندید و پیش دانشگاهی به یاد این افتادید ای دل غافل! اما خوب اینجا ملاک صد در صد کنکوره و کسب نمره خوب= قبولی!

نگران هم نباشید مثلِ ما درسای اجق وجقی مثل دینی و عربی و ادبیات پارسی ندارن که طراح بیاد از دانش آموزی که میخواد فردا آپانسیس ملتو عمل بکنه اصول دین بپرسه و ازش بخواد اصولِ زبان عربی رو یاد بگیره و آثارِ نویسندگان عرب رو حفظ بکنه!


و اما ماده های درسیش! دوستان گفتم ماده درسی مزخرف نداره! من کاملشو نمیدونم شماره موسسه هست کاملش رو از اونا بپرسید ولی تا اونجایی که من میدونم زبان انگلیسی داره،زبان ترکیه داره،سوال هوش داره، ریاضی داره نگران نباشید مطمئنا از کنکور خودمون راحت تره!!!!


و چیز های متفرقش که! فکر کنم وقت این کنکور گذشته! بیشتر در مورد کسایی کار میده که میخوان پشت کنکور بمونن! به جای اینکه بمونید پزشکی زاهدان قبول بشید با خوندن درسایی مثل عربی میتونید خیلی راحت در اروپا تحصیل کنید!


و اما!! مهم ترین قضیه یعنی پولش! بپرسید ازشون من نمیدونم شاید بورسیه داشته باشه! یعنی شما بورسیه شدید نه تنها تحصیلتون رایگانه بلکه بهتون حقوق ماهیانه هم میدن! و مثل ایران نیست که دانشجوهاش با املت سر کنن!


و اما جاهای جذاب


امکانات رفاهی و چند عکس

http://www.centrotours.ba/uimages/temp/Istanbul%206.jpg


http://www.rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/1-11-1391/IMAGE634944092142500000.jpg

http://www.axgig.com/images/95424497597895330606.jpg


به این مطلب هم که خودم تولید کردم سری بزنید!


مقایسه خوابگاه دانشجویی در ایران و انگلیس و آمریکا!!


این سوال و جواب ها هم خوبه بخونید!


. مدارک مورد نیاز جهت اقدام به تحصیل در دوره لیسانس دانشگاه های ترکیه کدامند ؟

مدرک دیپلم - ریزنمرات سه ساله دبیرستان - مدرک پیش دانشگاهی و کارنامه دوره پیش دانشگاهی . ( ترجمه + کپی پارسی آن ها ) در اکثر موارد یا ترجمه ترکی و یا انگلیسی . ولی دانشگاه Istanbul Technichal University برای مدرک دیپلم هم ترجمه ترکی را می خواهد و هم انگلیسی .

2 . آیا در دانشگاه های ترکیه دوره های لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می شود ؟ اگر بله کدام دانشگاه ها ؟

بله :
1 . Middle East Technical University
2 . Bogazici University ( تحصیل در دوره لیسانس این دانشگاه ملزم به شرکت در آزمون SAT می باشد . این آزمون آزمونی است که دانش آموزان آمریکایی برای ورود به دانشگاه در آن شرکت می کنند )
3 . Istanbul Technical University
4 . Izmir Institute of Technology
5 . Bilkent University ( دانشگاه خصوصی )
6 . Fatih University ( دانشگاه خصوصی )
در دانشگاه Hacettepe University هم رشته هایی مثل پزشکی و اقتصاد به زبان انگلیسی ارائه می شوند .

3 . زمان مناسب جهت اقدام به تحصیل در دوره لیسانس دانشگاه های ترکیه کدامند ؟

تنها زمان و بهترین زمان ما بین ماه های می ( اواخر اردیبهشت ) تا اواخر مرداد ماه می باشد . که این زمان دانشگاه به دانشگاه متفاوت است و بازه زمانی پذیرش هر دانشگاه را بهتر است از سایت خود دانشگاه پیگیری نمود .

4 . مدرک Denklik Belgesi چیست و از کجا باید تهیه نمود ؟

مدرک برایری دیپلم دبیرستان با دیپلم ترکیه می باشد . که برای تهیه آن باید اصل دیپلم به همراه ترجمه تایید شده آن به علاوه اصل ریزنمرات سه ساله دبیرستان به همراه ترجمه تایید شده آن را در آنکارا یا استانبول به وزارت علوم ترکیه برد و این نامه را تهیه نمود . آدرس این ارگان در آنکارا :

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü
İ Blok Kültür Bölümü Beşevler Ankara
Phone: (0312) 212 46 42 – 413 37 04 – 212 66 40/184
5 . آیا برای دوره های لیسانس دانشگاه های ترکیه مصاحبه وجود دارد ؟

خیر . مصاحبه برای دوره لیسانس وجود ندارد .

6 . متوسط هزینه های زندگی در شهرهای آنکارا ، استانبول بطور تقریبی به چه میزان است ؟

مسلما این هزینه ها برای هر فرد متفاوت است. بدون در نظر گرفتن هزینه های اسکان (خوابگاه یا اجاره خانه) حداقل هزینه برای زندگی ماهانه را میتوان از 200 دلار به بالا در نظر گرفت. این مقدار حداقل هزینه میباشد و هزینه هایی مانند خرید کتاب و جزوه، پرینت جزوات و مخارج غیر قابل پیش بینی مانند بیماری و هزینه های درمان در نظر گرفته نشده است. 

7 . امکان پرداخت Application Fee دانشگاه ها از چه طریقی میسر می باشد ؟

بهترین راه ممکن از طریق شرکت هایی است که این کار را را برای دانشجویان با دریافت کارمزد مناسب انجام می دهند .

8 . آیا تحصیل در دوره لیسانس دانشگاه های ترکیه می تواند پلی بسوی آمریکا و کانادا و ... باشد ؟

بله ، تحصیل در دانشگاه های خوب و درجه یک ترکیه می تواند سکوی پرتاپی برای آمریکا و کانادا و ... باشد . باید گفت که این امر تا حد بسیار زیادی به خود دانشجو و پشتکار وی و معدل وی نیز بستگی دارد .

9 . آیا مدارک مورد نیاز پذیرش نیاز به تایید کنسول گری دارد ؟

در مرحله اول خیر امّا برای زمان ثبت نام و گرفتن نامه برابری دیپلم دبیرستان با دیپلم ترکیه باید تایید کنسولگری را گرفت .

10 . آیا قوانین منع حجاب در دانشگاه های ترکیه برای خانم ها هنوز برقرار است ؟

خیر

11 . آیا هنوز در دانشگاه های ترکیه امکان برخورداری از تخفیف های شهریه برای هموطنان آذری زبان وجود دارد ؟

خیر . تنها در دانشگاه Bogazici این مورد تخفیف وجود دارد .

12 . در صورت وجود برخورداری از امکان تخفیف شهریه چه مراحلی باید طی نمود؟

قبل از ثبت نام به اداره ثبت نام دانشگاه مراجعه کرده و فرم های مربوطه را پر نمایید.

13 . آیا امکان گرفتن ویزا برای پذیرش دوره های زبان ترکی در کشور ترکیه وجود دارد ؟

بله . این نوع ویزا 6 ماهه می باشد و باید زبان آموز در آن دوره 6 ماهه به طور متداول در کلاس های زبان ترکی شرکت نماید .

14 . آیا امکان گرفتن ویزا برای پذیرش دوره های زبان انگلیسی در کشور ترکیه وجود دارد ؟

بله۳۰ فروردين ۹۴ ، ۲۱:۲۹ ۱۷۹ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰
حسنِ گُلی
جمعه, ۲۸ فروردين ۱۳۹۴، ۱۰:۲۹ ب.ظ حسنِ گُلی
مطالعه کنکور در 9 هفته!

مطالعه کنکور در 9 هفته!

سلام دوستان


تعداد هفته های باقی مانده به کنکور تک رقمی شد!9 هفته!ای کسانی که ایمان آوردید آیا خرد پیشه نمیکنید؟ به قول آقای محمدی این تیر آخره ها! دیگه نخوندید نخوندید ها! شروع نکردید باید بمونید 95 ها!!

به هر حال من همیشه میگم کار نشد نداره!


آقای محمدی بازم یه شاهکار داده بیرون! مطالعه دروس پایه در 30 روز! پادکست مطالعه کنکور در 9 هفته رو میتونید از زبان مشاوره کنکور اقای محمدی در ادامه مطلب دانلود کنید!

ادامه مطلب...
۲۸ فروردين ۹۴ ، ۲۲:۲۹ ۴ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰
حسنِ گُلی
جمعه, ۲۸ فروردين ۱۳۹۴، ۰۸:۰۸ ب.ظ حسنِ گُلی
اســاتید معــروف در اینترنت

اســاتید معــروف در اینترنت

سلام دوستان


آدرس برخی از اساتید معروف و مولف های معروف رو در شبکه های اجتماعی براتون میزارم! میتونید مستقیم باهاشون در ارتباط باشید!

ادامه مطلب...
۲۸ فروردين ۹۴ ، ۲۰:۰۸ ۱۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
حسنِ گُلی
جمعه, ۲۸ فروردين ۱۳۹۴، ۰۲:۵۶ ب.ظ حسنِ گُلی
کل گرامر کنکور {فرا تکنیکی} در یک صفحه a4

کل گرامر کنکور {فرا تکنیکی} در یک صفحه a4

پارت یک افزوده شد!

سلام دوستان


همیشه به قدرتِ خودم ایمان داشتم! و این بار به خودم حرکت دادم و اولین تالیف خودم رو انجام دادم، اما این تالیف یک چیز خاصه، تقریبا باور نکردنی! گل گرامر کنکور در یک یک صفحه a4 پشت رو که استارتش امروز خورد...

شما هم با دیدن این جزوه تک صفحه ای بهت زده میشید و بار دیگه میتونید به قدرتِ خلاصه نویسی و ذهن انسان پی ببرید!

ادامه مطلب...
۲۸ فروردين ۹۴ ، ۱۴:۵۶ ۱۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
حسنِ گُلی
پنجشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۴، ۰۲:۴۴ ب.ظ حسنِ گُلی
روش مطالعه زیست شناسی و موفقیت در این درس از زبان دکتر پازوکی!

روش مطالعه زیست شناسی و موفقیت در این درس از زبان دکتر پازوکی!

روش مطالعه زیست شناسی و موفقیت در آن از زبان دکتر پازوکی!

(طراح سوالات زیست شناسی گزینه 2، دبیر دبیرستان علامه حلی تهران، دارای مدرک دکترای تخصصی میکروبیولوژی


ادامه مطلب...
۲۷ فروردين ۹۴ ، ۱۴:۴۴ ۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
حسنِ گُلی

بهـــترین منابع جمع بندی کنکـــور {94}

دانش آموزان و همکاران عزیز سلام بالاخره نوبت رسید به دوران جمع بندی در این محتوا به صورت کامل و جامع به بررسی منابع جمع بندی در کنکور میپردازیم


بخشِ اول

کدام کتاب برای حل کنکور های سراسری مناسب هست زرد کانون یا دور دنیا در 4 ساعت گاج؟

 


در نگاهِ اول تفاوتی میان این دو کتاب به نظر نمیرسد خوب هر دوی این کتاب ها سوالات کنکور های اخیر را چاپ کرده اند بنابراین چه چیزی بین آن ها تفاوت ایجاد میکند؟

1- سوالات جایگزین شده: در طول سال های مختلف مباحث مختلفی در کنکور حذف یا جایگزین شده اند به طبع آن مباحثی که از آن ها در کنکور های قبل سوال طرح شده و حالا حذف شده اند باید با سوال های جدید جایگزین بشوند بنابراین مصححان این دو کتاب باید برخی سوالات را جایگزین کنند

همانطور که قبلا هم گفتم دپارتمان تالیف سوالات کانون در سال های اخیر بسیار ضعیف کار کرده و کیفیت سوالات آن ها چه در آزمون های آزمایشی و چه در کتاب های آبی بسیار پایین و ساختارش دور از کنکور میباشد بنابراین نمره خوب را در این قسمت گاج بخاطر داشتن دپارتمان تالیف قوی میگیرد

2- پاسخ های تشریحی: اینکه به سوالات چگونه پاسخ داده شده هم مسئله بسیار مهمی است باید کتابی را انتخاب کنیم که سوالات را خیلی خوب برای ما پاسخ داده باشد با توجه به دپارتمان قوی تالیفی گاج در این بخش هم گاج نمره مناسبی میگیرد


ادبیات

درس ادبیات با ضریب 4 در کنکور مهم ترین درس عمومیِ روی کاغذ هست برای آن سیبِ مهر و ماه را توصیه میکنم

عربی

عربی نه روی کاغذ بلکه در واقع مهم ترین درس کنکور هست کتاب زیپ فائق تالیف آقای ایاد فیلی منبع مناسبی هست

دین و زندگی با ضریبِ 3 منبع بی رقیبی دارد به نام خط ویژه

زبانِ خارجه

بهترین منبع برای زبان خارجه از نظر من باز هم خط ویژه تالیف آقای ارشاد عظیمی میباشد، البته ممکن است بخاطر معرفی نکردن کتاب آقای اناری برخی از من انتقاد کنند که به نظر خودم آقای اناری در کتاب های خوب بال و پر بسیاری به مطلب میدهد و دانش آموز را خسته میکند در کتابِ آقای ارشاد عظیمی همه مطالب خلاصه و در حد نیاز کنکور گفته شده

زیست شناسی مهم ترین درس اختصاصی رشته تجربی


ریاضیات

برای ریاضیات خط ویژه را به خاطر تیپ بندی تست ها بیشتر میپسندم

فیزیک

در سال 94 فیزیک تجربی بسیار سخت بود شما باید امسال تمرکز ویژه ای روی آن داشته باشید به هر حال کتاب چکیده فیزیک تخته سیاه را مناسب میدانم

شیمی

بهترین منبع برای شیمی دو جلد خط ویژه با عنوان های مفاهیم و حفظیات

منابع اختصاصی رشته ریاضی

دیفرانسیل و ریاضی پایه: .صفر تا صد جمع بندی خوشخوان-سیب مهروماه
جبر و گسسته: خط ویژه گاج خوبه.
گسسته و تحلیلی: خط ویژه

هندسه تحلیلی: خط ویژه گاج خوبه.
هندسه پایه: سیب مهروماه خوبه-صفر تا صد جمع بندی خوشخوان برای تست مکمل خوبه.
-خط ویژه هندسه پایه و آمار برعکس خط ویژه تحلیلی و گسسته که خوبند... بنظرم کم لطفی کردند و چندان روش وقت نذاشتند و میتونست خیلی بهتر این باشه انتظارم از مهندس منصف شکری بیشتر بود...!
آمار: سیب مهروماه 

منابع اختصاصی رشته انسانی

کتاب های سیبِ مهر و ماه

۲۷ فروردين ۹۴ ، ۱۴:۲۴ ۷ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
حسنِ گُلی
چهارشنبه, ۲۶ فروردين ۱۳۹۴، ۱۱:۰۹ ب.ظ حسنِ گُلی
درمـــان بـــی انـــگیزگــی اواخر کنـــکور!

درمـــان بـــی انـــگیزگــی اواخر کنـــکور!

ســلام دوستان خسته نباشید!


این روز ها رایج ترین مشکل داوطلبان مشکل بی انگیزگی و نداشتن پشت کار برای خوب کار کردنه! البته من به تفضیل بارها در مورد هدفگذاری و اینکه تنها چیزی که میتونه به ما قدرت بده هدف هستش صحبت کردم! ولی شاید این واسه شما جذابیتی نداشته باشه! یک فیلم آماده کردم که هم شما با دیدنش لذت ببرید! و هم انگیزه شما تا اخر شب 22 خرداد تامین بشه! یعنی هم فال و هم تماشا!

ادامه مطلب...
۲۶ فروردين ۹۴ ، ۲۳:۰۹ ۱۶ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰
حسنِ گُلی
يكشنبه, ۲۳ فروردين ۱۳۹۴، ۰۹:۲۸ ب.ظ حسنِ گُلی
مژده به کنکوری های{ دوستان ناشنوا، دارای معلولیت جسمی و حرکتی}

مژده به کنکوری های{ دوستان ناشنوا، دارای معلولیت جسمی و حرکتی}

سلام دوستان میخوام یه مطلب خیلی مهم به کنکوری ها و دوستان نا بینا و معلولمون بگم! اینقد مهمه که ازتون خواهش میکنم به ادامه مطلب برید!


ادامه مطلب...
۲۳ فروردين ۹۴ ، ۲۱:۲۸ ۱۶ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
حسنِ گُلی
يكشنبه, ۲۳ فروردين ۱۳۹۴، ۰۸:۵۹ ب.ظ حسنِ گُلی
دانلود پـــارت یــکِ جـــزوه همـــایش و جمع بنـــدی دکتر بابایی {مدرس آفبا و مولف مبتکران}

دانلود پـــارت یــکِ جـــزوه همـــایش و جمع بنـــدی دکتر بابایی {مدرس آفبا و مولف مبتکران}

ســلام دوستان! با همت آقا مهدی قسمت اول از جزوه همایش آقای دکتر بابایی مدرس آفبا و مولف مبتکران آماده شــده!


جواب هاشون رو هم آقا مهدی زحمتش رو کشیده و براتون جواب داده سوالاتش رو!


جمع بندی و نکته در قالب تست و سوال هست!


پــارتِ یک {بخش ساختار اتم} افزوده شد


برای دریافتش به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب...
۲۳ فروردين ۹۴ ، ۲۰:۵۹ ۸ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
حسنِ گُلی

تصویر ثابت