بروزترین مرکز مشاوره تحصیلی

۹ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

دانلود فایل صوتی سمینار آفت های مطالعه


سمینار آفت های مطالعه با بار علمی و محتوایی بسیار مناسب و با حضور دانش آموزان علاقه مند در پردیس علم و فناوری خیابان نوفل لوشاتو برگزار شد،در این سمینار راجب آفت های مطالعه بحث و راه حل آن هارا با همدیگر کار کردیم

وسواس در مطالعه

کند خوانی

عدم تمرکز

بی دقتی

خواب آلودگی

فراموشی


افت هایی بودند که راجب آن ها بحث و راه حل ارائه شد،از اینکه فایل صوتی این سمینار را با دوستان خود به اشتراک میگذارید متشکریم،به زودی منتظر یک سمینار فوق العاده دیگر از گروه آموزشی استاد گلی باشید


 برای دانلود فایل صوتی سمینار آفت های مطالعه کافیست اینجا کلیک کنید

به زودی .... ویژه پشت کنکوری های 97!

۳۰ تیر ۹۶ ، ۱۹:۵۳ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حسنِ گُلی

تست رغبت سنج شغلی جان هالند برای یه انتخاب رشته خوب! برای شروع تست آنلاین کافیست اینجا کلیک کنید

۲۹ تیر ۹۶ ، ۲۱:۴۰ ۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حسنِ گُلی

نسخه چاپی کتاب کنکورت را ببوس


نسخه چاپی کتاب دوست داشتنی کنکورت را ببوس(راهنمای عملی آشتی با قورباغه کنکور) بالاخره به بازار آمد! این کتاب یک کتاب کاملا ساده و قابل فهم هستش که توی بیش از 20 فصل به تمام دغدغه های شما در زمینه کنکور پرداخته!
۲۶ تیر ۹۶ ، ۲۳:۴۵ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حسنِ گُلی

فایل صوتی درمان آفت های مطالعه

کشاورزان جزء زحمت کش ترین اقشار جامعه ما هستند،اونا ممکنه حتی ماه ها برای به بار نشستن یه محصول زحمت بکشن تلاش کنن و کار بکنن،ولی متاسفانه شاید در همون اواخر برداشت محصولشون ممکنه با یه مشکل بزرگ مواجه بشن و اون هم آفت هستش! حتما شنیدید میگن افت کل محصول فلان کشاورز رو از بین برد؟

حالا فرض کنیم یه دانش آموز کشاورزه و تلاش توی کنکور و کتاب هم مزرعه اون! حالا چه آفت هایی ممکنه به اون حمله بکنن؟ من چند تاشو براتون نام میبرم!

اول اینکه ممکنه موقع درس خوندن خوابتون بگیره! شاید تمرکز نداشته باشید! شاید سرعت مطالعه پایینی داشته باشید و کند خوان باشید! شاید دقت کافی نداشته باشید! شاید وسواس در مطالعه داشته باشید!

این افت ها رابطه مستقیم با کیفیت در مطالعه دارن،یعنی هرچقدر آفت بیشتر کیفیت کمتر! پس خوب دقت کنید،صرفا با بالا بردن ساعت مطالعه نمیشه ترازتون رو بالا تر ببرید،باید روی کیفیت خودتون هم کار بکنید

من دانش آموزایی داشتم که با رفع آفت های خودشون تونستن رشد تراز های فوق العاده ای داشته باشن! پیشنهاد میدم این فایل صوتی فوق العاده رو گوش کنید

 برای دانلود فایل صوتی درمان آفت های مطالعه کلیک کنید

یک خبر خوب!!!!

۲۶ تیر ۹۶ ، ۱۵:۱۵ ۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حسنِ گُلی

سمینار آفت های مطالعه(تخفیف 100 درصدی 50 نفر اول)
۲۴ تیر ۹۶ ، ۱۴:۳۱ ۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حسنِ گُلی

چطوری موقع درس خوندن تمرکز بالایی داشته باشیم؟


تعریف ساده تمرکز
:

تمرکز اصل اول هر پیشرفتی هست، تمرکز یعنی  تعداد زیادی از کارها را با اولویت و دونه به دونه انجام دادن، شاخه های زیادی را نپرید، روی یک شاخه تمرکز کنید ،درست کار کردن بهتر از زیاد کار کردن است، درست مطالعه کردن هدفتان باشد.

 

نکات آموزشی برای تمرکزویادگیری بهتر

۱- باتمام وجود نیت کنید تمرکزکردن شرط اول خوب فهمیدن است.

۲-داشتن سرعت حین مطالعه یکی ازواجبات خواندن بادرک بالا است.

۳-عدم مکث چشم (جمله جمله دیدن تمرکز را زیاد می کند مغزکلمه کلمه خواندن رادوست ندارد).

 

افزایش تمرکز

به حداقل رساندن عوامل حواس پرت کننده را افزایش تمرکز گوییم ، کتاب جلوی ما باشد و لب هایمان تکان بخورد چه معنایی دارد؟ میتوان گفت شما کتاب میخوانی ولی نمیتوان گفت شما آن کتاب را میفهمید یا نه ، پس کتاب جلوی ما باشد و لب خوانی کنیم به معنی تمرکز و مطالعه نیست، تمرکز و مطالعه یعنی با هوشیاری و آگاهی یاد گرفتن ، دنبال چگونه خواندن باشیم نه زیاد خواندن.

استفاده از کرونومتر واقعیت تایم مفید شمارا آشکار می کند، لحظه ای که تمرکز دارید فقط تایم مطالعه محسوب می شود، هیچ وقت بدون کرونومتر کتاب را باز نکنید.

راز تمرکز سرعت است

اگر موقع مطالعه احساس کردید تمرکز کافی ندارید کافیه یه مقدار سرعت مطالعه خود را بیشتر کنید، از راهنما استفاده کنید (انگشت یا خودکار ) به شدت در تمرکز شما تاثیر خواهد گذاشت.

 

تمرکز حواس در مطالعه

ﺑﺮای داﺷﺘﻦ ﺗﻤﺮﻛﺰ ﺣﻮاس، ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻪ ﺑﻼﺗﻜﻠﻴﻔﻲ ﺧﻮد ﭘﺎﻳﺎن دﻫﻴﻢ، از ﻣﻴﺎن اﻧﮕﻴﺰه ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ و ﻣﺘﻨﻮﻋﻲ ﻛﻪ ﻣﺎ را اﺣﺎﻃﻪ ﻛﺮده اﻧﺪ، ﺑﺎ اﻧﺘﺨﺎب درﺳﺖ، ﻳﻜﻲ را ﺑﺮﮔﺰﻳﻨﻴﻢ و ﺑﻘﻴﻪ را ﺑﻪ ﺣﺎﺷﻴﻪ ی ذﻫﻦ ﺑﺮاﻧﻴﻢ ، وﻗﺘﻲ ﭼﻨﺪﻳﻦ اﻧﮕﻴﺰه و دﻫﻬﺎ ﺧﻮاﺳﺘﻪ ﻗﺮار اﺳﺖ در وﺟﻮد ﺷﻤﺎ اﻳﺠﺎد ﺷﻮد، ﻗﺒﻮل ﻛﻨﻴﺪ ﻛﻪ اﻳﻦ ﻛﺎر ﻏﻴﺮ ﻣﻤﻜﻦ اﺳﺖ،  ﻣﺤﺎل اﺳﺖ ﻛﺴﻲ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﭼﻴﺰ ﺑﺮﺳﺪ و ﻫﻤﻪ ی ﻣﻮﻓﻘﻴﺘﻬﺎ را ﺑﺪﺳﺖ آورد، ﭘﺲ ﺧﻮاﺳﺘﻪای ﻛﻪ در اﻳﻦ ﻣﻘﻄﻊ از ﺗﻤﺎم ﻣﻮارد دﻳﮕﺮ ﺟﺪیﺗﺮ و ﻣﻬﻢﺗﺮ اﺳﺖ را ﻣﺸﺨﺺ ﻛﻨﻴﺪ و ﺑﺎ ﺗﻤﺎم وﺟﻮد ﻓﻘﻂ و ﻓﻘﻂ ﺑﻪ آن ﺑﻴﺎﻧﺪﻳﺸﻴﺪ.

اﻃﻤﻴﻨﺎن داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﻛﻪ اﻧﺴﺎﻧﻬﺎی ﻫﺪﻓﻤﻨﺪ و ﻣﻮﻓﻖ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻧﻴﺰ ﻋﻼﻗﻪﻫای ﺑسیا ری داﺷﺘﻪ اﻧﺪ اﻣﺎ اﺻﻠﻲ ﺗﺮﻳﻦ را اﻧﺘﺨﺎب ﻛﺮده و ﺑﻘﻴﻪ را ﺑﻪ ﻋنوان ﻋﻼﻗﻪﻫﺎی ﻛﻨﺎری ﻣﺤﺴﻮب ﻛﺮده اﻧﺪ.

برای رسیدن به اهداف خود، آنها را اولویت بندی کنید و در یک زمان چند هدف نداشته باشید، چون در این صورت قدرت تمرکز خود را از دست می دهید و دیرتر به آرزوهایتان می رسید.

 

 

دارکوب، قهرمان تمرکز

آیا تا به حال دارکوب را دیده اید! این پرنده نسبتاً کوچک چنان سوراخ های عمیقی در بعضی از درختان ایجاد می کند که اگر شما بخواهید مانند آن را با ابزار ابتدائی آغاز کنید کار بسیار سختی خواهد بود، حال آن که نیروی بدنی شما کجا، قدرت و جثه دارکوب کجا؟

دارکوب را فراموش نکنید، این الگویی مناسب برای پیدا کردن راه های ورود به مسأله است، دارکوب یک بار همیشه به نقطه مورد نظر نوک نمی زند، بلکه مدام نوک می زند و حرکت تدریجی دارد.

هر جهشی به جلو، هر پیروزی تازه ای، تولدی نو است و هر تولد همراه رنج و سختی است.

 

برای موفق شدن باید سه اصل اساسی را رعایت کنید:

یک در کارتان تمرکز داشته باشید.

دو در کارتان تمرکز داشته باشید.

سه در کارتان تمرکز داشته باشید.

 

 

فاطمه احمدی، مشاور و روانشناس بالینی


به زودی با یک سمینار فوق العاده در شهر تهران پذیرای شما داوطلبان کنکور 97 خواهیم بود

۲۱ تیر ۹۶ ، ۲۲:۳۰ ۷ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حسنِ گُلی

دی وی دی آموزش برنامه ریزی(هدیه آموزشی مرکز مشاوره استاد گلی)

۱۴ تیر ۹۶ ، ۱۶:۳۶ ۳۷ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حسنِ گُلی

بدرقه کنکوری های 96

دانش آموزان عزیزم سلام وقتتان بخیر،بسیار خوشحال و خرسندم که این یک سال را با همدیگر بودیم،انگار همین دیروز بود که داشتم فایل صوتی بدرقه کنکوری های 95 را آماده میکردم اما چشم به هم نخورده نوبت بدرقه شما هم شد! هفته آخر هفته ایست که همه کم و بیش استرس را تجربه میکنند،در واقع تجربه استرس در روز های پایانی چیز عجیب و غریبی نیست و همه افراد کنکوری این احساس را دارند،به جای جنگ برای از بین بردن آن باید آن را مدیریت بکنیم

به شما اطمینان میدهم که روز کنکور هیچ اتفاقی بیشتر از آن اتفاقاتی که در طول سال سر جلسه آزمون های آزمایشی تجربه میکردید قرار نیست بیفتد،حتی اطمینان میدهم سوالاتی که روز کنکور مشاهده خواهید کرد از سوالاتِ آزمون های آزمایشی ساده تر خواهند بود! پس لطفا با فراغ بال و با خیال راحت سر جلسه کنکور حاضر بشوید،مطمئن باشید اگر آرام باشید بهترین ها برای شما اتفاق خواهد افتاد و نتیجه ای که میگیرید به اندازه زحماتتان هست

این فیلم آموزشی که برای شما حاضر کردم به نکاتی میپردازد که باید آن هارا روز کنکور رعایت بکنید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید،از اینکه یک سال همراه ما بودید متشکریم،انشا الله با همایش ها و مشاوره های فردی انتخاب رشته تا بدرقه شما به دانشگاه همراهتان خواهیم بودبرای دانلود فایل صوتی این ویدئو کلیک کنید۰۹ تیر ۹۶ ، ۱۹:۴۹ ۲۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حسنِ گُلی

معرفی بهترین منابع پیشنهادی کنکور 97( سطح بندی شده)

از شما بسیار متشکرم،ویدئوی قبلی راجب انتخاب آزمون ما بین قلم چی و گزینه دو تا بدین لحظه در سایت آپارات بیش از هزار بار تماشا شده است،امروز با همدیگر میخواهیم راجب بحث انتخاب کتاب ها و منابع صحبت کنیم،بخواهید یا نه کتاب ها مهم ترین و همراه ترین دوستان شما در طول سال کنکورتان هستند،پس آن هارا دوست بدارید،در سال های اخیر کتاب های رنگارنگ بسیاری بازار را فرا گرفته پس مهم است که در این حجم عظیم کتاب ها متناسب با سطح خودمان گزینش هایی داشته باشیم

گفتم متناسب با سطح خودمان! پس هر کتابی به درد همه نمیخورد درست است؟ نکند شما هم دنبال کتاب های رتبه های خوب کنکور بودید که همان هارا بخوانید؟ خواهشا این اشتباه را تکرار نکنید! 

یک نکته: کتاب های معرفی شده در این ویدئو صرفا پیشنهاد هستند و اینگونه نیست که اگر شما الان یک کتابی داشتید که در این لیست نبود به درد بخور نباشد و باید بندازیدش دور! این صحیح نیست هر کتابی اگر شما با آن ارتباط برقرار بکنید میتواند شمارا به درصد فوق العاده ای برساند!


ویدئو آموزشی معرفی بهترین منابع کنکور از دیدگاه استاد گلی


برای دانلود فایل صوتی این ویدئو کلیک کنید


یک خبر خیلی خوب!

کتاب کنکورت را ببوس تالیف استاد گلی 10 تیر توسط انتشارات ارشدان روانه بازار خواهد شد! این کتاب در بیش از 10 فصل به تمام دغدغه های مشاوره ای شما و پاسخگویی به آن ها میپردازد! منتظر اطلاعات بیشتر باشید...


لطفا تجربیات خود را از کتاب های گوناگون برایمان کامنت بگذارید


۰۲ تیر ۹۶ ، ۱۳:۰۲ ۵۹ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
حسنِ گُلی

تصویر ثابت