بروزترین مرکز مشاوره تحصیلی

بخوانید مرور کنید اما فراموش نکنید {مقاله} آموزش مرور علمی+ اصول مطالعه

http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2012/1/19/1326981490395/Oliver-Burkeman-column-fo-007.jpg
سلام دوستان عزیز

شاید زمان این مقاله مدت ها پیش بود که باید دست به قلم میشدم و مینوشتم! ولی به هر حال عذر میخوام! امروز میخوایم به صورت کامل و جامع روش های مرور رو آموزش بدیم و با مدل سازی برنامه درسی با رعایت فواصل مرور، مطالب رو از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت انتقال داده و داده هارو بر حسبِ نیاز تا سال ها در حافظه بلند مدت ماندگار کنیم!

مقاله ذیل حاصل صد ها ساعت تلاشِ من برای پیگیری این موضوع بوده و حتی مجبور شدم به چند تن از اساتیدی که توی رادیو تبلیغ این قضیه رو میکردن زنگ بزنم و روش های اون هارو هم بپرسم! به هر حال همه اینها در یک مقاله کوتاه به صورت کاملا علمی با مدارک مستند خدمت شما تقدیم میشه! مقاله کاملا خود نوشت هست و هیچ جای اون کُپی شده نیست! دقت بکنید روش مرور علمی برای یادگیری و ورود دادن هر داده ای به ذهن کاربرد دارد و مختص درس نیست! اما کاربرد اصلی آن در زمینه تحصیل هست!

خوب شروع میکنیم!

مهم ترین مشکل هر داوطلب یا یک دانش آموز و دانشجو در راهِ رسیدن به موفقیت تحصیلی و کسب نمره خوب میتونه پدیده ای به نامِ فراموشی باشه، دقت بکنید که تنها راهِ جلوگیری از فراموشی تکرار و مرور مطلب در بازه های زمانی خاص هست که در اواسط مقاله اون هارو خدمتتون عرض میکنم!

تنها زمانی مطالب میتونن حتی تا مدت چندین سال در حافظه ما موندگار بشن که ما اون هارو در زمان های خاصی مرور کنیم و باعث بشیم که اون داده هایی که ما از راه های مختلف به ذهنمون انتقال دادیم از بین نرن!

ابتدا به اصول اصلی یادگیری و یادگیری طبق علم روان شناسی قرن 21 و مدرن میپردازیم و بعد مرور رو بررسی میکنیم

اصل اول

 توجه به مفاهیم کلمات و ارتباط میانِ متون مختلف

علم روان شناسی به ما میگه که هرچقدر ادراک ما در باب موضوعی که میخوایم مطالعه بکنیم بیشتر باشه و سعی در طوطی وار حفظ کردن اون نداشته باشیم حافظه ما بهتر عمل میکنه! دقت بکنید هنگام مطالعه هر موضوعی سعی بکنید به جای اینکه به شکل کلمات و نقاشی اونها دقت بکنید و تلفظ اون هارو به ذهن بسپارید با علاقه هرچه تمام سعی در فهم معنی و مفهوم اون پاراگراف داشته باشید! این اصل به طور قابل توجهی قدرت یاد آوری شمارو افزایش میده

مثال

دانش عصب شناسی چیست؟

 ادامه مطلب


دانش عصب شناسی کوششی برای شناخت و درک دستگاه عصبی، شامل مغز، نخاع و سلول های حسی یا نرون ها در سراسر بدن است. این دانش، میدان کمابیش نوینی است که به رشد، ساختار، شیمى، عملکرد و آسیب شناسى دستگاه عصبى مى پردازد


در مثال فوق شما باید مفهوم دستگاه عصبی،سلول های حسی،نرون، و .... رو حداقل یک بار توی ذهن خودتون مجسم بکنید! اگر صرفا مثل یک ضبط صوط فقط جمله را بگویید قدرت حافظه شما خیلی کم میشود! پس اصل اول در یادگیری سعی کنید در مورد هر چیزی که قراره حفظ بکنید فکر بکنید!

توجه به مفاهیم و ارتباط کلمات یک متن با همدیگر


اصل دوم

رعایت فواصل زمانی مطالعه


اطلاعات ورودی به ذهن شما به هیچ وجه فراموش نمیشه! حتی درسی که شما در دوران ابتدائی مطالعه کردید هنوز به صورت نا خود آگاه و نا هشیار در ذهن شما وجود داره! تنها دلیلی که باعث میشه به اطلاعات دسترسی پیدا نکنیم تداخل اون با اطلاعات دیگر در ذهن هست!


مثال

دانش آموز شماره 1 : دانش آموز شماره یک صبح از خواب بلند میشه و برنامه درسیش رو نگاه میکنه! در برنامه اون 100 دقیقه مطالعه ریاضی بدون استراحت گنجونده شده! اون امروز باید 100 دقیقه مطالعه ریاضی بدون مکث داشته باشه! اون سعی میکنه حتی با وجود سختی ای که براش از دقیقه 60 به بعد پیش میاد به مطالعه ادامه بده! در ادامه دچار فرسایش مطالعاتی میشه! اما با خودش فکر میکنه که حتما فشار ضامن موفقیت اون هست! اون از 60 دقیقه به بعد به مطالعه درس  با سختی میپردازه و بعد از اتمام 100 دقیقه ریاضی مطالب زیادی یادش نمیاد! ....


دانش آموز شماره 2: دانش آموز شماره دو صبح از خواب بلند میشه! اون در برنامه درسی خودش مشخص کرده که امروز باید 4 واحد مطالعاتی 90 دقیقه ای داشته باشه! اون هر 90 دقیقه رو به دو 45 دقیقه تقسیم میکنه! بعد از 45 دقیقه اول اون دراز میکشه و چشم هاش رو میبنده و به هیچ چیز فکر نمیکنه! اون اجازه میده مباحث توی ذهنش طبقه بندی بشن! بعد از 10 دقیقه بلند میشه و 45 دقیقه بعدی رو از سر میگیره! بعد از اتمام 45 دقیقه دیگه جمعا 90 دقیقه مطالعه مفید داشته! همه مباحث به صورت طبقه بندی توی ذهن اون وجود داره! و میتونه خیلی راحت به مطالب دسترسی داشته باشه!


دانش آموز اول با نا امیدی از درس ریاضی اون رو در آزمون با توجه به مطالعه 100 دقیقه مداوم 25% پاسخ میده! و دانش آموز شماره 2 با دسترسی به تمام اطلاعات ذهنی خودش ریاضی رو 75% جواب میده یعنی ذهن اون تونسته 3 برابر کارایی بهتر نسبت به دانش آموز اول داشته باشه! با وجود 10 دقیقه مطالعه کمتر!


جمع بندی اصل دوم


باید در فواصل زمانی مشخص به خصوص با خواب خوب به ذهن اجازه طبقه بندی اطلاعات را بدهیم! جالبه بدونید ذهن در خواب متوقف نمیشه و به هیچ وجه استراحت نمیکنه! اون در حال طبقه بندی اطلاعاتی هست که دریافت کرده! حتما شما هم شنیدید که بیشتر افراد موفق فرمول های درسی را قبل از خواب مطالعه میکردند!


اصل سوم

تصویر سازی محیط آزمون و محیط مطالعه برای یاد آوری بهتر


این اصل در روان شناسی به اصل زمینه شهرت داره! ذهن در جایی که اطلاعات رو یاد گرفته بهتر میتونه همون اطلاعات رو استخراج بکنه! مطمئنا شما اگر آزمون یا امتحانی از خود را پشت میز مطالعه ای که همان مطالب را مطالعه کردید بگیرید خیلی بهتر میتوانید بازیابی داشته باشید نسبت به زمانی که در جای دیگری آزمون میدهید!

اما نمیشود در خانه آزمون داد! ما مجبور هستیم در جاهای مختلف آزمون بدهیم! بنابراین در این هنگام تصویر سازی به کمک ما می اید


شما سر جلسه آزمون باید خودتون رو دقیقا در پشت میز مطالعه و خانه خودتون تصور بکنید! در این صورت به طور باورنکردنی اطلاعات در دسترس شما قرار میگیره! سعی بکنید در شرایطی که ازمون میدهید مطالعه کنید مثلا پشت میز مطالعه


خوب تا بدین جا سه اصل خیلی مهم در یک مطالعه موفق را بررسی کرده ایم! البته این اصول در اوقات آتی به صورت متناوب پخش خواهد شد اما یادگیری همین سه اصل شمارا خیلی یاری خواهد رساند!

حال سوال اصلی شکل میگیرد! چگونه و کی مرور بکنیم؟


حتما شما هم در مورد ابینگهاوس و منحنی فراموشی اش نکاتی را شنیده اید! اما اینجا از زبانِ من به تفضیل در این مورد گوش دهید!


آقای ابینگهاوس دوست داشت در مورد فراموشی و حافظه مطالعه بکنه! اون در مورد ذهن خودش خیلی بی رحم عمل کرد و کلمات بی معنی مثل { دگک،اتب،فتل، و ... } ساخت و اون هارو اونقدر تکرار کرد تا یادش بمونه!

اون کلمات رو یاد داشت و با بررسی هایی که روی اونها انجام داد متوجه شد که اطلاعاتی که به ذهنش وارد شده در زمان های خاصی رو به زوال حرکت میکنه!

و جالب اینه که زوال اطلاعات از بیست دقیقه اول شروع میشه! لطفا به نمودار ذیل توجه کنید


اگر شما اطلاعات را 100 % یاد گرفته باشید بعد از گذشت 24 ساعت نزدیک به 20 یا 30 درصد از اطلاعات از دسترس شما خارج میشه! اگر شما مروری روی مطلب نداشته باشید هر روز بر این عدد افزوده میشود تا جایی که از 100% مطالب فقط 20 یا 30 درصد آن ها در دسترس ماست!

اینجا هست که مهم ترین اصل یعنی مرور اطلاعات وارد کار میشود!

ما باید در فواصل زمانی مشخصی اطلاعات را دوباره خوانی و مرور بکنیم! دقت بکنید بعد از مرور 5 تقریبا فراموشی یک مطلب از یادگیری آن سخت تر میشود!


فواصل زمانی مرور در برنامه درسی شما باید به شرح ذیل باشه


1- اولین مرور بلافاصله پس از پایان مطالعه {ترجیحا 20 دقیقه فاصله بدهید}


2- دومین مرور باید 24 ساعت پس از مرور اول انجام بگیره


تا بدین لحضه شیب فراموشی بسیار کند شده


3- سومین مرور 6 روز پس از مطالعه خواهد بود


شیب فراموشی خیلی کند شده هست! فقط کافی هست روز دهم { 4 روز پس از مرور سوم} یک بار دیگر مطالب را مرور کنیم!


تقریبا فراموشی اطلاعات غیر ممکن شده هست! اما اگر شما نیاز دارید زمان بیشتری اطلاعات در ذهن شما باقی بماند در روز 30 ام یک بار دیگر مرور انجام دهید! بعد از مرور چهارم اطلاعات اطلاعات 30 روز با قدرت عالی در ذهن شما باقی مانده! حال یک بار دیگر آن را مرور کنید! اطلاعات 90 روز دیگه در اختیار شما خواهد بود! بعد از مرور 5 یا 6 اطلاعات تا چندین سال به هیچ وجه از بین نرفته و در یاد شما خواهند بود!


یک مثال


مطالعه درس مبانی علم سیاست


اولین مطالعه94.7.12


اولین مرور 94.7.12 40 یا 30 دقیقه بعد از اتمام مطالعه


دومین مرور 94.7.13


سومین مرور 94.7.16


چهارمین مرور 94.7.22


پنجمین و آخرین مرور 94.8.2


امکان فراموشی به زیر 0 میرسد! مثل اینکه شما اسم خودتان را بخواهید از یاد ببرید!

دقت بکنید اگر مطلبی شمارا بار اول 1 ساعت به خود مشغول ساخت در مرور پنجم کمتر از 15 دقیقه از شما وقت میگیرد! لذا فکر نکنید قرار هست همه مطلب را دوباره بخوانید!

البته تابستان در باب برنامه ریزی تحصیلی به تفضیل راجع این موضوع صحبت خواهم کرد که چگونه این مرور هارا در بین برنامه درسی خودتان جا بدهید!


شما تا بدین مرحله سه اصل اساسی در مطالعه و روش کامل مرور را فرا گرفته اید! دانستید که سه اصل توجه به مفاهیم در زمان مطالعه ، استراحت دادن به ذهن هنگام مطالعه ، تصویر سازی مکان آزمون میتواند به شما خیلی کمک بکند!


و در قسمت دوم هر چیزی که لازم بود در مورد مرور بدانید یادگرفتید! بدون شک هیچ چیز نا گفته ای باقی نمانده است در مورد مرور! فقط به این نکته دقت کنید در دروس حلیاتی سعی کنید با تست های جدید تر به حل مسئله بپردازید!


موفق باشید


۹۴/۰۳/۱۳ موافقین ۳ مخالفین ۰
حسنِ گُلی

نظرات (۶۱)

سلام، باید پول واریز کنیم؟
۱۴ خرداد ۹۴، ۰۸:۳۷
پاسخ:
شما محصول رو استفاده کردید

در صورت داشتن تمایل میتونید واریز کنید!
مقاله فوق العاده بود .این روش به اسم 3R تو جهان معروفه .یکی از بهترین روشای مطالعاتیه
خیلی عالی بود ممنون
سلام، اقای گلی کدوم درس ها تو دین و زندگی سوم پر تست هستن بیشتر سوال میاد،
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۲:۳۳
پاسخ:
سلام

قالب خاصی نداره  نمیشه گفت حتما اینقدر از اینجا میاد مثل امتحان

ولی از دینی سوم 4 سوال آیه میدن و 5 سوال متن!

شما ببین کدومشو راحت تر میخونی!

البته یه پیشنهاد خیلی خوب هم بهت میدم

اگر وقت نداری و وقتتو میخوای صرفِ چیزای دیگه کنی

واسه دینی سوم فقط در آزمون هایی که میدی تست های کنکورو بزن

یکی از دوستان همین سال 93 این کارو کرد واسه کل دینی بالای 70 % زد
Nice And Tidy :)

فقط عمو یه سوال!؟

من برنامه ریزیم اینجوریه!

هفته رو به 2 بخش 3 روزه و 1 روز جمع لندی قسمت میکنم

اگر هر مطلب توی بخش یه روزه ی خودش 2 بار و در بخش جمع بندی 1 بار مرور بشه کافیه؟

اخه جا کردن اون تعداد روز تو برنامه هفتگی نزدیک به محاله :|
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۲:۳۱
پاسخ:
سلام

شما که استادی آقا حامد!

این روشی هم که گفتی میتونه باشه

فقط باید مطالب رو آخر آخر شب دقیقا قبل از خواب مرور کنی که زیاد فاصله بیفته بین مرور و مطاله
مرسی جیگرم :)

یه سوال دیگه؟؟

تکنولوژی فکر آزمندیان رو دیدی؟
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۲:۴۸
پاسخ:
باهاش خودمو متحول کردم!!

پس فکر کردی چطوری الکسای وبلاگمون روز به روز 100 تا 100 تا میاد پایین!!!

پس فکر کردی چطوری تو سر راه من قرار گرفتی بعد از مدت ها و داری به من کمک میکنی!!

فکر کردی الکیه اینهمه رابطه با دوستای خوب!! که همشون دارن به من توی موفق شدن کمک میکنن!

اولین باری که شنیدمشو به کار بستمش به صورت کاملا اتفاقی آرشیو ازمون های جامع دو سال سنجشو توی خونه پیدا کردم!!

و ثانیه به ثانیه داره اتفاق خوب واسم میفته!!!

حتما به کار ببندش! من هر روز دارم میشنومش!
اقای گلی من واس دینی دوم و پیشم کل کتاب و آیه ها رو خوندم الان فقط دارم تست کنکور میزنم تو رنج 45 درصد هست،
منظورتون واس سوم اینه ک کتاب رو مفصل نخونم با ایه هاش فقط تست کنکور رو ببینم و جوابش رو ب خاطر بسپرم و یاد بگیرمش؟
من سوالات آیه رو بهتر جواب میدم تا سوالات متن ،
دینی 70 درصد چقد خووبه،
ب نظرتون میتونم 30 تا 20 درصد دینی تو این مدت اضافه کنم؟
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۲:۵۳
پاسخ:
راستشو بخوای به نظر من اگه یه پیش مطالعه کوچیکی از دینی سوم داشته باشی مطالعه همش بیشتر از 4 ساعت وقت نمیبره

ولی 45% واست اگه تجربی ریاضی باشه درصد زیاد بالایی نیست

تو مدت باقی مونده دو کار از دستت بر میاد

تست کنکور بزنی { همون جامع هایی که تو خونه از خودت میگیری} و سوم رو هم مطالعه بکنی

یا کلا سوم رو مطالعه نکنی فقط تست بزنی!

میتونی سوم رو تو یه روز ببندی تو 3 4 ساعت؟
سلام .
خسته نباشین .
میشه لطفا سوالای ازمونهای ازمایشی زیست ماز رو هم برای دانلود بزارین ؟
خیلی ممنون.
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۲:۵۱
پاسخ:
سلام اگه پولی باشه متاسفانه نمیتونم بزارم

بخاطر اینکه تنش ایجاد میشه بین سایت ها !


سلام تو کامنت ها درمورد تکنولوژی فکر دکتر آزمندیان صحبت شد،
سوال برام پیش اومد ، خیلی درموردش شنیدم، ولی تا حالا سراغش نرفتم، تو کتاب دکتر در این باره صحبت شده ؟ چگونه میشه تهیه کرد، اقای گلی شما کتابش رو خوندین؟
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۲:۵۵
پاسخ:
کتاب نیست دوره هست

بهش اعتماد کنید بچه ها! من باهاش بیماریم رو هم شفا دادم! خیلی درد بدنی داشتم ولی از وقتی این رو گوش دادم دیگه مطمئنم تا آخر عمرم حتی قرار نیست یک قرص آسپرین هم بندازم!!

قول میدم اگر کامل گوش بدید و بهش عمل کنید نه تنها همیشه شاد خواهید بود و خواهید خندید! بلکه موفق میشید حتما ! حاضرم قسم بخورم این دوره میتونه یک انسان رو از فرش به عرش برسونه و یک آدم بد اخلاق و افسرده رو خوشحال و خوش اخلاق بکنه!

۱۰ ساعت سخنرانی دکتر آزمندیان با موضوع “تکنولوژی فکر”

تکنولوژی فکر یک سیستم جدید برنامه‌ریزی در ضمیر ناخودآگاه انسان است که از طریق آن تحولی عظیم در نظام فکر، شخصیت، باورها و روحیه‌ی یک انسان ایجاد می‌شود. این تکنولوژی جدید که اخیرا توسط دکتر علیرضا آزمندیان، بنیانگذار تکنولوژی فکر در ایران ارائه شده و تدریس می‌شود، اثرات شگفت‌انگیزی در کیفیت زندگی شما می‌گذارد و شما با خلق اندیشه‌های زیبا در دنیایی از امید و اعتماد به نفس، زیباترین شخصیت را ازخود می‌سازید و با تلاشی مستمر و آینده‌آفرین به خلق عالی‌ترین دستاوردهای یک زندگی پرحاصل همت می‌کنید. در این سیستم علمی و تکنولوژیکی با استفاده از پروگرام کردن ضمیر ناخودآگاه، شما می‌توانید نظام باورها و شخصیت خود را از نو بسازید و با استفاده از سیستم مدیریت روحیه از طریق ضمیر ناخودآگاه به دنیایی از آرامش و نشاط برسید و از این رهگذر به خلق اندیشه‌های هدفمند و امیدبخش بپردازید و از زندگی خود یک شاهکار بسازید. دکتر علیرضا آزمندیان با اجرای این سیستم زیبای الهی- انسانی توانسته است بسیاری از زندگی‌ها را متحول کند و انسانهای زیادی را به سعادت و خوشبختی و آرامش و نشاط واقعی برساند. این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

دانلود با لینک مستقیم:

دانلود بخش اول (حجم: ۱۱٫۴MB)

دانلود بخش دوم (حجم: ۱۰MB)

 دانلود بخش سوم (حجم: ۱۰٫۱MB)

دانلود بخش چهارم (حجم: ۹MB)

دانلود بخش پنجم (حجم: ۱۰٫۶MB)

دانلود بخش ششم (حجم: ۱۰٫۸MB)

دانلود بخش هفتم (حجم: ۱۰MB)


واااای گلی کلی ممنون واس لینک سخنان دکتر ازمندیان ب شدت ب این موضوع برای اینکه حال خودم رو بهتر کنم و شخصیتی خوب بسازم از خودم و خودم رو بهتر بشناسم نیاز داشتم، حتمن بعد کنکور گوششون میدم ، دکتر آزمندیان عالین واقعن،
از شمام ی دنیا ممنون 
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۳:۱۰
پاسخ:
همین امشب فقط 30 دقیقه وقت بزار هر طور شده گوش کن!

اگر فردای اون روز احساس نا امیدی کردی یا 1% فکر کردی که تو آدم شادی نیستی و دنیا جایِ بدیه من سایت رو جمع میکنم!!!

ایمان دارم بهش!
به نظرتون کی گوش بدیم؟!!!
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۳:۱۰
پاسخ:
هر شب 10 20 دقیقه
رشتم ریاضی میدونم خووب نیس درصدش،
تموم سعیمو میکنم بتونم دینی سوم رو بخونم با تست کنکور بزنم، ینی باید بخونم سوم حداقل نصف کتاب و درس های پر تستش رو
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۳:۱۱
پاسخ:
آفرین به شما

پس قرارمون این شد که دینی رو در قالب تست های کنکور مرور بکنی و در کنارش سوم رو هم سریع بخونی!
دکتر

نمیدونم چرا فایل های از این دیت رو که گوش میدم احساس میکنم زود اثرش میپره

چه کنم نپره؟

افشار از این کپ میزنه؟؟:)
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۳:۱۶
پاسخ:
اینو گوش بده عمرا از ذهنت بپره!

فصاحت کلام آقای آزمندیان بی نظیره!

اقای افشار یه مشکل کوچیکی داره اینه که بدون انرژی و یکنواخت سخنرانی میکنه! و انرژی توش نداره!

باید توی صحبت انرژی و شادی به شنونده منتقل کرد! مثل من :D
باش حتمن گوشش میدم، چند ساعته، تو این مدت ک با سایتتون و روند کارتون اشنا شدم ایمان پیدا کردم مطالبی ک بی ارزش هستن رو share نمیکنین،
خیلی ممنون بازم
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۳:۲۲
پاسخ:
10 ساعت

کافیه هر شب 20 دقیقه گوش بدید

بهتون قول میدم بهش عمل کنید در سال اول یا حداکثر دوم دانشجوییتون میتونید یک آدم خیلی موفق پولدار بشید!

توضیح مکانیزمش سخته ولی بدونید هرچی اتفاق خوب در دنیا هست قراره بعد از این دوره برای شما بیفته!
وای کلی ذوق دارم ک این فایل از دکتر بهم رسید ب قول معروف ب فال نیک میگیرم، امروز چ روز خوبیه ، امروز خالم از حرم امام رضا زنگ زد با امام از راه دور حرف زدم اینم از فایل دکتر ،
خیلی حال خوبی دارم امیدوارم امروز  روز شروع تازه ایی برای اتفاقات تازه و خووب باش،
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۳:۳۰
پاسخ:
بله به قول آقای آزمندیان شما قراره امروز دوباره متولد بشید

تولدتون مبارک!

sokhanranie ghablisho gozashte budin gush dadam ali bud.vay inam say mikonam gush bedam.man k hamin commentro didam halam khub shod

سلام آقای گلی 
اولش بابت همه چی ممنون مخصوصا این لینکای اقای آزمندیان
یه سوال خیلی مهم داشتم 
در پست ازمونا با یکی از دانش آموزا در مرد گرفتن دیپلم ترمیمی حرف زدین
من نمیدونستم امکانش هس که برای بار دوم بتونی دیپلم بگیری
فارغ التحصیل رشته ی تجربی ام متاسفانه مشکلاتی باعث شد معدلم خیلی بد شه
لطف میکنین یکم برام در موردش بگین که چجوریه و چجوری و کی باید ثبت نام کرد 
و این گرفتن دیپلم مجدد شامل همه س یا مقطع خاصی ؟
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۷:۳۷
پاسخ:
سلام

نه امکانش برای همه هستش

اگر رشتتون تجربی هست سه تا راه دارید

یک اینکه برید دوباره همون دیپلم تجربی بگیرید

دو اینکه دیپلم ریاضی بگیرید

سه اینکه دیپلم انسانی بگیرید

اگر دیپلم انسانی بگیرید فقط دروس عمومی برای شما تاثیر میزاره و اختصاصی هاتون 100% کنکور محسوب میشه!

توی ریاضی هم همینطور به استثنای چند درس خاص که اسمشو نمیدونم

در مورد ثبت نامش مراجعه کنید به اداره آموزش پرورش منطقه مربوطه خودتون و سوال بپرسید

لطفا زودتر برید که شهریور امتحاناتون رو بدید و دیپلمتون رو بگیرید دیر برید باید بمونید دی ماه! و دیگه معلوم نیست مثل امسال ثبت نام کنکور بیفته بعد دی یا قبل دی!
خیلی ممنونم 
فقط یه سوال گفتین در صورت گرفتن دیپلم انسانی دروس اختصاصی تاثیرشون 100درصد میشه 
ینی چی ؟ منظورتون اینه برای کنکور تاثیر مثبت دارن ؟
اگه انسانیو بگیرم چه کتابایی شامل میشه؟ 
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۷:۵۸
پاسخ:
یعنی مثلا واسه زیست تاثیر معدل ندارید هرچی توی کنکور بزنید همون براتون حساب میشه

اگه انسانی بگیرید دروس عمومی و فکر کنممم ریاضی شامل میشه!

البته ریاضی انسانی خیلی راحته میتونید راحت توش نمره بالایی بگیرید به نفعتونه!
ببخشید اونموقع من پیشدانشگاهیمم تجربی هس که 
این مشکل ساز نمیشه پیش تجربی و دیپلم انسانی ؟؟
۱۴ خرداد ۹۴، ۱۸:۰۵
پاسخ:
نه دیگه شما با دیپلم انسانی ثبت نام میکنید

فردا تشریف ببرید اداره منطقتون کامل توضیح میدن خدمتتون!
باشه حتما.. خیلی ممنونم آقای گلی
امروز یه خورده از وقتمو گذاشتم و درمورد تکنولوژِ فکر و منافاتش با قانون جذب تحقیق کردم !

و اما نتیجه تحقیق حدود 2 ساعته ی من ! که ارزششو داشت چون به من ثابت میکرد که به سخنان اقای ازمندیان گوش بدم یا نه !

قانون جذب میگه بشین یه گوشه کنج اتاق و فقط به تصویر لامبورگینی 50000 اسب بخاری با 0 تا 100 1 ثانیه فکر کن جلوی در خونته !

تکنولوژی فکر میگه به همون لامبورگینی مذکور فکر کن ولی برای رسیدن بش تلاش کن و در مسیر تلاشت از ضمیر ناخودآگاه و هدایت الهی کمک بگیر !

خیلی ها نظرات سوئی در مورد تکنولوژِی فکر دارن که به نظر من همشون یه جور موضع گیری غلط دارن و حرسشون میاد که یه عده با یاد دادن این اصول دارن پول در میارن و دیگه راه های قدیمی اون ادم ها جواب نمیده (منظورم یه سری خشکه مذهبیه که خدارو فقط تو مسجد پیدا میکنن ولا غیر)

ولی واقعا از ته دل به تمام عزیزان توصیه میکنم حتی 1 ترک هم از تکنولوژِی فکر ازمندیان رو از دست ندن چون واقعا تاثیرش رو تو آنِ واحد میبینن و اصلا نیازی به صحبت این و اون ندارن

مرسی از همه

(لینک دانلود کمی بالاتر در همین کامنت ها !! )
اقای دکتر حسن نوشته بودن برای خانم باران که : یعنی مثلا واسه زیست تاثیر معدل ندارید هرچی توی کنکور بزنید همون براتون حساب میشه

این 100 درصد اشتباهه !

پارسال تمام دوستانی که از رشته ی ریاضی به تجربی اومده بودن توی کنکور در هر زیر گروه فقط 18 درصد تاثیر معدل داشتن و در دروس اختصاصی غیر مشترک مثل زیست و زمین شناسی متاسفانه فقط مجاز به استفاده از 75 درصد کنکور میشدن!

این رو به شخصه از مقامات اموزش پرورش بپرسین تا از صحت حرفم مطلع بشید و بدونید که اشتباه نمیگم !

قبلا هم گفتم که نمره 10 در زیست بهتر از تغییر رشته و دیپلم و معدل 20 شدن در رشته ی غیر از رشته ی ثبت نامی تو کنکوره

حالا خود دانید !
این هم لینک اثبات حرفم با یکم کارنامه تغییر رشته ای کنکور 93 (البته دیپلم ایشون مال سال 90 هستش که هیچ ربطی نداره ! )

http://s3.picofile.com/file/8192018442/Math_Diplom.rar.html
من تا حالا به خاطر اینکه از زیست بدم میومد(پیشینه المپیاد زیستی هم دارم )و سال سومو به خاطر اون فقط زیست خوندم،(قبول نشدم)خیلی از زیست بدم اومد،طول سال هم تقریبا روزی 2-3س مطالعه زیست داشتم،ولی الان ی 2 هفته اس،ک حتی به سراغ کتابای زیستمم نمیرم . چون کتابا واقعا خسته کننده بودن .
از امروز شروع به جمع بندیش کردم . به نظرتون میتونم به ی درصد خوب توش برسم ؟بالا 80 ؟
یکیم برا درک مطلب عربی تو این مدت چیکار میشه کرد ؟

۱۴ خرداد ۹۴، ۱۹:۰۲
پاسخ:
راستش توی 6 روز درصد بالای 80 زیست خیلی دور از دسترس هست! ولی به هر حال تمام سعیتون رو بکنید که یه درصد معقولی رو کسب بکنید

برای درک مطلب عربی در خلال آزمون های جمع بندی که تو خونه از خودت میگیری درک مطلب های سراسری رو تمرین کنی کافیه آره
سلام خیلی تشکر بایت فـایل دکتر آزمندیـان
فایلای انگیـزشی زیـاد گوش میدادم قبلن ولی الان نه دیگه ...
شـاید شد این افسـردگی که گریـبان گیـرم شده دست از سرم بـرداره !!

در تایید حرف حامد دلجو ،
من دو سال بود قانون جذب رو میشناسم و ازش استفاده کردم خوبه قانون جذب ی چیزایی میشد ی چیزایی دیگ بد میشد واسم  ولی تکنولوژی فکر یکی از بی نظیر ترین هاست بخاطر این ک تووش برای رسیدن ب هدفت باید تلاش کنی،
یه ترکش رو گووش دادم و اینکه هیچ کلمه ایی تو وصف بی نظیر بودنش نیس ، یه حس حال نااب و بی نظیر دارم 
alie  bazam aage azin chiza bud bezarin vaghean binazirin.
۱۴ خرداد ۹۴، ۲۲:۱۰
پاسخ:
حتما کنکورمو بدم 80% وقتمو صرف نوشتن جزوه و این چیزا میکنم!
in azmandiano k az diruz gush midam kheli enerjim ziad shode mccc.aqa Hassan shoma faghat in chan ta ro k gozashtino gush dadin?yani bazam azina darin.?vaghean mamnoon k inja mizari estefade kionim
۱۵ خرداد ۹۴، ۱۱:۲۹
پاسخ:
سلام خیلی زیاده از اینا

بعد کنکور بیا بهت میدم
vaay kheli mamnooooooooooon hatman
vay doostamam haminja peyda kardam bade chan mah
آقای گلی یه پست راجع به تابستان گذاشته بودید!

هرچی تو سایت گشتم نبود
۱۶ خرداد ۹۴، ۲۲:۲۲
پاسخ:
هست گم شده حتما
امیرحسین طهماسبی
هه هه هه .... راس میگه مطلب تابستون نیس! پاک کردی؟
۱۷ خرداد ۹۴، ۰۹:۲۰
پاسخ:
http://nomre.blog.ir/post/%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-95
امیرحسین طهماسبی
ولی بین مطالب گم شده !! نیست :)
ببخشید اقای گلی بخش پنجم  دوره اقای ازمندیان خرابه  دانلودش کردم ولی نمیخونه
۱۷ خرداد ۹۴، ۱۹:۱۴
پاسخ:
چه errori میده؟
آره
آره
سلام اخه ما ک نهایی داریم چجوری هردرس رو 20 دقیقه یه بار دوره کنیم
۱۸ خرداد ۹۴، ۱۰:۴۱
پاسخ:
مطلب مختص فرجه فشرده امتحانا نیست

بهترین حالت برای شما دو بار خوندن کتاب هست!

حالا هر وقت دوست داشتید بخونید و هر وقت دوست داشتید مرور کنید
سلم ببخشید ما ک نهایی داریم چجوری 20 دقیقه یه بار  دوره کنیم اینجوری وقت کم میاریم
ممنون
سلام اقای گلی اگه میشه اون تکنولوزی فکر اقای ازمندیان رو چک کن ببین  خوبه  error   اگه میشه     تا نظام باورهایم از هم نریخته
۱۸ خرداد ۹۴، ۱۱:۳۲
پاسخ:
من همشو آخه دانلود کردم!

شما با کدوم قسمت مشکل داری بگو چک کنم؟


بخش پنجم
۱۸ خرداد ۹۴، ۱۱:۵۷
پاسخ:
چک کردم درسته!

نگفتید چه errori میده به شما؟
خیلی عالی بود...ممنون
سخنرانی های دکتر فرهنگ هم خیلی کاربردی و عالی هست...
سلام ، واقعا خسته نباشید ، آرزو مى کنم تو کنکور بهترین نتیجه ممکن رو بگیرید . مى تونم بپرسم شما با آقاى عباس منش آشنایى دارید ؟ میشه لطف کنید نظرتون رو صادقانه در مورد دوره هاى  آقاى عباس منش و دوره هاى آقاى آزمندیان بگین ؟ من تا امروز با تکنولوژى فکر آشنایى نداشتم اما چند فایل رایگان رو قبلا از سایت آقاى عباس منش دانلود کرده بودم و به نظرم خیلى خوب بود و همچنین دیدم که یک دوره قانوش آفرینش دارند اما هزینه 10 جلسه اش 1350000 هست . یه چیزى که مانع میشه که حرف هاى ایشون رو از ته قلب بپذیرم شکى هست که بعد از خوندن کتاب بیشعورى اثر خاویر کرمنت در مورد این افراد مثل آقاى عباس منش برام به وجود اومد ، تو این کتاب افرادى رو که تو حوزه موفقیت سخنرانى مى کنند رو در قسمت بیشعورهاى عرفان بازقرار داده و کامل توضیح داده این حرف هاشون الکیه !!! مثلا چیزى که ذهنم رو درگیر کرده چرا منشى هاى شرکت آقاى عباس یا مثلا مدیر سایتشون که به رایگان به این فایل ها دسترسى  دارند خودشون این راهکار ها رو استفاده نمى کنند و زندگیشون رو متحول نمى کنند و باحقوق  حداکثر 1 تومنى منشى موندن یا مدیر سایت با حقوق حداکثر 3 تومنى ، موندن و اینکار ها رو انجام میدن ؟!!!! خواهش میکنم نظرتون در مورد موضوعاتى که مطرح کردم بفرمایید چون الان اعتقاد دارم شما کسى هستید که از این دوره ها استفاده کرده و نتیجه گرفته اما این موانع ذهنى اذیتم میکنه !!! با تشکر 
بالاش نوشته winrar diagnostic messages                                             
آقای گلی بی نهایت سپاس گزارم برای قرار دادن صحبت های اقای آزمندیان...واقعا من رو مدیون خودتون کردید
مرسی آقای گلی خیلی خوب بود ^_^
سلام متن عالی بود ولی من میخوام تا موقع کنکور درسایی رو ک میخونم یادم باشه باید جند تا مرور داشته باشم به جه فاصله هایی۱۲ مرداد ۹۴، ۲۲:۰۵
پاسخ:
سلام

شما طبق آزمون مرور کن یعنی هرچی آزمون گفت بخون
با عرض سلام خدمت شما آقای گلی
من واقعا متوجه این تناقضها نشدم.سومین مرور قرار بود 6روز پس از مطاله باشه اون وقت تو مثال 4روز پس از مطالعه هست!!پنجمین مرور 30روز پس از مطالعه بود اونوقت تو مثال 20روز پس از مطالعه هست!!
مگه داریم مگه میشه؟!!
۱۵ مرداد ۹۴، ۰۹:۴۹
پاسخ:
سلام

شاید توی مثال اشتباه کردم

طبق عکس عمل کن
سلام.ممنون از سایت خوبتون...درمورد منحنی 1سوال داشتم.نمیدونم چطور وقتی از خود منحنی مرورها رو برداشت میکنم به این اعدا دمیرسم؟مثلا در مثال شما:اولین مرور:12ام20-30دقیقه...دومین مرور:13ام..سومین مرور:15ام...چهرمین مرور:18ام..پنجمین مرور:22ام..
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین...
۴ آذر ۹۴، ۲۱:۳۵
پاسخ:
سلام سوالتونو متوجه نشدم متاسفانه
طبق عکسی که از منحنی تو این صفحه هست،من برداشت خودم رو از منحنی با تاریخی که شما در مثالتون زدین،رو براتون نوشتم....طبق نمودار اگه اولین روز مطالعه رو 12ام درنظربگیریم،که در واقع درهمین روز12ام هم،اولین مرور درنظرگرفته میشه،13ام میشه دومین مرور،15ام میشه سومین مرور و18ام میشه چهارمین مرور و پنجمین مرور مشخص نیست!.....

راستش من گیج شدم...چون سایتای مختلفی رو گشتم وبا این مطلب،تا حالا 3 حالت مختلف رو پیدا کردم...
1جا نوشته:فاصله های زمانی مرور توانی از2عددهست:((فاصله‌ی زمانی بین مرورها توان‌های عدد ۲ است. اولین مرور ۱ روز پس از مطالعه (۲۰)، دومین مرور ۲ روز پس از اولین مرور (۲۱)، سومین مرور ۴  روز پس از دومین مرور (۲۲)، چهارمین مرور ۸ روز پس از سومین مرور (۲۳)، و پنجمین مرور ۱۶ روز پس از چهارمین مرور (۲۴) انجام می‌شود. بنابراین عملاً پس از ۳۱ روز و ۵ بارمرور یک مطلب، فراموشی آن سخت‌تر از یادگیری آن می‌شود.))

1جای دیگه گفته شده:امثلا اگه اولین روز مطالعه94/8/20،دومین مرور94/8/21.
سومین مرور94/8/28.چهارمین مرور94/9/28.پنجمین مرور95/1/28.ششمین مرور96/1/28.
هفتمین مرور100/1/28.هشتمین مرور110/1/28ودیگه تا مادام العمر مطلب در حافظه باقی میمونه..
ممنون میشم اگه در این مورد راهنماییم کنید...
۵ آذر ۹۴، ۲۰:۵۲
پاسخ:
بهتره به مطالب این مقاله عمل کنید

سلام خیلی خیلی ممنونم از سایت خوبتون اقای گلی عزیز

برداشت بنده از متن شما درست بود؟مخصوصا در مورد مرور 5 و 6 


1-اولین مرور بلافاصله پس از پایان مطالعه


2-دومین مرور 
باید 24 ساعت پس از مطالعه انجام بگیره

3-سومین مرور 6 روز پس از مطالعه خواهد بود

4- چهارمین مرور باید 10 روز پس از مطالعه باشد

5-پنجمین مرور باید 30 روز پس از مطالعه انجام بشه

6-مرور ششم باید 90 روز پس از مظالعه باشد

اینجوری درسته؟

۱۸ خرداد ۹۵، ۲۰:۰۷
پاسخ:
سلام بله صحیحه
با عرض سلام خسته نباشید خدمت شما
اولی باید تشکر کنم بابت مقاله خیلی خوبتون و اینکه یک سوال برای من پیش اومده وقتی مقالتونو خوندم متوجه شدم که روش مطالعه شما خیلی شباهت به روش لایتنر و یا جی پنج داره میخاستم بپرسم محصول خاصی شما مد نظرتونه برای این برنامه ریزی مطالعاتی یا خیر چون تو نظرات دیدم در مورد ی محصول صحبت میشد ممنون میشم اگه محصولی هست معرفی کیند.
۵ مرداد ۹۵، ۲۰:۳۷
پاسخ:
سلام خیر محصول خاصی وجود ندارد
سلام.با تشکر از مطالب مفیدتون.
تاریخ های سومین وپنجمین متن رو فک میکنم باید تصحیح کنید  :

اولین مطالعه94.7.12


اولین مرور 94.7.12 40 یا 30 دقیقه بعد از اتمام مطالعه


دومین مرور 94.7.13


(6 روز پس از مطالعه)* سومین مرور  94.7.18


چهارمین مرور 94.7.22


       ( 1 ماه پس از مطالعه) *پنجمین و آخرین مرور 94.8.12


درست میگم ؟؟
منبع: Www.Nomre.Blog.Ir
۱۱ شهریور ۹۵، ۱۱:۰۶
پاسخ:
صحیح
آرش محرابی
ممنون به خاطر مطلب خوبتون و معرفی تکنولوژی فکر استاد آزمندیان .
محمدپارسا
سلام و تشکررررر بابت تمام زحمات گرانقدرتون.
ببخشید من فایل هاتونو درباره برنامه ریزی دانلود کردم اونجا گفتید که آخر هر هفته چهارشنبه و پنجشنبه رو به مرور اختصاص بدیم...
حالا اینجا تو این مقاله اینطور توضیح دادید
این دو روش نتیجشون چقدر متفاوته؟(خیلی؟یا کم؟یا فرقی ندارند؟)
و سوال بعدی که داشتم درباره جمع بندی اگر با این روش که اینجا فرمودید پیش بریم آیا به جمع بندی نیازی هست؟آخه گفتید اطلاعات 100 درصد باقی میمانند پس چه نیازی به جمع بندی هست و ایا بهتر نیست که از اون وقت جمع بندی برای مطالعه ی بیشتر استفاده کرد؟
ببخشید وقتتو گرفتم
خیلی ممنون
۱۱ دی ۹۵، ۰۰:۴۲
پاسخ:
سلام بهتره روش توی آموزش برنامه ریزی رو اجرا کنید
محمدپارسا
ببخشید من الان ادامه فایلتونو گوش دادم و به اهمیت فوق العاده ی جمع بندی و جعبه ی سیب ها پی بردم
سلام وقتتون بخیر
اول میخواستم تشکر کنم بابت زحماتتون ک بسیار مفید هست
و اما اینکه اگر میشه لطف کنید که چند تا مطلب در رابطه با سال دومیا(دهمیا)هم بزارید ک ما هم بتونیم بهره ببریم
چون منابع برای ما بسیار کم هستش
لطف میکنید؟
۲۴ دی ۹۵، ۰۱:۰۰
پاسخ:
سلام بله سایت رو دنبال کنید حتما میگذاریم
عرض سلام و ادب. من در بخش نظرات که می خوندم یوزری به نام آزاده عنوان کردن که باید پول واریز کنیم خواستم بدونم بابت چیه و چه محصولیه با تشکر.
۸ بهمن ۹۵، ۲۰:۴۱
پاسخ:
سلام کدوم بخش؟
مگه نظرات در ارتباط با عناوین نیست؟

بخش:بخوانید مرور کنید اما فراموش نکنید {مقاله} آموزش مرور علمی+ اصول مطالعه

اولین نظر .
سلام و خسته نباشید مطالب واقعا عالین. سوال داشتم خدممتون من دانشجو تغذیه مازاد هستم امسال میخوام کنکور شرکت کنم ولی نمیدونم مازاد روزانه حساب میشه یا نه؟ و اینکه تو فرم ثبت نام کنکور باید دانشجو بودن رو تیک بزنم یا نه؟ چون فرمو دیدم گذینه ی دانشجو دوره روزانه و غیر روزانه داشت البته نمیدونم مربوط ب من میشه یا برای ارشده لطفا راهنماییم کنید تا با مشاوره های عالیتون امسال نتیجه بگیرم

۱۴ بهمن ۹۵، ۲۳:۰۶
پاسخ:
سلام

به آموزش دانشکده مراجعه کنید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

تصویر ثابت