سلام دوستان میخوام یه مطلب خیلی مهم به کنکوری ها و دوستان نا بینا و معلولمون بگم! اینقد مهمه که ازتون خواهش میکنم به ادامه مطلب برید!


مرسی از شما که به ادامه مطلب اومدید!

دوستان طبق آمار رسمی ارائه شده در کشور ما 115 هزار نفر نا بینا،11 میلیون نفر معلول جسمی حرکتی داریم! اما این جمعیت زیاد نباید از درس خواندن و پیشرفت باز بمونند!

عقیده همیشگی من بوده که کار نشد نداره و حتی با وجود نا بینا بودن و معلول بودن هم میشود رتبه شد!

مشکلی که دوستانِ نا بینا یا کم بینایِ ما با اون روبرو هستند اینه که نمیتونن کتاب هارو بخونند! و عملا از راهِ گوششون زندگی خودشون رو میگذرونند!

دوستان معلول ما شاید نتونن اصلا از جاشون تکون بخورن و قدرت به دست گرفتن و کار کردن با قلم رو هم نداشته باشند!

علاوه بر این هر ساله عده ای کنکوری تصادف میکنند و مشکل جسمی براشون پیش میاد و شاید ماه ها پا و دستشون تویِ گچ باشه و نتونن کتاب دست بگیرند!

امروز در راهِ بازگشت به خانه وقتی داشتم رمانِ صوتی سگِ ولگرد صادق هدایت رو گوش میکردم یک ایده خیلی خوب و جالب به ذهنم اومد!

و اون هم ضبط کتاب های درسی برای بچه هایِ کم بینا ، نا بینا، و معلول جسمی حرکتی بود! این دوستانمون از ما استعداد کم ندارند و حتی بعضی وقت ها باهوش تر از ما هستند!

من اون هارو دوست دارم و نمیخوام که فقط کار برای قشرِ سالمِ جامعه بکنم و و مطمئنا میخوام یک یادگار خیلی خوبی از خودم به جای بزارم!

بنابراین تصمیم گرفتم برای کنکوری 95 کتاب هایِ درسی رو به صورتِ صوتی ضبط بکنم! طوری که حتی اگه شما سالم هم باشید میتونید در حالِ رانندگی درس یاد بگیرید!

خانوم هایِ خانه دار که وقتی برای به دست گرفتن کتاب ندارند در حین آشپزی و حتی بچه داری میتونن درس یاد بگیرند!

این مورد مخصوصا تویِ دروس عمومی که خیلی به اصطلاح زبانی هستند کاربرد داره و میتونه برایِ خیلی از کسایی که حتی وقتِ لازم برای مطالعه ندارند مفید باشه!

اما هدفِ اصلی من نا بیناها،کم بیناها، و معلولان جسمی هست! و کنکوری هایِ سالِ بعدی که از این مشکلات رنج میبرند نگران نباشند! البته میدونم اونا بعضی هاشون نمیتونن این مطلب رو بخونند!

پس از شما دوستِ استراتژیک میخوام این مژده رو به اون ها بدی! اگه در خانواده یا فامیلتون کسی با این شرایط دارید!

یه توضیح کلی بزارید بدم!

به طورِ مثال درس زبان خارجه به صورت صوت!

ابتدا متن درس خونده میشه،تمرینات درس حل میشه،لغت هایِ درس خونده میشه،گرامر درس به صورت صوتی تدریس میشه، و در آخر تست های سراسری مربوط به اون مطلب حل میشه!

به این صورت!

البته این ایده امروز زاده شده و از شما میخوام اگه چیز بهتری به ذهنتون رسید که میتونه به ایدمون کمک کنه به من بگید! اگه هم میتونید کمک کنید و صداتون مناسب این کار هست میتونید منو در این کارِ خیر خواهانه یاری برسونید!

امسال که گذشت ولی این کارو برای 95 حتما انجام میدم!

ایده من تولدت مبارک!


یک پی نوشت مهم

دیدم بعضی از جاها منو استاد،آقای گلی، یا اسم های دیگه ای صدا میکنند! دوستِ عزیزم من بارها گفتم ما با هم یک خانواده هستیم که سعی داریم یک فردای خوب و بهتری برای خودمون و کشورمون بسازیم! و من هم مثلِ تو عضو این خانواده هستم! پس میتونی راحت منو {حسن} صدا کنی! عین یک دوست قدیمی! پس راحت باش و احساس غریبگی نکن!

مرسی از نگاهتون!