کنــکور تــرکیه {پزشکی ،دندان پزشکی،داروسازی} بدون تاثیر معدل

کنــکور تــرکیه {پزشکی ،دندان پزشکی،داروسازی} بدون تاثیر معدل


خیلی از عزیزان راجب هزینه زندگی در ترکیه سوال میکنند این مقاله خوب به شما کمک میکنه

هزینه اجاره مسکن یا خوابگاه در ترکیه

در ترکیه با توجه به انتخاب و بودجه ی خود می توانید مسکن یا خوابگاه مناسبی با توجه به شرایط خود برای زندگی تهیه نمایید. به صورت کلی هزینه مسکن  در ترکیه درمقایسه با ایران پایین تر می باشد. حدود هزاران نفردانشجو در شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول ، آنکارا ، ازمیر و...زندگی خوابگاهی و دانشجویی دارند. با توجه به کیفیت خوابگاه ها وآپارتمان ها از نظر امکانات و موقعیت محل زندگی هزینه ها متفاوت می باشد. شما می توانید در صورت تمایل در خوابگاه سکونت نمایید. بیشتر دانشگاه های دولتی ترکیه برای دانشجویان غیر بومی خود خوابگاه اختصاص داده اند. خوابگاه های دولتی عموماً شامل اتاق های یک –دو وچهار نفره می باشند. هزینه  ماهیانه  این اتاق ها از 150 لیر تا 300 لیر می باشد. خوابگاه های خصوصی نیز با توجه به هر شهر و امکانات دارای هزینه های متفاوتی می باشند. به طور مثال اجاره خوابگاه های تک نفره در استانبول سالانه 7000 لیر است که دارای امکانات اینترنت، نظافت، رستوران و...می باشند.

درمورد اجاره  مسکن نیز با توجه به موقعیت و امکانات (مبله ، ...) اجاره ها شهر به شهر متفاوت می باشد. در کشور ترکیه مالکان مسکن غالباً دپوزیت ( رهن )‌ دریافت نمی کنند. برای مثال هزینه  یک واحد آپارتمان به مساحت 50 متردرمنطقه  نزدیک به دانشگاه جراح پاشا در استانبول 450-650 لیر و در آنکارا همین آپارتمان در یک منطقه  متوسط 450-350 لیر است.

هزینه موادغذایی در ترکیه

هزینه  مواد غذایی در ترکیه را  می توان به دو بخش تقسیم کرد.

1-مواد اولیه برای پخت وپز

هزینه خرید مواد اولیه برای پخت و پز با ایران برابر است و گاهاً در شهرهای ارزان تر مانند آنکارا و ازمیر این هزینه  با توجه به کیفیت و تنوع اجناس در مقایسه با تهران قیمت مناسب تری دارند.

2-صرف غذا در رستوران

هزینه صرف غذا در رستوران های ترکیه با توجه به کیفیت آن ها و ارایه خدمات قابل توجه است و این مورد در شهری مانند استانبول چشمگیرتر است. از آنجا که دانشگاه های دولتی دارای امکانات سلف سرویس می باشند لذا استفاده از امکانات دانشگاه برای دانشجویان مقرون به صرفه می باشد.

3-هزینه  ایاب و ذهاب

درترکیه سیستم عمومی حمل ونقل شامل مترو، اتوبوس، تاکسی، متروباس، دولموش و...می باشد. در اتوبوس ها و مترو معمولاً با استفاده از کارت های اعتباری هزینه  1لیر تا 2 لیر می باشد و با استفاده از کارت دانشجویی 50 درصد تخفیف در هزینه  خرید کارت شامل حال دانشجویان می شود. در تاکسی ها نیز کرایه بر اساس تاکسی متر محاسبه می گردد.

مقایسه اجمالی هزینه زندگی در استانبول و تهران


هزینه اجاره بها در استانبول به طور متوسط 29.29% کمتر از تهران است.

هزینه صرف غذا در رستوران های استانبول به طور متوسط 5.99 % بیشتر از تهران است.

هزینه ها به طور کلی در استانبول 9% بیشتر از تهران است.

مقایسه اجمالی هزینه زندگی در آنکارا و تهران


هزینه اجاره بها در آنکارا به طور متوسط 56.67% کمتر از تهران است.

هزینه صرف غذا در رستوران های آنکارا به طور متوسط 7.65 % کمتر از تهران است.

هزینه ها به طور متوسط در آنکارا تقریباً معادل تهران است.

منبع مقایسه هزینه ها: سایت: .numbeo.comآزمون یوس yos

زمونی است که دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه  در مقاطع لیسانس در دانشگاه های ترکیه دارند بایستی در آن شرکت کنند ونتیجه ی این آزمون برای تمامی دانشگاه ها ی ترکیه مورد قبول می باشد.

این آزمون تا سال 2010 به صورت سراسری توسط سازمان سنجش کشورترکیه برگزار می شد اما در سال های بعد و از سال 2012 براساس مقررات تصویب شده در نظام آموزشی ترکیه هر دانشگاه به صورت مستقل این آزمون را برگزار می کند. دانشجویانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند ایتدا بایستی دانشگاه مورد نظر خود را تعیین کرده وسپس تاریخ و نحوه ی ثبت نام را ازسایت دانشگاه تعقیب نموده ودر آزمون شرکت نمایند.

آزمونی که از طریق سازمان سنجش تا قبل از سال 2010 برگزار می شد شامل 80 سوال بود که از این تعداد 45 سوال تست هوش30،  سوال ریاضی و 5 سوال هندسه بود. بعداز آن که برگزاری این آزمون به عهده ی خود دانشگاه ها گذاشته شد تعداد سوالات و بودجه بندی سوالات نیز از شرایط هر دانشگاه تاثیر پذیرفت به طوریکه در سال 2011 بعضی از دانشگاهها تنها ریاضیات و هندسه و یا فقط تست هوش را در سوالات آوردند.

شرایط متقاضیان شرکت در این آزمون:

1- متقاضیان باید دانش آموز سال آخر دبیرستان یا فارغ التحصیل دبیرستان باشند.
2- متقاضیان باید جزء اتباع خارجی باشند.
3- در صورتی که یک متقاضی در بدو تولد تبعه ترکیه بوده و با گواهی وزارت کشور ترکیه از تابعیت این کشور خارج شده باشند باید برگه های مورد نظر را از وزارت کشور اخذ و ارائه نماید.
4- اتباع جمهوری ترکیه یا جمهوری ترک قبرس شمالی که دوره دبیرستان را به طور کامل در خارج از کشورهای فوق به اتمام رسانده باشند حق برخورداری از این قانون را دارا می باشند.


شرایط تحصیل در ترکیه :

    نظام آموزشی ترکیه کاملا براساس استانداردهای سیستم آموزشی آمریکا و دروس به صورت ترمی،واحدی ارائه می گردد.

لازم به ذکر است برای تحصیل در ترکیه شرایط سنی وجود ندارد و دانش آموزان اعم از تجربی ، ریاضی، انسانی،فنی حرفه ای ، کارو دانش با دیپلم متوسطه امکان شرکت در آزمون و تحصیل در هر رشته ای را خواهند داشت .

هزینه تحصیل در ترکیه :

    در کشور ترکیه هزینه اقامت بسیار مناسب است ، برای کلیه دانشجویان امکان استفاده از خوابگاه دانشگاه دولتی یا خوابگاه خصوصی با هزینه مناسب و جود دارد .

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ترکیه در هر سال تحصیلی موظف به پذیرش سهمیه‌ای بالغ بر 4500 دانشجوی خارجی (غیر ترک) هستند. در این راستا سازمان ÖSYM (مرکز انتخاب و جایگزینی دانشجو) ترکیه متولی برگزاری آزمونی به نام YÖS (آزمون دانشجویان خارجی) شده که همه ساله در ماه آوریل در کشور ترکیه و چند کشور منطقه به‌طور همزمان برگزار می‌شود. 
با توجه به سطح معلومات دبیرستانی دانش آموزان ایرانی در مقایسه با داوطلبان سایر کشورهای منطقه و همچنین اعتبار علمی بسیار بالای دانشگاه‌های ترکیه، هزینه‌های تحصیلی و هزینه‌های زندگی بسیار پائین این کشور، برگزاری آزمون به زبان انگلیسی، سهل‌الوصول بودن تردد به کشور ترکیه و عوامل بسیاری از این قبیل فرصت استثنایی برای داوطلبان ایرانی مهیا شده است تا با شانس قبولی بسیار بالا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور ترکیه نصیبشان شود.


دانشگاه‌های ترکیه‌‌ 
سیستم آموزشی دانشگاه‌های ترکیه کاملاً مطابق با استانداردهای سیستم آموزشی آمریکا بوده و دروس به‌صورت ترمی- واحدی ارائه می‌شود. زبان آموزشی بسته به دانشگاه و رشته، انگلیسی، فرانسه، آلمانی و یا ترکی خواهد بود. 
تقویم آموزشی دانشگاه‌های ترکیه تقریباً همانند دانشگاه‌های ایران است بدین ترتیب که شروع ترم پائیز از ماه اکتبر و انتهای ژانویه و ترم بهار از فوریه آغاز و در ماه ژوئن به انتها خواهد رسید و ترم‌های تابستانی از جولای تا آگوست خواهد بود.


رشته‌های تحصیلی‌‌ 
توسط این آزمون امکان تحصیل در کلیه رشته‌های فنی مهندسی، پزشکی، هنر و علوم انسانی در دانشگاه‌های ترکیه فراهم است.


اعتبار علمی‌‌ 
دانشگاه‌های ترکیه در سال‌های گذشته اعتبار علمی بالایی در مجامع بین‌المللی کسب کرده‌اند به گونه‌ای که مدارک علمی این دانشگاه‌ها در کلیه کشورهای دنیا شناخته شده است. در رشته پزشکی پس از فارغ‌التحصیلی کارت طبابت بین‌المللی اعطا می‌شود. در تمامی رشته‌ها برای دانشجویان ممتاز امکان بورسیه شدن توسط سازمانها و مؤسسات آموزش آمریکایی و اروپایی میسر است و حتی در برخی دانشگاهها از ترم دوم به بعد می‌توان به‌صورت انتقالی به دانشگاه‌های آمریکا در همان رشته و ترم تحصیلی منتقل شد.


امکانات دانشگاهی و خوابگاهی‌‌ 
به‌طور کلی دانشگاه‌های ترکیه دارای امکانات وسیع و مناسبی از جهت فضای آموزشی، امکانات کتابخانه‌ای، اینترنتی و تجهیزات آزمایشگاهی، لوازم و زمین‌‌های ورزشی متعدد، امکانات تفریحی و خدمات درمانی و غیره هستند. اکثر دانشگاه‌ها دارای امکانات خوابگاهی با هزینه بسیار اندک هستند و با وجود اینکه دانشگاه‌ها از پیش تعهدی جهت خوابگاه ارائه نمی‌کنند ولی در سال‌های گذشته معمولاً امکان استفاده از خوابگاه برای دانشجویان ایرانی فراهم بوده است.


هزینه اقامت‌‌ 
در کشور ترکیه هزینه اقامت بسیار مناسب است. هزینه خورد و خوراک شبیه ایران و هزینه پوشاک به مراتب ارزانتر از ایران است. تنها تفاوت بارز در هزینه‌های حمل و نقل است که البته برای دانشجویان تخفیف‌‌های ویژه‌ای (50%) در بلیت اتوبوس‌‌های شهری و برون شهری، ترن‌‌های شهری و حتی خطوط هواپیمایی در نظر گرفته می‌شود، علاوه بر این هزینه‌های درمانی دانشجویان نیز رایگان است. 

ورود به دانشگاه در کشور ترکیه‌‌ 
ورود به دانشگاه از مقطع دیپلم دبیرستان به بعد همانند ایران منوط به شرکت و قبولی در کنکور سراسری کشور ترکیه است و در مقاطع بالاتر بستگی به ضوابط و قوانین هر دانشگاه دارد. در اینجا تکیه بر مقطع دیپلم به بعد بوده و نحوه و شرایط آن مفصلاً توضیح داده می‌شود.


آزمون سراسری YÖS 
امور مربوط به انتخاب و جایگزینی دانشجویان در مؤسسات آموزش عالی ترکیه توسط سازمان ÖSYM در این کشور پیگیری می‌شود و متقاضیان خارجی (غیر ترک) می‌بایست در آزمون YÖS که توسط این سازمان هر ساله برگزار می‌شود شرکت و پس از احراز رتبه قبولی توانایی ثبت‌نام و ادامه تحصیل در مؤسسات آموزش عالی ترکیه را خواهند داشت.


شرایط شرکت‌کنندگان در آزمون‌‌ 
برای شرکت در این آزمون شرط سنی وجود نداشته و کلیة دانش آموزان اعم از دبیرستان، فنی حرفه‌ای، کار دانش، هنرستان و ... که در سال آخر دبیرستان بوده و یا دارای دیپلم متوسطه یازده ساله هستند اجازه شرکت در این آزمون را خواهند داشت.


مواد درسی و نحوه ارزشیابی 
آزمون YÖS شامل دو قسمت است. قسمت اول‌‌: آزمون YÖS جهت سنجش استعدادهای آموزشی پایه شامل هوش و استعداد تحصیلی، ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و جغرافیا در حد دوره دبیرستان و شامل 80 سؤال تستی 5 گزینه‌ای در مدت 90 دقیقه به دو زبان انگلیسی و ترکی طراحی می‌شود و مبنای اصلی پذیرش دانشجو است. 
قسمت دوم‌‌: سنجش سطح اطلاعات داوطلب به زبان ترکی است که در این آزمون به هر داوطلب نمره A یا B یا C داده خواهد شد.


آموزش زبان ترکی‌‌ 
این مؤسسه با توجه به نیاز داوطلبان ایرانی به فراگیری زبان ترکی استانبولی جهت تحصیل در دانشگاه‌ها و نیز در زندگی روزمره اقدام به آموزش این زبان در کلاس‌های فوق‌العاده می‌نماید. روش تدریس در این کلاس‌ها منطبق بر اصول آموزشی زبان برای خارجیان، مورد تأیید مرکز تحقیق و توسعه و آموزش زبان ترکی دانشگاه‌ها (TÖMER) بوده و طی دوره‌های آموزشی مؤسسه به‌طور مستمر ارائه می‌شود.


انتخاب رشته‌‌ 
انتخاب رشته همانند دانشگاه سراسری ایران بعد از آزمون و دریافت نتایج صورت خواهد گرفت. لازم به ذکر است که انتخاب رشته الزاماً در یک گروه آموزشی نخواهد بود و همچنین ارتباطی به دیپلم دبیرستانی نخواهد داشت. مشاورین مجرب مؤسسه با توجه به تجربیات و آگاهی از آمار و نتایج سال‌های گذشته انتخاب رشته مناسبی را برای داوطلب انجام خواهد داد که این امر می‌تواند شانس قبولی داوطلبان را به مراتب افزایش دهد.


تحصیلات تکمیلی (مقاطع فوق لیسانس- دکترا)
گزینش دانشجو در مقاطع بالای لیسانس در دانشگاه‌های ترکیه از طریق کنکور سراسری انجام نمی‌پذیرد، بلکه دانشگاه‌ها به‌صورت جداگانه مدارک و امتیازهای لازم را از داوطلبان درخواست کرده و با برگزاری امتحانات داخلی اقدام به پذیرش دانشجو در این مقاطع می‌نمایند. بر این اساس ورود به دانشگاه‌ها در این مقاطع به مراتب آسانتر از دانشگاه‌های ایران است. 
دانشگاه‌های ترکیه سالانه دوبار اقدام به اعلام لیست رشته‌هایی که در آنها پذیرش دانشجوی فوق لیسانس و دکترا خواهند داشت و نیز ظرفیت پذیرش دانشجو درآن رشته‌ها برای هر دو مقطع می‌نمایند. داوطلبان باید رشته‌ای را که می‌توانند در آن ادامه تحصیل بدهند انتخاب کرده و اقدام به ثبت‌نام جهت شرکت در امتحانات مربوطه و طی مراحل پذیرش نمایند. طول دوره فوق لیسانس حداقل 2 سال و Ph.D چهار سال است. تعداد واحدهای لازم برای گذراندن در هر دو مقطع عموماً بین 20 تا 30 واحد است که باید در نیمی از طول مدت تحصیل گذرانده شوند و بقیة دوره به گذراندن پایان نامه اختصاص دارد. زبان تدریس در دوره‌های فوق لیسانس و Ph.D ، ترکی یا انگلیسی است.


آزمون LES
امتحان ورودی تحصیلات تکمیلی (بالای لیسانس) یا LES، امتحانی است که امتیاز آن در برخی موارد جهت ورود به دوره‌های آموزش تحصیلات تکمیلی بعد از لیسانس و موارد مشابه از قبیل دوره‌های تخصصی و پذیرش مربی در دانشگاه‌ها و... در ترکیه مورد نیاز است. امتیاز به‌دست آمده در این امتحان به‌ وسیله برگه نتایج آزمون LES به داوطلبان اعلام می‌شود و در مواقع لزوم توسط داوطلبان به مؤسسات مربوطه ارائه می‌شود. 
این آزمون، سالانه دوبار از طرف مرکز گزینش و جابه‌جایی دانشجوی ترکیه (ÖSYM) در ماه‌های May و December برگزار می‌شود. این امتحان یک آزمون استعداد سنجی شامل 2 بخش رقمی (Quantitative) و کلامی (Verbal) است وهدف از آن، سنجش توانایی افراد در زمینه‌های کلامی، رقمی و تفکر منطقی است که بر میزان موفقیت آنان در طی تحصیلات تکمیلی می‌تواند تأثیرگذار باشد. بدین ترتیب، سؤالات این آزمون در جهت سنجش میزان معلومات افراد در رشته تحصیلی تخصصی آنها نیست. سؤالات به گونه‌ای طراحی می‌شوند که فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف دانشگاهی قادر به پاسخ دادن به آنها باشند. 
تمام کسانی‌که در سال آخر دورة لیسانس مشغول به تحصیل هستند، دارندگان مدارک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و یا دانشجویان دورة فوق‌لیسانس و دکترا می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند. 
امتحان LES در مراکز دانشگاهی 41 شهر ترکیه و قبرس شمالی برگزار می‌شود. نتایج LES از تاریخ برگزاری آزمون به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.


دوره‌های تحصیلی
Ön Lisans Diplomasi. 1 شامل‌ دو تا سه‌ سال‌ تحصیل‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ است. 
Lisans Diplomasi. 2 شامل چهار سال‌ تحصیل‌ و گذراندن‌ حداقل‌ 147 واحد است. 
Yuksek Lisans Diplomasi. 3 شامل دو سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ است. برای‌ ورود به‌ این‌ دوره‌ داشتن‌ مدرک‌ Lisans Diplomasi الزامی‌ است. این‌ دوره‌ شامل‌ دو نیم‌ سال‌ کلاس‌ درس‌ و دو نیم‌ سال‌ پایان‌ نامه‌ پژوهشی‌ می‌شود. 
Veterner Hekimligi Yuksek Lisans Diplomasi. 4 شامل پنج‌ سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ در رشته‌ دامپزشکی‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ است. 
DOKTORA (Ph. D.). 5 شامل سه‌ تا چهار سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ است. برای‌ ورود به‌ این‌ دوره‌ داشتن‌ مدرک‌ Yuksek Lisans Diplomasi الزامی است. 
‌این‌ دوره‌ شامل‌ دو تا چهار نیم‌ سال‌ کلاس‌ درس‌ و حداقل‌ 4 نیم‌ سال‌ برای‌ پژوهش‌ است. قبل‌ از شروع‌ پژوهش، دانشجو باید امتحان‌ جامع‌ را با موفقیت‌ بگذراند. نوشتن‌ پایان‌ نامه‌ دوره‌ دکترا و دفاع‌ موفقیت‌آمیز از پژوهش‌ انجام‌ شده، شرط‌ اعطای‌ مدرک‌ دکتراست.


‌نحوه‌ ارزشیابی‌ مدارک‌ تحصیلی 
1 مدارک Ön Lisans Diplomasi با دو سال‌ تحصیل‌ و کلیه‌ مدارک‌ و تحصیلات‌ نیمه‌ تمام‌ دانشگاهی‌‌)آکادمیک(‌با دو یا سه‌ سال‌ تحصیل‌ در صورت‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان، «کاردانی» ارزشیابی‌ می‌شود. 
2 مدارک Lisans Diplomasi (Bachelor) بعداز دیپلم‌ دبیرستان، «کارشناسی» ارزشیابی‌ می‌شود. 
3 مدارک Yuksek Lisans Diplomasi (Master) از دانشگاه‌های گروه‌ یک‌ با شرط‌ داشتن‌ مدرک‌ کارشناسی، «کارشناسی‌ ارشد» ارزشیابی می‌شود. 
‌تبصره‌‌: مدارک‌ موضوع‌ بند 3 از مراکز آموزش‌ عالی‌ که‌ نامشان‌ در فهرست‌ دانشگاه‌های گروه‌ یک‌ آورده‌ نشده‌ است‌ با شرط‌ داشتن‌ معدل‌ 3 از 4 به‌ همراه‌ ارایه‌ یک‌ مقاله‌ علمی‌ از رساله‌ دوره‌ کارشناسی‌ ارشد در نشریات‌ معتبر بانمایه بین‌المللی، «کارشناسی‌ ارشد» ارزشیابی‌ می‌شود. 
4 مدارک Veterner Hekimligi Yuksek Lisans Diplomasi با پنج‌ سال‌ تحصیل‌ پیوسته‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان، «کارشناسی‌ ارشد» در دامپزشکی‌ ارزشیابی‌ می‌شود. 
5 مدارک Doktora (Ph. D.) از داشگاه‌های گروه‌ یک‌ با شرط‌ دارا بودن‌ مدرک‌ کارشناسی ارشد، «دکترا» ارزشیابی‌ می‌شود. 
‌تبصره‌‌: مدارک‌ موضوع‌ بند 5 از مراکز آموزش‌ عالی‌ که‌ نامشان‌ در فهرست‌ دانشگاه‌های گروه‌ یک‌ آورده‌ نشده‌ است، به‌ شرط‌ داشتن‌ معدل‌ 3 از 4 همراه‌ با ارایه‌ یک‌ مقاله‌ علمی، پایان‌‌نامه‌ دوره‌ دکترا در نشریات‌ معتبر نمایه شده بین‌المللی‌ غیرمحلی(غیر از ایران‌ و کشور محل‌ تحصیل)، «دکترا» ارزشیابی‌ می‌شود.

47301


صحبت های یکی از دوستان در مورد کنکور ترکیه

سلام دوستان خدا قوت خسته نباشید

امروز میخوایم راجع به یه موضوع خوب و جذاب صحبت کنیم!

خوب هر کشوری برای آزمون ورودی دانشگاه های خودش یه کنکوری برگزار میکنه و کنکور مختص ایران نیست،ولی خدایی کنکور ما خیلی سخت تره

حالا بگذریم

اونروز که من داشتم با یکی از بچه ها در مورد رفتن و موندن و تحصیل در خارج از کشور صحبت میکردم یه چیزی به ذهنم خطور کرد که گفتم با شما هم در میان بگذارم شاید به دردتون خورد

و اون هم تحصیل در ترکیه و کنکور ترکیه هست، بنا به شواهد و کسایی که دورو برم دیدم قبولی توی این کنکور برای پزشکی و دندان و دارو خعلییی راحت تر از کنکور خودمون هست

در ضمن تاثیر معدل هم نداره و صد در صد خود اون کنکوره که کشور ترکیه برگزار میکنه

حالا بیاید ادامه مطلب تا قضیه رو براتون باز بکنم

خوش اومدید

خوب سوال اولی که پیش میاد برای شما!


 اصلا ترکیه چجور کشوریه و اصلا ارزش رفتن داره؟ ارزش مدرکش چطوره؟ میشه اونجا خوب زندگی کرد ؟ اصلا ترکیه اوکیه؟


 در کل میتونم بگم ترکیه جزء اروپاست و عملا چیزی کم از کشور های اروپایی نداره! همه چیزش خوبه آب و هواش حرف نداره فقط یه کوچولو سرده، قیمت زندگی با توجه به در آمدش خوبه، 

در مورد دانشگاه و اینجور چیزا بگم که دانشجو های زیادی از سراسر دنیا میان و میرن ترکیه و من حتی به چند دانشجوی آفریقایی هم برخورد کردم، در مورد حجابش ، حجاب اختیاری هست میتونید داشته باشید یا نداشته باشید! در مورد چیزای دیگه هم که خوبه، غذاش،آبش،حمل و نقلش،خطوط هواییش


در مورد مردمش: مردمش مردمون بسیار خوش اخلاق و حداقل بهتر از ایرانی ها هستند اما هر جا آدم خوب و بد داره

ارزش مدرکش هم از موسسه بپرسید ولی خوبه! هرچی باشه از ایران بهترهموضوع اینه که مهم ترین مزیت کنکور ترکیه به نسبت راحتیش نسبت به ایرانه! چون کسایی بودن که نتونستن توی ایران پزشکی و دندون و این حرفا قبول بشن ولی رفتن ترکیه و شدن! طوری که یکی از دوستانِ ما با رتبه چند ده هزار در ایران رفته برای کنکور ترکیه و قبولی! البته این صرفا به معنای بی ارزش بودن ترکیه نیست شاید کنکور ترکیه استاندارد تره!!!


موضوع بعدی: مهم ترین مزیت این کنکور اینه که تاثیر معدل نداره! حتما شما هم از کسایی بودید که تا دیپلم درس نخوندید و پیش دانشگاهی به یاد این افتادید ای دل غافل! اما خوب اینجا ملاک صد در صد کنکوره و کسب نمره خوب= قبولی!

نگران هم نباشید مثلِ ما درسای اجق وجقی مثل دینی و عربی و ادبیات پارسی ندارن که طراح بیاد از دانش آموزی که میخواد فردا آپانسیس ملتو عمل بکنه اصول دین بپرسه و ازش بخواد اصولِ زبان عربی رو یاد بگیره و آثارِ نویسندگان عرب رو حفظ بکنه!


و اما ماده های درسیش! دوستان گفتم ماده درسی مزخرف نداره! من کاملشو نمیدونم شماره موسسه هست کاملش رو از اونا بپرسید ولی تا اونجایی که من میدونم زبان انگلیسی داره،زبان ترکیه داره،سوال هوش داره، ریاضی داره نگران نباشید مطمئنا از کنکور خودمون راحت تره!!!!


و چیز های متفرقش که! فکر کنم وقت این کنکور گذشته! بیشتر در مورد کسایی کار میده که میخوان پشت کنکور بمونن! به جای اینکه بمونید پزشکی زاهدان قبول بشید با خوندن درسایی مثل عربی میتونید خیلی راحت در اروپا تحصیل کنید!


و اما!! مهم ترین قضیه یعنی پولش! بپرسید ازشون من نمیدونم شاید بورسیه داشته باشه! یعنی شما بورسیه شدید نه تنها تحصیلتون رایگانه بلکه بهتون حقوق ماهیانه هم میدن! و مثل ایران نیست که دانشجوهاش با املت سر کنن!


و اما جاهای جذاب


امکانات رفاهی و چند عکس

http://www.centrotours.ba/uimages/temp/Istanbul%206.jpg


http://www.rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/1-11-1391/IMAGE634944092142500000.jpg

http://www.axgig.com/images/95424497597895330606.jpg


به این مطلب هم که خودم تولید کردم سری بزنید!


مقایسه خوابگاه دانشجویی در ایران و انگلیس و آمریکا!!


این سوال و جواب ها هم خوبه بخونید!


. مدارک مورد نیاز جهت اقدام به تحصیل در دوره لیسانس دانشگاه های ترکیه کدامند ؟

مدرک دیپلم - ریزنمرات سه ساله دبیرستان - مدرک پیش دانشگاهی و کارنامه دوره پیش دانشگاهی . ( ترجمه + کپی پارسی آن ها ) در اکثر موارد یا ترجمه ترکی و یا انگلیسی . ولی دانشگاه Istanbul Technichal University برای مدرک دیپلم هم ترجمه ترکی را می خواهد و هم انگلیسی .

2 . آیا در دانشگاه های ترکیه دوره های لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می شود ؟ اگر بله کدام دانشگاه ها ؟

بله :
1 . Middle East Technical University
2 . Bogazici University ( تحصیل در دوره لیسانس این دانشگاه ملزم به شرکت در آزمون SAT می باشد . این آزمون آزمونی است که دانش آموزان آمریکایی برای ورود به دانشگاه در آن شرکت می کنند )
3 . Istanbul Technical University
4 . Izmir Institute of Technology
5 . Bilkent University ( دانشگاه خصوصی )
6 . Fatih University ( دانشگاه خصوصی )
در دانشگاه Hacettepe University هم رشته هایی مثل پزشکی و اقتصاد به زبان انگلیسی ارائه می شوند .

3 . زمان مناسب جهت اقدام به تحصیل در دوره لیسانس دانشگاه های ترکیه کدامند ؟

تنها زمان و بهترین زمان ما بین ماه های می ( اواخر اردیبهشت ) تا اواخر مرداد ماه می باشد . که این زمان دانشگاه به دانشگاه متفاوت است و بازه زمانی پذیرش هر دانشگاه را بهتر است از سایت خود دانشگاه پیگیری نمود .

4 . مدرک Denklik Belgesi چیست و از کجا باید تهیه نمود ؟

مدرک برایری دیپلم دبیرستان با دیپلم ترکیه می باشد . که برای تهیه آن باید اصل دیپلم به همراه ترجمه تایید شده آن به علاوه اصل ریزنمرات سه ساله دبیرستان به همراه ترجمه تایید شده آن را در آنکارا یا استانبول به وزارت علوم ترکیه برد و این نامه را تهیه نمود . آدرس این ارگان در آنکارا :

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü
İ Blok Kültür Bölümü Beşevler Ankara
Phone: (0312) 212 46 42 – 413 37 04 – 212 66 40/184
5 . آیا برای دوره های لیسانس دانشگاه های ترکیه مصاحبه وجود دارد ؟

خیر . مصاحبه برای دوره لیسانس وجود ندارد .

6 . متوسط هزینه های زندگی در شهرهای آنکارا ، استانبول بطور تقریبی به چه میزان است ؟

مسلما این هزینه ها برای هر فرد متفاوت است. بدون در نظر گرفتن هزینه های اسکان (خوابگاه یا اجاره خانه) حداقل هزینه برای زندگی ماهانه را میتوان از 200 دلار به بالا در نظر گرفت. این مقدار حداقل هزینه میباشد و هزینه هایی مانند خرید کتاب و جزوه، پرینت جزوات و مخارج غیر قابل پیش بینی مانند بیماری و هزینه های درمان در نظر گرفته نشده است. 

7 . امکان پرداخت Application Fee دانشگاه ها از چه طریقی میسر می باشد ؟

بهترین راه ممکن از طریق شرکت هایی است که این کار را را برای دانشجویان با دریافت کارمزد مناسب انجام می دهند .

8 . آیا تحصیل در دوره لیسانس دانشگاه های ترکیه می تواند پلی بسوی آمریکا و کانادا و ... باشد ؟

بله ، تحصیل در دانشگاه های خوب و درجه یک ترکیه می تواند سکوی پرتاپی برای آمریکا و کانادا و ... باشد . باید گفت که این امر تا حد بسیار زیادی به خود دانشجو و پشتکار وی و معدل وی نیز بستگی دارد .

9 . آیا مدارک مورد نیاز پذیرش نیاز به تایید کنسول گری دارد ؟

در مرحله اول خیر امّا برای زمان ثبت نام و گرفتن نامه برابری دیپلم دبیرستان با دیپلم ترکیه باید تایید کنسولگری را گرفت .

10 . آیا قوانین منع حجاب در دانشگاه های ترکیه برای خانم ها هنوز برقرار است ؟

خیر

11 . آیا هنوز در دانشگاه های ترکیه امکان برخورداری از تخفیف های شهریه برای هموطنان آذری زبان وجود دارد ؟

خیر . تنها در دانشگاه Bogazici این مورد تخفیف وجود دارد .

12 . در صورت وجود برخورداری از امکان تخفیف شهریه چه مراحلی باید طی نمود؟

قبل از ثبت نام به اداره ثبت نام دانشگاه مراجعه کرده و فرم های مربوطه را پر نمایید.

13 . آیا امکان گرفتن ویزا برای پذیرش دوره های زبان ترکی در کشور ترکیه وجود دارد ؟

بله . این نوع ویزا 6 ماهه می باشد و باید زبان آموز در آن دوره 6 ماهه به طور متداول در کلاس های زبان ترکی شرکت نماید .

14 . آیا امکان گرفتن ویزا برای پذیرش دوره های زبان انگلیسی در کشور ترکیه وجود دارد ؟

بلهنظرات (۱۷۹)

 1. یکی از دوستان وقتی دیپلم داشتن رفتن پزشکی ترکیه خودشم دیپلشم ریاضی بود نه تجربی البته دوسال پیش الان عکساشو اورده خیلی راضیه و داره زندگی راحتی میگذرونه.فقط چون از بچگی از طریق ماهواره سریالای ترکی نگاه کرده بود مشکلی در زبانش نداشت فقط یه ازمون زبان+ریاضی وهوش ازش گرفتن واز مهرش رفت دانشگاه بعد پذیرش والان عالیه.یکی از معلمامون دخترش نفر سوم بورسیه پزشکی ترکیه شد.میگفت فقط سه نفر از ایران بورسیه میکردن یکیش این بود با سواد واطلاعات معمولی در حد رتبه معمولی کنکور ایران.الانم داره میخونه.
  تا یادم نرفته بگم بعلت بالا بودن دلار هزینه دانشگاه ترمی3-5 میلیونه واسه پزشکی ومهندسی کمتره.اگه کار کنی وزرنگم باشی تخفیفم احتمالا بدن
  ولی بعضیا اعتقاد دارن اونایی که اینجا قبول نمیشن میرن ترکیه وضعیفن شاید اینجور باشه ولی اگه اهل علم وپیشرفت باشی فردا برای تخصص ویا ارشدت تو رو تو امریکا و کانادا وسوئیس یه اروپایی تحصیل کرده میدونن و در اولویت قرار میگیری ارزش داره.الان یکی از همسایه ها میخواد ارشد امریکا بخونه ولی چون خیلی سخته عقلشو بکار انداخت ومیخواد دوماهه مدارک لازم بورسیه ترکیه رو بگیره بره ارشد اونجا بخونه تو یکی از دانشگاههای انگلیسی زبانش دکترا بره کانادا.امریکا بهتره.موفق باشید امیدوارم اطلاعات خوبی باشه.
  • پاسخ:

   Merccccccccccc aalii bood etelatet mamnon dadash:)
 2. سلام خوبید اقای گلی خسته نباشید.منده ترکیه نینیریم آخی نمیذارن برم.عجیب دلم میخواد برم اونجا درسمو بخونم باقی عمرمم اونجا بمونم یعنی میشه خدا!
  • پاسخ:

   منم با شما هم عقیدم! عمرا بزارم جسد منو رو سنگ مرده شور خونه این ایران با اون آلات و کثافت بشورن و اونطوری منو خاک بکنن!!!!!! درست میشه همه چیز ...
 3. حرفتونو باید با طلا نوشت ایشالا که درست میشه همه چی .شما که فک کنم میرید نه ؟خوش به سعادتتون 
 4. خواهش میکنم داداش این چه حرفیه ماهم در امر کمک و راهنمایی یه کمکی کرده باشیم دیگه.من خودم خیلی دلم میخواد برم خارج ولی خب هزینه وشرایط هنوز فراهم نشده ایشالا کارشناسی ارشد میرم خارج چون ایران تو ارشد ودکترا ضعیفه الان دارن هر سال شرایط دکترا رو ازمایش میکنن وتغیرر به به. ترکیه ضعیفم باشه از اینجا بهتره واسه پیشرفت زبانشم انصافی اسونه کار خاصی نداره.

  تو هم میخوای بری؟؟بچلر یا مستر؟؟
  • پاسخ:

   من هم مثلِ تو فعلا میخوام کنکور ایرانو بدم! بعد کنکور تصمیم میگیرم!

   بخاطر هزینه های بالا بیشتر دنبال

   {مستر}

   البته میدونم فقط توی لفظ گفتنش راحته و باید بهترین باشی! الکی نیست

   سعی میکنم تو دوره کارشناسی اولا زبان انگلیسیم رو تکمیل کنم و بعد از اون اونقد مقاله و کتاب بچاپم که معروف بشم! هه

   راه درازی پیش رو داریم ..... باید بیشتر از این چیزی که هستیم بشیم! کافی نیست!
 5. خب اره.مخصوصا اگه رشتت علوم انسانی باشه دانشگاههای امریکا وکانادا فقط یک الی دو نفرو از ایران پذیرش مینن چون واقعا قوین.اره من خودم از بسته های مکالمه زبان انگلیسی وفرانسه میخونم و فیلمم زیاد خواهم دید تا قوی بشم.اگه دانشگاههای تاپم قبول بشی بیشتر مدنظره واولویت چون تو خود دانشگاههای تهران سخت میگیرن اگه با یکی از اساتیدم جور باشی که خارجم میره تبادل دانشجو هم میکنن باید زرنگ وعاقل بود دیدی شانس زد رفتی.

  رشته مدنظرت چیه؟؟راهنمایی ومشاوره؟روانشناسی؟/حقوق؟؟اینا باشن که خیلی سخته ولی شدنی
  • پاسخ:

   جـــامعه شنـــاسی!

   به نظرت در عرض 2 سال میشه انگلیسی یاد گرفت دو سالِ بعدی فرانسه؟!

   من انگلیسیم خوبه!
 6. واقعا دانشگاهای ایرانو با ترکیه مقایسه میکنین؟؟؟
  یه دانشجویی هست از ترکیه تو شهرمون پزشکی میخونه...میاد کتابخونه همش ریاضی و این چیزا کار میکنه!!!
  یکی هست از روسیه چیزی جز مطالب زیست تو دستش ندیدیم!!!
  روسیه بهتره یا ترککیه؟؟؟
  نگین ترکیه که قاط میزنما!!!
  کلا مقایستون بی جا بود!!!

  • پاسخ:

   ما نگفتیم که ترکیه بهترینه!!! گفتیم با توجه به نزدیکیش به ایران خوبه!

   شما حساب کن بغل گوشمون بریم بهتره برای لیسانس یا پاشیم بریم سیبری؟

   در ضمن چون این موسسه دم دستم بود گذاشتم

   موسسه روسیه ای بود اونم میزاشتم!!!
 7. سلام آقای گلی خوبی؟!
  یه سوال دارم اگه من تونستم امسال پزشکی قبول شوم بعد بخوام برم کانادا اون وقت پزشکی که قبول شدم چطور میشه یعنی اگه مثلا تا سال دیگه کانادا جور شد 
  • پاسخ:

   تا اونجایی که من میدونم شما اگه پزشکی مثلا ساری قبول بشی دکتراش پیوستست باید تا آخر همون دانشگاه بمونی

   یعنی امتحان ارشدم نداری مثل بقیه که توی ارشد تغیر دانشگاه بدی!!!

   اسمش دکترای پیوسته هست!

   حالا فکر کنم باید مدرک لیسانس یا فوقتو بگیری بری!

   یا تخصصتو بگیری بری!

   نمیدونم ولی اینکه امسال قبول بشی سالِ بعد بری کانادا نه نمیشه باید اول یه مدرک رسمی مثل لیسانس فوق لیسانس یا تخصص بگیری بعد ....


 8. حسن جان در کل سطح دانشگاهای پزشکی برتر ایران 
  مثل تهران و شیراز وفردوسی خیلی بالاتر از کشورای همسایس!!!
  خیلی بالاتر...برای کسی که بخواد پیشرفت کنه تا فوق تخصص همین ایران خودمون جواب میده...
  والا!!
  • پاسخ:

   عزیز دلم ما کلا ترکیه رو گفتیم!

   شما ایرانو ترکیه رو یکی میکنی؟

   همین فردا برو دانشجو پزشکی شو دو کیلو کافور ریختن غذات تو سلف دانشگاه روده دل کردی حالتو میپرسم!!

   رفتی با نت نفتی دانشگاه خواستی دو تا فیلم دانلود کنی هی قطع و وصل شد حالتو میپرسم!

   از استاد انتقاد کردی با لگد انداختت بیرون حالتو میپرسم!

   تو همون مستند یکی از بچه ها میگفت ما از استاد انتقاد کردیم اومد معذرت خواهی کرد! به نظرت تو ایران همچین چیزی میشه؟

   همین تو بری بشینی سر کلاس یه استاد ایرانی تو درسش 19 بشی احترامت کمتر از دختریه که 10 میشه!

   فقط که مدرک نیست گلم N تا معیار هست!

   اصلا همین وضع خوابگاهارو ببین! همین فردوسی مشهدی که میگی من رفتم خوابگاهش ! یه دوش حموم درست حسابی نداشت خودمونو تمیز کنیم !!!!
 9. در جواب آرینا خانم
  دوستم گفت میشه!!!
  عموش براش از کانادا ردیف میکنه!!!نمیدونم دیگه چجوری!!!

  • پاسخ:

   فک نکنما!!! مطمئنی پزشکی بوده؟ شاید هم بشه!
 10. ما که ررفتیم دوش حموم داشت!!
  بی انصافی نکن حسن ...
  فردوسی مخصوصا خوابگاه علوم پزشکیش تمیزه که!
  !شاید ادماش کثیف باشن!!!!
  نت فردوسی سرعتش بالاس!!!!
  فکر کن کافور نریزن!!!! بعدش کی جمع میکنه این پسرایه بوقو؟؟؟؟؟
  ولی زیاد نمیریزن!
  معذرت خواهی استاد....
  بحثش مفصله و من خوابم میاد....
  :دی
  • پاسخ:

   والا اون جایی که ما رفتیم اصلا حموم درست حسابی نداشت البته نمیگم بده ولی در مقایسه با ترکیه ای که من دیدم و خوابگاهشم رفتم هیچ بود

   فکرشو بکن تو خود ترکیه برای خوردن غذا Limit وجود نداره هرچقد بخوای میتونی بخوری {البته ملتش فرهنگ دارن} تو ایران باید کارت غذا بگیری!!! ژتون بگیری :))) یادش بخیر!

   مورد بعدی ! یعنی چی ؟ یکی سلامتی منو به باد بده بخاطر یه عده بی جنبه؟ مگه ملت فقط تو دانشگاه همدیگرو میبینن؟ دیگه گذشت دهه هفتاد قربونت بشم!

   اصاتید هم که مثل اصاتید کنکور بووووقن دیگه!!! یارو مثلا استاد بود اومده بود کلاس داشت کلاس حقوق جزا بود فکر کنم دانشگاه پسر عمم

   داشت در مورد کتاب یهودی ها صحبت میکرد:| میگفت کتاب یهودی ها اسمش چیه؟ کی میتونه بگه جایزه میدم:))))

   داداش تو یه چیز تو ایران نام ببر که رو مخ نیست! من بهت میدم بیست!!

   خوب بخوابی
 11. وب مشاوره رایگان زدم
  بلافاصله بعد کنکور شروع میکنم
  جزوه هامم تایپ میکنم میذارم!!!
  فقط حق کپی رایت چی میشه ؟؟؟؟
  ینی چیکار کنم که بعضیا به اسم خودشون نزنن؟؟؟؟
  • پاسخ:

   واقعا؟ بابا دمت گرررررم!!!

   راستش جزوه رو بخوای توی نت پخش بکنی بالاخره یه سری افراد میدزدنش مثل مقاله من!

   یه راه داره اینه که واتر مارک بزنی یا روش مهر بزنی !

   حالا بعد کنکور بیا خودم مفصلا بهت راه و چاهو میگم!


 12. این بی شرفا میشینن دوباره تایپ میکنن به اسم خودشون میفروشن!!!
  نمیشه جایی ثبت رسمی کرد و اگه دزدیدن شکایت کرد؟؟؟
  کار پرزحمتیه!!!
  واس نکته هام خیلی زحمت کشیدم!
  • پاسخ:

   اینم هست دیگه!

   ولی ببین بهت پیشنهاد میکنم وارد این کار نشی!

   یعنی بشو ولی این قضیه جزوه رو بیخیال شو!

   منم جزوه هایی که قرار میدم همیشه به بچه ها میگم میگم هیچکدوم از اینارو تایید نمیکنم و فقط میخوام بدونید این چیزایی که دارن بهتون میفروشن باد هواست!

   اگه جزوت خیلی شاخ هم باشه میتونی با یه مولف صحبت بکنی و چاپشون بکنی!!!!

   ولی بازم میگم کار کنکور = اعصاب خوردی

   الان من دارم خلاف جهت رودخونه حرکت میکنم و کلی آدم به خونم تشنن فکرشو بکن ....
  • پاسخ:

   دوستشو میگفت یا عموی دوستشکد شکلک نیشخند فیسبوک
  • پاسخ:

   شب شیک
 13. من تنم میخاره واس این کارا
  خخخخخخخخخخخخخ
  میخوام ببینم کی میتونه بم چپ نگا کنه؟؟؟؟؟؟ها؟؟؟؟؟؟؟همشون سوسکن!!!
  پارتی دارم کلفت به چه عظمت!!!
  مولف.....فکر بدی نیست!!!
  مثلا خیلی سبز!!!!!
  • پاسخ:

   همچین سوسکم نیستن! انسان های شدیدا کله گنده ای توی کنکور وجود دارن!

   تو فکرشو بکن بخاطر این موسسات و مافیای کنکوری سازمان سنجش نمیتونه کنکورو حذف کنه! یعنی تو گنده تر از سنجشی؟کد شکلک نیشخند فیسبوک

   خیلی سبزم الکی نیست گفتم باید نکته هات و دست به قلمت شدیدا شاخ باشه! که بتونی منتشر بکنی! ولی من بازم میگم ارزش نداره بری سمتش
 14. اصن واسه کتاب نوشتنم که شده باید بیشتر زور بزنم و این دوماهه پزشکیمو 100% کنم!!!!
  ببینم کی جلوم شاخ میشه!!!!
  • پاسخ:

   اینم حرفیه! ولی سعی کن تلاشتو بیشتر روی شاخ شدن تو رشته پزشکی و مقاله های اون بچرخونی!

   فکرشو بکن تو بری تو پزشکی پیشرفت کنی دو تا آمپول اختراع کنی دو تا عمل قلب بکنی بهتره! یا بیای یه چند تا کتاب بنویسی؟

   بزرگ فکر کن!!
 15. خو بالاخره تابستونم باید مفید باشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اوناس واسه بعد ورود به دانشگاس!!!!
  به قول خودت کنکور سخت نیست 
  مزخرفه!!!
  تو سه ماه جیگره 3 تا کتاب زیستو میکشم بیرون چاپ میکنم!!!
  • پاسخ:

   ببینیمو تعریف کنیم!
 16. حسن در مورد انتقاد اشتباه می کنی چون من خودم تو مدرسه شاهد هستم واگه از دبیری انتقاد داشته باشیم خیلی راحت توی یه جلسه با مدیر ومعاون ودبیر وبچه ها  مشکل رو بر طرف می کنیم.البته دبیر بد اخلاق هم هست که با اینکارا بدتر میشن ما یه دبیر فیزیک داشتیم بد اخلاق بود عذر شو خواستیم. اون رفتاری که شما میگی مبوط به دورهی بوقلمونه.
  • پاسخ:

   شما احتمالا در یکی از بلاد های پر پول در ایران عزیز زندگی میکنی!

   یه سری به پایین شهرا بزن ببین چه خبره!

   شما خودت داری میگی مدرسه شاهد! هرچی امکاناته تلمپی انداختن تو مدرسه شاهد! پس دولتی ها چی میشه؟

   همین مدارس دولتی ناظم با شیلنگ میفته به جونِ بچه!

   البته خونِ بچه هایِ شاهد و ایثارگر از ما رنگین تره در این هیچ شکی نیست!
 17. من مدرسه دولتی میخونم
  منطقه سه!!
  معلما بد اخلاق...بی سواد
  ولی همیشه اعتراض میکنیم
  حتی کارو به اداره هم کشوندیم
  هیچکاریم نکردن!!!!
  چقدر مثال نقض بیاریم حسن؟؟؟؟
  • پاسخ:

   این چیزی که شما میگی مرتبط هست با کمتر از 15% کشور ایران!

   مثل اینه شما توی تهران زندگی کنی بگی اَ عجب امکاناتی،عجب ساختمون های بلندی همه ایران اینطوریه!

   در حالی که هنوزم روستاهایی هستند که گاز ندارن و برق ندارن!

   بُگذریم:) بحث منحرف شد باید همه این نظرات غیر مرتبطو پاک کنم!
 18. اگه زبانت خوبه براحتی میتونی دور وبر6-9 ماه تو کلاسهای فشرده وامادگی تافل شرکت کنی واز مبتدی یاد بگیری تموم میشه زبان دوم بعد انگلیسی میشه یه ساله الی ی ونیم سال بستگی به تلاشت المانی یاد بگیری حله.اگه تهران قبول بشی موسسات توپی اونجا هست گرونه ولی ارزش داره بری.و فول کالمه بشی دبیر فیزیکم.ن که دکترای فیزیک داشت گفت برای اخذ تافل رفتم یکی از موسسات تهران باورت نمیشه دبیرمون25 ساله داش تافل میگرفت زبان اموزای همکلاسیش که باهاش بودن میگفت همشون11-13 سال وبچه.داشتم بهم میخندیدن.ولی روشی بهش یاد  دداده بودن که راحت ت بگیره.جاعه شناسی تو خارج اهمیت ویژه داره انصافی ولی ایران اصلا
  • پاسخ:

   من تو زمینه قوائدو درک مطلب و تافل مشکلی ندارم من منظورم مکالمه روان بود!

   در مورد جامعه شناسی فعلا شخیص ترین رشته انسانی بعد حقوق و روان شناسی جامعه شناسیه!!
 19. ببینید اونجا گفتیم ضعیفه درسته؟؟ولی زمینه وامکانات پیشرفت بهتره ومیشه تحصیلات و زندگی خوبی داشت.در الیکه ایران مدرک پزشکی ترکیه رو به هر نحوی قبول نمیکنه باید اونجا زندگی کنی..
 20. منم منظورم مکالمه بود عزیز.هم تافل+مکالمه که دارن تو ازمونش براحتی تو عرض این ماه میشه گرفت تو که حالت از زبان خوبه پس مشل خاصی نداره بری لاسش وفقط مکالمه کنی حتما پیشرفت میکنی نترس حلهمکالمه روونم بری تهران تو زبانهای المانی فرانسوی حل میشه.ما تهرانی داریم میخوای تابستون میپرسم له ایشالا قبول شدی حله.
  • پاسخ:

   Mercc
 21. دوستان لطفا وخواهشا خودتونو درگیر مسائل مشاوره کنکور وجزوه و... نکنید دغدغتون کنکور نباشه شما انرژی و وقتتونو به رشته تخصصتون(که دوست عزیزم حسن جان) گفتن صرف کنید خیلی خیلی موفق میشید کنکور چیه چسبیدید به کار مشاورش و...تابستون قشنگ بشینید کتابهای فراوون مطالعه کنید+ زبان انگلیسیتونو تقویت کنید نه وقتتونو با اینا تلف کنید.هر چقد مطالعه کنید تمرین کنید وایده های جدیدی بدید بیرون موفقیتی بیشتر از اینا بدست میارید.درسته حسن
  • پاسخ:

   موافق هستم
 22. خب حله.والا انقد کنکور دغدغه شده واسه داوطلبا وقتی میشنوم چندشم میشه بسه دیگه.حسن تو خودت که ار مسائل مشاوره تو سایتت داری ایشالا جمعش میکنی دیگه تابستون یا نه ادامه میدی؟؟

  جامعه شناسی براحتی وارد دانشگاه تهران خواهی شد
 23. ترکیه همه چیش خوبه به جز هزینه های زندگیش. واقعا هزینه هاش خیلی زیاده و چون دانشجو حق کار کردن هرجایی رو نداره و تازه جاهای مجاز برای کار هم کم هستن و ساعات مجاز کاری محدودن ، اگر وضع مالی خوبی ندارین بهش فکر نکنید ، 2 ماه کمتر مونده به کنکور وقت این فکرا نیست . باید تمرکزتون رو بزارید الان رو همین آزمون تا یه نتیجه ی خوب بگیرید.
 24. در ضمن کنکور ترکیه رو دادن و یا گرفتن بورسش اصلان راحت نیست
  باید برای آماده شدن برای آزمونش کلی کار بکنی 
  کمترین کارش اینه که باید زبانشونو یاد بگیری
  که حتی ترک های خودمون توش به مشکل میخورن چون خیلی از اصطلاحات و قواعدش فرق داره با زبان ترکی ایران.
  امادگی برای کنکور ترکیه (بدون هیچ حرکتی از قبل)حداقل دو سال طول میکشه.
 25. در ضمن فکر کردید تو این سه تا رشته ی پزشکی و دندون و دارو چه خبره؟  وضعیت این رشته ها تو ایران که هیچ تو دنیا خراب تر از چیزیع که فکرشو بکنید
  نباید اینارو الان بگم اما مهمه که بدونید اگه به خاطر پول یا فشار خانواده برید سمت این رشته ها ، توش کم میارید. الان 90 درصد دانشجو های پزشکی ناراضی و افسرده هستن. چون فقط 10  درصد افراد با علاقه و چشم باز و فقط به خاطر کمک به دیگران رفتن این رشته ها. خیلی تو انتخاباتون دقت کنید و دل به چیز های بیخودی هم نبندید.
 26. راستی جناب گلی الآن وقت مناسبی برای این مطلب نبود
  خیلی از بچه ها اطلاعات کافی از آینده و شرایط ندارن 
  ابنجور مطالب در این بازه ی حساس تا کنکور فقط باعث خیال پردازی و بر هم زدن تمرکز و حتی نا امیدی بچه ها میشود. بهتر بود بعد از کنکور اقدام به پست این مطلب میکردید
  • پاسخ:

   باید از خود موسسه بپرسید
 27. با عرض سلام و خسته نباشید....
  مطلبتون واقعا خیلی مفید بود...دستت درد نکنه....
  یه سوال داشتم؟
  من الان کنکوری ام(رشته تجربی)
  سوابق تحصیلی نسبتا خوبی ندارم...
  معدل سال اول.16.5   سال دوم 14  سال سوم 16.5 سال چهرم هم احتمالا 16
  خب!به نظرت وقتی مدارک مورد نیاز جهت اقدام به تحصیل رو ارائه کنم برای ترکیه،یا این سوابق قبولم میکنن یا نه؟


  • پاسخ:

   گفتم که عزیز فکر کنم مهم کنکورشونه به نمره هات نگاهی ندارن

   نمره ها زمان اپلای تو ارشد به درد میخوره اونم معدل دانشگاه نه دبیرستان
 28. اِ...پس با این وجود شانس قبولی وجود داره!
  ولی فقط یه مشکل هست!!اونم زبان ترکیه؟زیاد بلد نیستم...!!
  • پاسخ:

   موسسه داره باید یاد بگیری
 29. چرا نمیشه تو سایته موسسه وارد شد؟؟
  فکر کنم سایتشون مورد داره!
  آدرس سایت این بود دیگه
   aranstudy.com

  • پاسخ:

   احتمالا سایتشون خوابیده

   بزنگی بهتره
 30. سلام.اصلن معلوم نیست که شما واسه این موسسه کار میکنید. شاید ترکیه یا خیلی از کشورهای دیگه پیشرفته تر از ایران باشن ولی اگه همه ملت بخوان کشور ما هم اینطوری میشه.اگه کسایی که واسه ادامه تحصیل میرن برگردن وکشوروبسازن اون وقت دیگه وضع این طوری نمیشه. اگه هر کی تو جامعه کارشو  درست انجام بده این طوری نمیشه.
  کاش ما ها که لااقل تو ایرانیم اسلام میومد تو متن زندگیمون تا اون وقت بهترین کشور دنیا میشدیم اوون وقت ی ایرانی نمیومد وهم ووطنشو تشویق کنه که از کشورش بره.......................
  • پاسخ:

   عزیز دل یه نخبه رتبه برتری هیچوقت خودشو اونقده کوچیک نمیکنه که برگرده ایران تا یه حاجی زیر دیپلمی مدل پوشش اونو مشخص بکنه!

   گرفتی؟!
 31. سلام اقای گلی.یه چیزی بگم؟هر وقت میامتو سایت کلللللی دعاتون میکنم.سایتتون پر از انرژی مثبته.حس خیلی خوبی داره.من روزی سه چهاربار میام سایت ببینم چیز جدید گذاشتید یانه٫یه سوال داشتم.من یه خورده شیمیم ضعیفه.تو گزینه دو پایین میزدم.چون سوالای گزینه دو خیلی سخته حدود۱۵٪.بنظرتون میتونم بهتر بزنم تو کنکور اگه بیشتر تمرین کنم تو این روزای باقی مونده؟میشه یه راهنمایی کنید چی بخونم که بیشترین استفاده رو از وقتم بکنم؟خیلی ممنون میشم
  • پاسخ:

   سلام مرسی از شما که به خونه خودتون سر میزنید

   راستش من رشتم انسانیه و چیز زیادی از شیمی نمیفهمم

   ولی اینو میدونم مثلا یکی توی گزینه دو 15 20 درصد بزنه مطمئنا توی کنکور راحت میتونه بالای 40 بزنه!

   توی درسای دیگه هم صدق میکنه! به طور مثال من دینی رو توی گزینه دو 60 70 میزنم ولی کانون 86%

   یا زبانو 70 80 میزنم توی کانون بالای 90!
 32. حسن جا ببخشی دچون شیمیمو کشیدم بالا جواب فاطمه خانمو میدم
  سلام !

  من خودم میشیمو تو مانون 40 50 بیشتر نمیزدم 
  اول کتابو دقیق خوندم و بعدشم تستای کنکورو زدم.....یه کله و بدون ترمز(حال کردی حسن؟؟؟)
  از سال 85 تا 93 (میتونید از سایت شیمی یزد بگیرید)
  الانم رسوندم درصدمو به 80 87
  +از فارغ التحصیلا هم شنیدم تسلط روی سوالات شیمی کنکور های قبل راحت میتونه درصد کنکور شیمیتون رو به 65 70 برسونه!!!
  ولی تسلط واقعی!
  موفق باشید
  • پاسخ:

   تشکر
 33. سلام ببخشید من شنیدام که پذیرش تو ترکیه برای ایرانیان کمه  یعنی باید ١٠٠یا٩٥به بالا بیاری تا بتونی پزشکی بخونی با اطلاعاتی که شما دارین فردی که تو ایران معدل پیشش١٥ومعدل دیپلمش١٦٠٨٥ و ریاضی شم در حد عالی نیست می تونه قبول شه واسه پزشکی ترکیه؟؟؟
  • پاسخ:

   سلام تاثیر معدل نداره

   و درساش هم زیاد سنخیت نداره با درسای ما که بگم با معدل فلان میتونید قبول بشید یا نه

   بهتره از موسسه بپرسید
 34. با سلام اول یه تشکرکنم واقعا ممنونم اطلاعاتتون عالی بود،من امسال سال سومم و بیشتر از همه چیز دغدغه کنکورو دارم،بد دردیه واقعا ایشالا که هممون به خواسته هامون برسیم...
  • پاسخ:

   روی آگهی هست!

   نمیدونم فکر کنم گذشته!
 35. فرامرزززززززززز

  باسلام ایا برای رفتن به ترکیه اگر درسال دبیرستان مردو شد باشی یا هر رشته ای باشی میتونیم برای کنکور به ترکیه بریم لطفا سریعا به این سوال جواب بدین ممنون

 36. فرامرزززززززززز

  باسلام ایا برای رفتن به ترکیه اگر درسال دبیرستان مردو شد باشی یا هر رشته ای باشی میتونیم برای کنکور به ترکیه بریم لطفا سریعا به این سوال جواب بدین ممنون

  • پاسخ:

   زنگ بزن موسسه بپرس
 37. پس کنکور برای بچه های ریاضی چی؟؟؟؟:-(
  ما هم نمیخوایم معدلمون تاثیر داشته باشه:-/
  • پاسخ:

   فک کنم رشته های مهندسی هم داشته باشن

   شما هم میتونید برید دارو بخونید تو ترکیه
 38. سلام ببخشید میخواستم بدونم باید چه درسایی رو خوند برا کنکور ترکیه؟ و چه تفاوت هایی با کنکور ایران داره؟ 

  • پاسخ:

   سلام

   زبان انگلیسی زبان ترکیه و هندسه و ریاضی

   تفاوت خاصی نداره
 39. سلام آقای گلی واس کنکور ترکیه منابعشون چیه ؟ دقیق میدونین اسمه کتابایی که باید بخونن رو؟
  • پاسخ:

   سلام
   خود موسسه ها بهتون جزوه میدن

   سوالاتشم شامل هندسه،هوش{همون ریاضی}،زبان انگلیسی،زبان ترکیه هست
  • پاسخ:

   از موسسه سوال کنید
 40. سلام من امسال میرم پیش دانشگاهی ولی میخوام تو کنکور ترکیه شرکت کنم بهتره پیش دانشگاهی رو ایران بخونم یا ترکیه؟؟
  • پاسخ:

   از موسسه باید سوال بکنید ببینید با دیپلم هم میشه یا باید مدرک پیش داشته باشید
 41. سلام ببخشید من تهران هستم

  شنیدم که کنکور ترکیه شرکت کنی قبول شی بورس میشی

  معدل دیپلمت هم بالاتر از 17 باشه خرج خوابگاه  بقیه به طور کلی رایگانه.......

   

  حالا کاری به هزینش ندارم   فقط میخوام بدونم باید بریم سفارت ترکیه

  یا خودمون اقدام کنیم؟؟؟؟

  البته شنیدم که برس سفارت یه دوره 3ماهه کلاس داره

  و اینکه تو اسفند کنکورش برگذار میشه

  • پاسخ:

   زنگ بزنید نمایندگیش
 42. سلام 

  کنکور ایران شرکت کردم اما رتبم خیلی‌ خوب نشد چون ساله پیش دانشگاهی بی‌خیالِ درس شدم 

  معدل دیپلمیم ۱۹.۶۵ و معدله پیش دانشگاهیم ۱۷.۰۳ شد

  نمیتونم ۱ سال دیگه بشینم برای کنکور بخونم واقعا دارم دیونه میشم

  می‌خوام دارو سازی یا پزشکی‌ بخونم 

  می‌شه راهنماییم بکنید و بگید چیکار به بکنم؟ آزمون س ا ت کی‌ برگزار می‌شه ؟ چند ماهِ می‌شه خودمو آماده بکنم؟

  هزینهٔ دانشگاههای ترکیه چجوریه؟

  • پاسخ:

   زنگ بزنید به موسسات
 43. سلام من رشتم ریاضی بوده و معدلمم کم هست و البته عاشق پزشکیم خیلی مشاور رفتم گفتن قبول نمیشی با این معدل بسیار پایین اونم پزشکی تهران محاله یا بضیا هم گفتن همون ریاضی را کنکور بده که راحتتر یه مهندسی بیاری 
  ولی خب از یه طرفم بورسیه رشته های مهندسی خیلی بالاتره یکی مثلا شریف بخونه حتما امریکا یا بهترین دانشگاههاست 
  این شرایطی که گفتین عالی بود ولی من هزینه ینی پولشو ندارم واقعا خیلی شنیدم ترکیه هزینه زندگیش بالاست حالا چند تا سوال بنظرمن ریاضی رو بدم یا همون تجربی؟؟
  پزشکی تو ترکیه مثه جاهای دیگه اروپا لیسانس و بعد ارشد و... هست؟
  من یه دختری را دیدم لیسانس مهندسی مکانیک داشت الان میخاست برا ارشد پزشکی تو بهترین دانشگاهها بره اینجوری میشه ؟
  و اینکه تو ترکیه همه ی دانشگاهها شهریه میگیرن ینی من زبانشو یاد بگیرم و از اون ازمون ریاضی و هوش و... هم نمرم بالا باشه بازم باید برم شهریه بدم؟ میشه بگید چجوری یکی بورسیه ترکیه میشه بخصوص پزشکی؟ و پزشکیش باید بعد ارشد بده درسته ؟ میشه بره بهترینای امریکایا..؟
  • پاسخ:

   سلام

   در تماس با موسسات اعزام دانشجو جوابتون رو بگیرید
 44. سلام همگی
  من امسال کنکور ترکیه دادم و پزشکی قبول شدم برا ثبت نام نرفتم چون دندون میخواستم،ولی برا پزشکی هم زیاد خودکشی نکردم،دیگه قلقش دستم اومده و میدونم سال بعد حتما قبول میشم فقط یکم بیشتر باید زحمت بکشم،بنظر من عمرتونو اینجا تلف نکنین چون من خودم لیسانس اپتیومتری دارم ولی اگه بخوای ایران بمونی هیچ فرقی با یه پرستار نداری شاید درامدتم خیلی کمتر باشه خلاصه اینکه اگه دانش اموز یا دانشجوی متوسط به بالا یا قوی هستین ولی نتونستین برا رشته مورد علاقتون رتبه بیارین ترکیه انتخاب خوبیه 😍
 45. خب باشه ولی پزشکی ترکیه لیسانس هست؟
  هستن دانشگاهایی که پول نخان بورسیه یعنی؟
 46. سلام .من میخواستم ازتون تشکر کنم چون نمیدونستم تحصیل برای پزشکی راحت تره و با دیدن سایتتون متوجه شدم و چون زبانم خیلی خوبه حتما میخوام برم بازم ممنون .و چون خود سایتاشونو به زبان ترکی خوندم میتونم اینو بگم که شرط معدل واسه پزشکی ،دندان،دارو هست و باید بالای 90%باشه (دیپلم) ولی بازم اطلاعات خوبی دادین.فقط یه سوال داشتم این آموزشگاه توکدوم شهره ؟
  • پاسخ:

   تو شهر ارومیه هستش
 47. برا کسایی که هی میپرسن معدل تاثیر داره یا نه از اینجا جیغ میکشم ومیگم اره تاثیر داره ولی فقط زمانی که تو با یکی دیگه نمره هاتون برابر باشه...سایت خوبه
  من خودم یه مشکل دارم اونم هزینه دانشگاه+زندگی هر سال در ترکیه هست!!آیا کسی میدونه اینجا مقرون به صرفه هست یا اونجا؟ اگهبشه یه دید کلی از هزینه هاشون بگین..."منکه دانشگاه نرفتم بدونم"
 48. سلام و ممنون از سایت خوبت.یک سوالی که فکر منو مشغول کرده اینه که آیا معدل سال های اول و دوم دبیرستان تاثیری در ادامه تحصیل در ترکیه داره؟آخه من معدل سال های اول و دوم دبیرستانم ۱۴ شده اگه من در سال های بعد جبران کنم و معدلی بالای ۱۶ بگیرم می تونم در دانشگاه متو در آنکارا تحصیل کنم (برای لیسانس) ؟ لطفا جواب منو بدید خیلی خیلی ممنون میشم اگه جواب سوال منو بدید واقعا ممنونم از سایت خوبتون.
  • پاسخ:

   سلام

   بیشتر مهم کنکور ترکیس
 49. سلام .از راهنماییهای خوبتون ممنونم.من امسال قراره برم پیش دانشگاهی و معدل سه سال آخرم بالای 19 بوده چون شک دارم اینجا بتونم پزشکی قبول بشم داریم برای رفتن به ترکیه فکرمیکنیم. البته شنیدم معدل بالای 19 را بدون کنکور قبول میکنند.آیا این درسته؟ و ضمنا دقیقا منظور از معدل آیا میانگین سه سال و پیش دانشگاهیه.ممنونم راهنمایی کنید.
  • پاسخ:

   سلام

   خیر باید کنکور بدید

   نه زیاد مهم نیست
 50. سلام.ممنون از مطلب خوبتون.منم چند روزیه که تو این فکر هستم.16 سالمه ئ از الان میخوام فکر ایندم باشم.مشکل زبان اصلا ندارم.میخواستم بدونم.من که سربازی ندارم.چطور میتونم برم؟میشه بدون سربازی رفت یا مثلا یه سال قبل خدمت برم اونجا؟

  و حداقل هزینه برای اپلای کردن و کاراش چقدره؟
  • پاسخ:

   سلام

   میتونی همین الانم اقدام بکنی

   از هزینه هاش اطلاعی ندارم
 51. سلام ب همه دوستان من ی ساله تو دانشگاه جراح پاشا استانبول درس میخونم یکی از بهترین دانشگاهاشه اصلا عمرتونو این ورا تلف نکنین من کنکورم ندادم فقط کافیه ریاضیتون خوب باشه هزینه های دانشگاه گاهی سالانه میشه گاهی ترمی ولی سالی بیشتر از 5 ملیون نمیشه اونم دانشگاه جراح پاشا خیلی گرون تر از اون یکیاس در عوض برا دانشجوهای برتر بورسم میده دانشگاه درضمن ی امتحانم سالانه داره ک دانشجوهارو میفرستن تحصیل تو امریکا و کانادا اونم ب صورت بورس اصلا همه چی توپه توپه خابگاه های دولتیش با ماهی200تومن خیلی هم مرتب و تمیزه خلاصه فقط کافیه خانوادتون پشتتون باشه.
 52. سلام .. خسته نباشید ببخشید میخواستم ببینم برای ورود به دانشگاه  دندان پزشکی ترکیه باید چه موسسه ای زنگ بزنم؟؟؟ واگر قبول شدی  هزینه اش  گرونهیا نه؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید ممنون از سایت خوبتون...
  • پاسخ:

   سلام

   شماره موسسه توی عکس هویداست
 53. سلام..علاوه بر کنکور ترکیه معدل دیپلم زیاد مد نظره یا سال چهارم دبیرستان؟؟برام خیلی مهمه لطفا جواب بدید.ممنون
  • پاسخ:

   سلام

   فکر نمیکنم معدلی در نظر بگیرن
 54. سلام.میخواستم بدونم که دانشگاهی تو ترکیه وجود داره که برای رشته پزشکی هزینه ای معادل 500 هزار به پول ایران در هر ترم بگیره؟
  • پاسخ:

   سلام

   اطلاعی ندارم باید از موسسه سوال کنید
 55. سلام بچه ها..

  من میخوام سال بعد برم ترکیه کنکور ایران قبول نشدم روزانه..

  میخوام دندونپزشکی بخونم

  *****ســـــایه***** خانوم شما ک اونجایین میشه بهم اطلاعات بدین؟

  من از تبریز هستم اینجا ی اموزشگاه هست کلاسای یوس 7 ملیونه!!!

  نمیدونم چیکار کنم..

  هیچ اطلاعات دقیق و درستی از شرایط امنیت هزینه ندارم

  • پاسخ:

   سوالتون رو بپرسید تا حد امکان پاسخ میدم

 56. سلام    یه سوال دارم
  برای پزشکی یا دندونپزشکی ترکیه دیپلم باید تجربی باشه یا ریاضی و انسانیم میتونه باشه؟
  خیلی ممنون
  • پاسخ:

   سلام

   فکر نمیکنم تفاوتی داشته باشه
 57. سلام اره فرقی نداره من دیپلم و پیشم ریاضیه اما پزشکی میخوام فرقی نداره مهم نیست واسشون
 58. خیلی ممنوناز اینکهبه سوالمجواب دادین.یه سوال دیگه داشتم من معدلم کمه ینی 15.50هستش میتونم اگه سخت تلاش کنم به پزشکی استانبول قبول شم؟ یا اگه یکی بالای 95 یاره حاجت تپه قبول میشه؟؟؟
  • پاسخ:

   بله میشه
 59. سلاام شما آیا معلم با تجربه ای رو میشناسین که واقعا نتیجه داده باشه ، هیچ کدوم از اموزشگاه ها دبیرای با تجربه ندارن !!!  اگه میشناسین ممنون میشم معرفی کنین ! ساکن ارومیه : 

  .
  بچه هاا هرکی میشناسین یه معلم خوب،  کسایی که رفتن و تونستن از داننشگاه  های خوب جراح پاشا ، حاجت تپه ، قاضی  و .. لطفا بهم کمک کنن ، با کی خوندن ، چی کار کردن !! حالا همه چی جور شده اما دریغ از یه معلم خوب و باتجربه :(
  • پاسخ:

   سلام

   برید یه موسسه تو شهر خودتون یا نشد از بسته های مکاتبه ای موسسات معروف استفاده کنید
 60. ساینا من تو تبریز میشناسم یکی دوتا موسسه اما گویا معتبرم نیستن مطمئن نیستم:(

  مهرم داره نصف میشه و من هنوز شروع نکردم بخونم:(اصن نمیدونم چیا و از چه کتابی بخونم کسیم نیست ازش بپرسم:(

  تو تو ارومیه کسی روسراغ داری ک مورد اعتماد بشه واسه مشاوره تحصیلی و شرایط تحصیل و اقامت و اینا؟


  • پاسخ:

   سلام تو ارومیم موسسه ها عین تبریز هستند به نظرم به یکیشون اعتماد کن و پیش برو
 61. سلام من پرستاری تموم کردم سوالم اینکه من میتونم کنار تحصیل تو رشته پزشکی تو بیمارستان یا کلینیک کار کنم
  • پاسخ:

   بله میتونید
 62. سلام یه‌سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدین. من یه دانش آموز پیش‌دانشگاهی تجربی هستم‌مسخواستم ببینم اگه من در کلاسهای‌ یوس شما شرکت کنم‌ احتمال قبولی در رشته دندان پزشکی چقدره در ضمن‌من دانش آموز نسبتأ موفقی هستم. ممنون میشم جواب سوالم رو ایمیل کنید
  • پاسخ:

   سلام دوست خوب بنده برگزار نمیکنم کلاس هارو از موسسه های مرتبط بپرسید
  • پاسخ:

   اطلاعی ندارم متاسفانه
 63. سلام اقای گلی خواهشا یه موسسه ی معتبر معرفی کنید ک ازطریق اون بشه برا کنکور ترکیه ثبت نام کرد من نمیدونم باید ازکجا اقدام کنم توروخدا کمکم کنین من اهل تبریزم منتظر جوابتون هستم 
  • پاسخ:

   سلام متاسفانه نمیشناسم
 64. سلام ممنون بابت اطلاعات مفیدتون
  من چند تا سوال داشتم ازتون
  من ارشد فیزیولوژی ورزشی دارم و درسامون تقریبا دروس پزشکی بود ولی امتحان ورودی ترکیه خیلی سخته درسته ریاضی و هنسه و هوشه ولی واقعا سخته
  سوال من اینکه شما دانشگاهی در ازمیر انتالیا انکارا استانبول یا هر جاسراغ دارین که بدون کنکور و شرط معدل برای رشته دندان پزشکی  برداره؟ مهم نیست که معتبر باشه یا خصوصی باشه یا دولتی
  و اینکه شهریه یک ترم دانشگاههای دولتی و خصوصی هر کدوم چقدره؟
  بازم ممنون
  • پاسخ:

   سلام نه متاسفانه
 65. خدمت آقای گلی عرض کنم که تو ترکیه دانشجوی ایرانی رو بورسیه نمیکنن
 66. با سلام من کارشناسی پرستاری میخونم و ترم اخر هستم لطفا جواب این سوال خیلی برام مهمه . ایا میتونم دروسی رو که توی رشته ی پرستاری پاس کردم مثل علوم پایه پزشکی تطبیق بدم در ترکیه که مدت تحصیل کمتر بشه ؟؟؟و دومین سوالم اینه که من میتونم به عنوان یک پرستار هم اونجا کار کنم هم درس بخونم ؟ در واقع میشه با ویزای کار اونجا درس هم خوند ؟ اصلا امکانش هست ؟؟؟؟ خیلی ممنون میشم اگه به این دو سوال جواب بدید 
  • پاسخ:

   سلام فکر نکنم همچین چیزی اتفاق بیفته چون تطبیق تو دانشگاهای ایرانم دردسرای خاص خودشو داره
 67. سلام،من لیسانس الکترونیک دارم، ایا امکان تحصیل در رشته پزشکی یا دندان در ترکیه برای من وجود داره؟
  از اونجایی که من ترک زبان هستم،  بورسیه ترک زبانهای ترکیه برای رشته پزشکی وجود داره؟
  • پاسخ:

   سلام بله
 68. سلام من دیپلم تجربی دارم ولی مدرک پیش ندارم.میخواستم واسه کنکور ترکیه اقدام کنم.امکانش هست؟یعنی میشه؟؟؟؟
  • پاسخ:

   سلام بله میشه تماس بگیرید با موسسه
  • پاسخ:

   تماس بگیرید با موسسه
 69. سلام من الان سال دوم دبیرستانم خیلی دوس دارم برم ترکیه درس بخونم باید چی کار کنم؟اصلا کنکور ترکیه تو ایران برگزار میشه یا باید ترکیه بریم کنکور بدیم؟ بعد دیپلم کنکور میدن یا باید پیش دانشگاهیمو  هم بخونم بعد کنکور بدم؟الان که نوبت دوم مدرسه ست شروع کردم به طور جدی دارم درس می خونم.شرایط بورسیه چیه؟گفتید معدل تاثیر نداره پس اگه کنکور پزشکی رو خوب بدم بورسیه میشم؟اگه تو ایران کنکورو رتبه خوب بدم مثلا رتبم تک رقمی بشه می تونم کنکور ترکیه رو هم بدم؟اگه بورسیه شدم دیگه هزینه ی همه چی رایگانه دیگه؟در ضمن حدود دو و نیم ساله دیگه 5میلیون گیرم میاد.زبان انگلیسم هم عالیه اگه بخونم 1 الی 2 ساله دیگه تافلمو می گیرم چون الان درسام نی ذارن نمی تونم زبان بخونم ترکی هم تا یه حدودایی بلدم و اگه لازم باشه کلاسشم تو ایران میرم تا تموم کنم.خواهشا جواب بدید. 
  • پاسخ:

   سلام با موسسه های مرتبط تماس بگیرید
 70. سلام میشه شماره ی موسسه برای تماس رو یه بار بگید؟تو تصویر خوب نیفتاده!
  • پاسخ:

   تو آگهی به دقت نگاه کنید نوشته
 71. سلام، ببخشید میشه لطف کنین بگین واسه قبولی پرستاری در استانبود حداقل نمره یوس که باید بیاریم چند هست؟ 
  ممنون.
  • پاسخ:

   سلام لطغا با موسسه تماس بگیرید
 72. سلام
  من شنیدم که معدل بالای 19 سه سال دبیرستان بدون کنکور می تونه تو دانشگاهای ترکیه تحصیل کنه!
  • پاسخ:

   خیر محدودیت معدل نیست
 73. با سلام....من میخواستم برای دبیرستان رشته پزشکی رو انتخاب کنم ..بعداز این که دبیرستانم تموم شد و دیپلم رو گرفتم باید کنکور ترکیه بدم؟کنکور ترکیه تو ایرانه یا باید تو ترکیه انجام بشه؟؟؟اگه میشه جواب سوالم رو بدید..
  من کلاس هفتم هستم وبرای آینده دارم نقشه هایی میکشم اگه جواب سوالم رو بدید کمکم کردید😘
  • پاسخ:

   سلام دوست عزیز برای خوندن پزشکی باید دانشگاه بری
 74. سلام و ممنون از اطلاعات
  میخواستم ببینم این کنکور در ترکیه برای رشته های پزشکی، محدودیت سنی نداره؟ من سی سالم هست
  • پاسخ:

   سلام خیر اصلا
 75. اقای گلی بریم ترکیه با دانش اموزای ایران اینجا ارزش موندن نداره بخدا
 76. خب منم میخوام دبیرستانم رو تو ایران تموم کنم بعد از دبیرستان هم که دیپلم میگیرم...اون موقع برای دانشگاه تو ترکیه اقدام کنم.میخواستم ببینم اینجوری میشه؟؟؟
  • پاسخ:

   سلام بله میشه چرا نشه
 77. ممنون که جواب سوالم رو دادید☺من یه سوال دیگه دارم؟ برای گرفتن مدرک دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و.....باید برای هرکدوم چندسال بخونم؟؟؟
  یه سوال دیگه هم دارم ...من کی میتونم شروع کنم به کار کردن؟؟یعنی همون دکتری؟؟
  • پاسخ:

   سلام

   همه چی بستگی به کشور داره
 78. من دارم ترکیه فیزیوتراپی میخونم سال اولم هست.یوس شرکت کردم وقبول شدم ولی اینکه میگن ترکیه خوبه وبورس میکنن دانشجوهارو نخیرخبری ازاین حرفانیست.همه چی گرونه البته واسه ماهاکه ازایران تومان میادوبایدلیرخرج کنیم.اونایی که درامدشون دلاره البته واسه اوناعالیه.درضمن ترکیه هیچ آش دهن سوزی هم نیست الکی حرص نخوریداگه نیومدید.پذیرش واسه پزشکی ودندون واقعاسخته چون اولویت روبه پناهنده های سوری میدن دوست خودم فقط چون سوری بود دندون اورد ومن فیزیو.
 79. اگه به سوالای قبلم نگاه کنید متوجه میشید که منظورم کشور ترکیه است....
  حالا که فهمیدید کدوم کشور رو میگم میشه جواب سوالم رو بدید😘😘
  • پاسخ:

   دوست عزیزم من از این موضوع اطلاعی ندارم از موسسه بپرس
 80. میشه ادرس دقیق سایت ثبت نام را ذکر کنید یا این که نحوه ی ثبت نام را بنویسید
  • پاسخ:

   سلام با توجه به دانشگاها متغیره
  • پاسخ:

   تحقیق کن ببین کدوم شهر تو این رشته بهتره
 81. سلام
  امتحان کنکور ترکیه برای رشته دندانپزشکی و داروسازی چه وقته؟ برای شرکت در این آزمون لطفا راهنمایی نمایید
  ممنونم
  • پاسخ:

   سلام اردیبهشت هستش
 82. سلام اقای گلی.من الان دانش‌اموز سال سوم هستم.منم نظر دارم اگه خدایی‌نکرده از‌کنکور در ایران‌قبول نشدم.برم ترکیه و ادامه تحصیل بدم.تو رشته ی پزشکی.خواستم بدونم شهریه هر ترمش چقدر میشه حدودا؟؟؟؟؟
  • پاسخ:

   سلام اگر وضع مالیت خوبه برو
  • پاسخ:

   راستش نمیدونم ترمی شاید 6 میلیون با هزینه های زندگی
 83. سلام دوستان /میخواستم ازشما بپرسم میتونم با دیپلم ریاضی  در رشته ی  دندان پزشکی در ترکیه  قبول بشم /ممنون میشم اگه جواب بدید

  • پاسخ:

   سلام بله میتونید

 84. سلام تورو خدا کمک کنین دندون پزشکی خوبه یا پزشکی ؟واقا اخر نفهمیدم کدوم خوبه  هر کی 1نظری میداد که  منم امسال95 کنکور پزشکی ثبت نام نکردم.فقط کنکور تجربی ثبت نام کردم بخاطر دندون پزشکیچون کنکوراشون جداس..الان خ پشیمونم.اگه من امسال دندون پزشکی قبول شم روزانه سال بعد پزشکی بدم کنکور و پزشکی قبول شم  و بخونم میشه از دندون انصراف داد؟توروخدا کمک کنین؟
  • پاسخ:

   سلام همه چیز بستگی به علاقه شما داره
 85. راستی اینم بگم پزشک عمومی تو طرحش که 2ساله ماهی 12 میلیون تومن درامدشه بعد اینکه طرحش تموم شد اون 12ت باز هس حذف نمیشه.حتی بیمارساان خودش جذب میکنه نیازیم نیس مطب بزنه طرف .ولی دنئون پزشک تو طرحش 3میلیون تومن فقط پول میگیره  بعدشم باید مطب بزنه تا پول دربیاذه.اینو نمیدونم دندون پزشکام بیمارستان جذب میکنه یا نه.ولی خب مطب زدن کار ساده ای نیس که ...پول تجهیزاتو..   این اطلاعاتو از 1پزشک عمومی که طرحشو میگذرونه پرسیدم.الان میگم کاش پزشکی شرکت میکردم.درسته دندون درساش راحتن ولی پزشکی خوندنش سخته ولی خب ایندم مهمه ادم واس لذت و خوش گذرونی درس نمبخونه که میخواد با کسب درامد ایندشو بسازه.میدونم سوالم ربطی به موضوع نداره ولی خواهشا پستمو حذف نکنین جواب بدین
 86. بچها سلام کنکور پزشکی همون کنکور وزارت بهداشته /؟مال اون نیس که؟جز کنکور تجربی  میشه مگه نه؟من وزارت بهداش ثبت نام نکردم فک میکردم نمیتونم پزشکی انتخاب رشته کنم
  • پاسخ:

   سلام کنکور ترکیه فرق داره
 87. ساتم دوستان منم 17سالمه سال سوم تجربی ام از ارومیه ازبچگی هم علاقه شدیدی به ترکیه شهرای استانبول و انتالیاش دارم.چندموسسه سرزدم که اخرش یه بار از طریق فامیلامون به موسسه گونش یولی رفتم که تو شهرستان خوی هستش و واقعا هم معتبر هست گونش یولی تو ولیعصر طبقه بالای کانون زبان هستش فقط بهم گفتن بخوای میتونی ازهمی الان کلاس یوس ایلتس و لس ثبت نام کنی حتی تا یه هفته کلاس رفتم وزبا خارجمو زبا ترکیمم تاحد خیلی عالیه که استادمون خودش هروز ساعت 6ازترکیه میومدتاشب البته سه روزدرهفته میومد و موردتحسینش بودم میگفت بری امتحان از بورسیه قبول میشی چون 18نبودم هنوزم نشدم باید با امضا و تعدپدرم برم پدربنده هم پون مرد ترکه یکم غیرتش گرفته کیگه من اجازه نمیدم بری ازلحاظ مالی هم مشکلی نی امابعد18نیازبه تعهدپدری نیس منم ادامه ندادم و فعلا فقظ برا کنکور امتحانات تلاش میکنم ...اما شما که مشکل خاصی ندارین و فقط دنبال موسسه خوب میگردین گونش یولی رو امتحان کنین موسسه خیلی بزرگ و مفرح نیس اما عالیه  و همه کاراتونو خدشون انجام میدن نیازی نیس شما بیفتی هروز بری ترکیه برا امتحانا و....درضمن چون اکثرا یدونه برا امتحان دادن تو ترکیه نمیتونن برن همه ی امتحانات یا تو تبریز هس یا ارومیه /اگه خواستین شماره موسسه اینه براتون مشاوره رایگان هم میدن اما بگم یکی از ترم هاش یکونیم میلیونه یکیش پونصد هزار و یکی فک کنم 300حدودیا400
 88. سلام دوستان من مهسا هستم از تبریز, امسال پشت کنکور هستم و هدفم ففط و فقط رشته دندانپزشکیه... از همون اول دوس داشتم تو ترکیه این رشته رو بخونم ولی پدرم مخالفت کردن ولی الان کم کم دارن راضی میشن.... حالا اینو بگذریم, من درمورد دانشگاهاش و هزینه هاش و اینکه کدوم دانشگاها بهترن و مدرکشون معتبره تحقیق کردم... امسال نمیدونم که میتونم دندان تهران قبول بشم یا نه... و اگه نتونم ترکیه هم برم باز پشت کنکور میمونم, ولی خب کیه که نخواد بره ترکیه بخونه بدون اینهمه دردسر کنکور ایران! الان دنبال یه موسسه تو تبریز میگردم که راهو چاهو بهم نشون بده... چون حتی نمیدونم زمان کنکور ترکیه گذشته یا هنوز وقت دارم.... از دوستان اگه کسی موسسه ای تو تبریز میشناسه بهم ایمیل کنه لطفا! یا حداقل همینجا بگین که اگه تونستم چک کنم جوابا رو. راستی اولین باریه که اومدم تو این سایت و به نظرم سایت خوبیه! ممنون از مدیر سایت بخاطر مطالب مفید! ممنون میشم راهنماییم کنید
  • پاسخ:

   سلام واقعا موسسه ای تو تبریز نمیشناسم معرفی کنم بهتره بگردید
 89. سلام  مرسی از مطلبی که گذاشتین  .بچه ها خیلی  خودتونو  اذیت نکنید  حتما که نباید پزشک بشید  این همه رشته خوب هست. تغذیه و فیزیوتراپی و رادیولوژی و علوم ازمایشگاهی و صنایع غذایی و...  اینا رشته های  خوبی هستن  شغل های  تمیزین  بازار کار دارن   من خودم  تغذیه  کاشان  میخونم  سال دومم هست . دوسالم پشت کنکور موندم با رتبه 6000 هزار قبول شدم. درسته دوسال از عمرم رفت ولی نا امید نیستم .تغذیه اینده بسیار خوبی داره  با لیسانسش میشه  مطب بزنی . تا دکترا هم تو همین ایران داره .. اگه دکترا بگیری با متخصص  تغذیه هیچ فرقی نداری . تازه تجربه و اطلاعات تو خیلی  بالاتر از اونیه که از پزشکی رفته تخصص  تغذیه گرفته  چون تو سالها تو این رشته بودی . تجربه کاریت بیشتره.  تازه تو بیمارستانم  میتونی کار کنی. نمیخوام تبلیغ کنم ولی  کلا این رشته هایی گه گفتم  خوبن.  در مورد ترکیه هم بگگم من خودم عاشق ترکیم. خودمم  ترکم  زبان ترکیه هم چون خیلی فیلم دیدم  یکم بلدم.   شما میتونید همینجا درستون بخونید در اینده ایشالا اینقد وضعتون خوب بشه  که  بتونید هر سال یکی دوبار سفر کنید به ترکیه و خوش بگذرونید و حتی برا خودتون خونه بگبرید .باور کنید هیچجا مثل وطن خود ادم نمیشه 
  بازم میگم ترکیه  خیلی خوبه من خورم شخصا خیلی دوس دارم  ولی نه برای زندگی دایمی .  خودم ایشالا دست به جیب بشم اولین جایی که برم ترکیه هست . مگه چقد هزینه برمیداره؟  با 5 تومن میتونی بری 10 روز بمونی و خوش باشی  . ما خودمون یه فامیل داریم با بدبختی درس خوند و الان مهندسه وضعش خیلی خوبه الان . در سال چندبار با زنش میره ترکیه و میگرده ...  کشوای دیگم میرن ولی ترکیه خیلی زیاد  ...   پیشنهادم به کنکوریا اینه فعلا  درسشونو بخونن  شاید اصلا همینجا پزشکی قبول شدید.  مطمین باشید خدا نتیجه زحمت همه رو میده . از مدیر سایتم خواهش میکنم  نظرمو تو سایت بزارن . موفق باشید
 90. سلام خسته نباشین توروخداکمکم کنیین نظرمو ثبت کنیین و ج بدین مردیم از بس درس خوندیم و بی نتیجه شد ببخشید من میخام برم ترکیه واسه رشته پرستاری حالا سوالام اینا هستش که اصن واس پرستاری چطور برمیدارن واینکه هزینه 4سالش چقدره توروخدا هرچی راجب پزیرش پرستاری تو ترکیس واسم بگین خییییییلی ممنونم....راستی همین 95 میخام کنکور بدم تجربی هستم
  • پاسخ:

   سلام با یک موسسه تماس بگیرید هماهنگ کنید
 91. سلام واقعا خییییلی ممنون ک پاسخ دادین اما فک نمیکنین ک واقعا من چی خاستمو شماچی جواب دادین حالا موسسه رو کارندارم نطرخودتون رو بگین..........اصن اگه بخام از مهر برم دانشگاه باید کلا کی کارامو جفت وجور بکنم
  • پاسخ:

   دوست عزیز بنده اطلاعی راجب این سوال شما ندارم گفتم که بهتره از موسسات بپرسید
 92. سلام آقای گلی واقعا ازت تشکر میکنم راستی ما یه خورده وضعمون ضعیفه چی چطور هزینه ترکیه رو جور کنیم .راستی این دانشگاها که میگی معتبرن و آموزش پرورش ایران اینها رو قبول داره
  • پاسخ:

   سلام

   باید جویا شید هزینه هارو

   لیست دانشگاهایی که میخواید برید رو تو سایت وزارت علوم چک بکنید ببینید قبول داره یا خیر
 93. سلام.من مدرک مهندسی برق.شبکه های انتقال و توزیع از دانشگاه آزاد دارم.زبانهای انگلیسی.ترکی استانبولی تسلط کامل دارم.آیا من با این رشته ای که تو ایران خوندم.بخوام برم ترکیه دندانپزشکی بخونم.اجازه میدن برام؟ یا بایستی رشته ام تجربی میبوده؟
  • پاسخ:

   سلام بله با هر رشته ای میتونید برید
 94. سلام
  به هیچ عنوان رشته های داغونی مثل تغذیه رادیولوژی پرستاری علوم ازمایشگاهی و اتاق عمل و اینا رو نرید چون مثل همشون و مخصوصا من پشیمون میشید کار نیست و اگه باشه هم بیگاری ازتون میکشن با ماهی 1-1.5نمیشه زندگی کرد من انصراف دادم و الان میخوام برم مجارستان دندانپزشکی.
  خواهش میکنم دلتون رو الکی خوش نکنید با پیراپزشکی و مهندسی و انسانی اینجا پزشک سالاریه
 95. محمد😊😊😊

  آقای گلی راستی واسه امتحان ورودی زبان ترکی بلد نیستیم چی زبان ترکی که جزش نیست ؟؟؟؟واقعا کاری کردید به زندگی امید داشته باشم
  • پاسخ:

   سلام ترکی یاد گرفتن راحته عزیز
 96. محمد😊😊😊

  آقای گلی موقعی که دانشجو هستی حقوق میدن.@اگر هم حقوق ندن کار هست بتونی لااقل ماهی 2ملیون باشه
  • پاسخ:

   سوال بود؟
 97. سلام 
  من قبلا ایران دانشگاه بودم.
  اتاق عمل تهران انصراف دادم والان هند هستن.
  دانشگاه های ایران واقعا ضعیف و.عقب هستند.
  اینجا کلاس ها کاملا مجهز هست و تو بیشتر درس ها هرکی یه سیستم داره و.اصلا جزوه محور نیست.اینجا دارو میخونم و.واقعا راضی هستم .
  احترامی که به دانشجو میزارن واقعا محشره.ای کاش ایرانم اینطوری بود.
  سرعت نت عالی.کتابخونه فوق العادهرفرنس ها به روز در کل ایران خیلی جای کار داره تا برسه...اگه برسه!
  • پاسخ:

   بورسیه بشید بله
 98. محمد😊😊😊

  شرایط بورسیه شدن چطوره باید آزمونو چطور بزنی ؟تعداد افرادی که آزمون میدن چقدره و باید چندم بشی برا بورسیه؟
  • پاسخ:

   سلام بستگی به شرایط دانشگاه داره
 99. آقای گلی دیپلم فنی ها باید چیکار کنن تا این کنکور ترکیه رو بدن برای رشته های پزشکی ؟ چی کار ها لازمه ؟ خواهشن مفید و مختصر توضیح بدین یاشیاسیز
  • پاسخ:

   سلام میتونن کنکور بدن باید از موسسات بپرسید

   سیزده یاشیاسیز
 100. وقتی عنوانو دیدم یاد سریال عشق ممنوع افتادم. اونجاییش که نهال کنکور داشت سر جلسه امتحان غش کرد!!!
 101. خطاب به امین

  دهنت سرویس منم یاد اون قسمت افتادم هرچی التماس کرد نذاشتن برگرده سر جلسه!
 102. سوسن اسدپور

  سلام
  من لیسانس روانشناسی بالینی هستم و دیپلم انسانی دارم
  میخوام رشته پزشکی درس بخونم
  برای رفتن به ترکیه باید چیکار کنم؟چطور میشه بورسیه گرفت
  لطفا کمکم کنید
  • پاسخ:

   سلام باید با موسسات مربوطه ارتباط برقرار کنید
 103. سوسن اسدپور

  میشه شماره ای بدین تا من مشاوره بگیرم از موسسه های که بتونن کمکم کنن
  • پاسخ:

   سلام

   برید این سایت

   http://iranyos.ir/
 104. سلام ، عذر میخام خاستم برای یه دوره زبان برم ترکیه ، اطلاعاتم کافی نیست ! زبانکده ها خوابگاه میدن ؟ شهریه های زبان چطوره ، یا اگه شماره ای هست که بتونن راهنماییم کنن ممنون میشم 
  • پاسخ:

   سلام شماره موسسه گذاشتم لطفا دقت کنید
 105. سلام خسته نباشید
  من امسال کنکوریم و وضعیت درسیم هم بد نیست اما خودم میدونم اون چیزی که دوست دارم رو نمیتونم اینجا قبول شم
  میخواستم بپرسم شرایط دانگاه هاش چجوریه ؟کنکورش کی برگزار میشه؟ حتما باید زبان انگلیسیمون فول باشه؟ شرایظ بورسیه شدنش چیه؟
  • پاسخ:

   سلام زنگ بزنید به موسسه
 106. سلام خسته نباشید.
   بعدشم میخواستم بدونم هزینه ی دانشگاه های ترکیه چقد؟
 107. سلام 
  من امسال شرکت کردم اصلا راحت نبود خیلیم سخت بود از فکر ترکیه بیایید بیرون باید خیلی بخونی دوبرابر کنکور ایران باید بخونی 
 108. سلام معذرت میخواستم من چند تا سوال داشتم اول اینکه کنکور ترکیه فقط ریاضی هست یا بقیه درش هاهم ستن و با چه زبانی ترکی هستن؟
  بعدم وقت ثبت نامش که ی هست و‌وقت ازمونش که  ی هست
  • پاسخ:

   سلام ریاضی یا هوش زبان خارجه زبان ترکیه

   با موسسه تماس بگیرید
 109. سلام و خسته نباشید خدمت شما.از اینکه با حوصله و به طور جامع راهنمایی میکنید،کمال تشکر را دارم.
  من دیپلم کاردانش هستم،علاقه به ادامه تحصیل در ترکیه را دارم.
  لطفأ سریع ترین راه رفتن به آنکارا و تحصیل در مقطع کارشناسی،چیست؟
  • پاسخ:

   سلام با موسسه تماس بگیرید
 110. دانش اموز سوم تجربی

  سلام اقای گلی میخواستم بدونم میشه بدون کنکور وارد دانشگاه های ترکیه شد اخه من معدلم بالاست و میخام بر اساس نمرات و معدل وارد دانشگاه شوم
  • پاسخ:

   سلام بله میشه
 111. سلام. من فوق لیسانس شیمی دارم. میتونم برای داروسازی اقدام کنم؟واحدی گذراندم قبول میشه؟۳۶ساله امکان گرفتن فاند دارم؟ ممنون
  • پاسخ:

   سلام بله میتونید
 112. سلام.میبخشین کسی که دیپلم و پیش ریاضی داره میتونه تو ترکیه پزشکی و دندان پزشکی بخونه و با کسی که تجربی خونده شرایطشون برای ادامه تحصیل پزشکی ترکیه یکیه؟ تشکر
  • پاسخ:

   سلام بله
 113. سلام اقای گلی.من دیپلم گرافیک دارم فوق دیپلم گرافیکم دارم میخام برای تحصیل تو دانشگاه ترکیه برای دندان پزشکی مدارک لازم باید حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی داشته باشم؟؟ممنون میشم اگه جواب سوال منو بدین
  • پاسخ:

   سلام با موسسه دانش افروز تماس بگیرید شمارو راهنمایی میکنن
 114. سلام
  ببخشید کسی در مورد حدود شهریه های دانشگاهاش برای رشته های پزشکی و دندون و دارو و فیزیوتراپی میدونه؟ 
  یه سوال دیگه ما بخوایم کنکور ترکیه رو بدیم آموزشگاه همه ی کلاس هاش رو برامون میذاره؟ چه کلاس هایی داره کلا؟
  • پاسخ:

   سلام با آموزشگاه دانش افروز تماس بگیرید
 115. سلام،من مدرک کارشناسی بهداشت عمومی دارم،2 سال و نیم هم سابقه کار در همین حوزه را دارم،الان24 ساله هستم و زبان ترکی هم فول بلدم.میخواستم بدونم که ایا میتونم برای کنکور دندانپزشکی ترکیه اقدام کنم؟ اگر نه، برای کارشناسی ارشد رشته های مرتبط خودم چطور؟ و اینکه ایا با این مدرک میتونم تو ترکیه کار کنم؟ چون نظام سلامت اونجا وضعیت بهتری داره.

  ممنون میشم جواب همه سوالام رو بدین

  • پاسخ:

   سلام بله هر رشته ای میتونید میتونید
 116. سلام آقای گلی من دانشجو ترم 3علوم آزمایشگاه بابلم میخوام بدونم ما از چه طریقی باید اقدام به تحصیل در ترکیه کنیم شرایط ثبت نام برای کنکور پزشکی به چه صورت و چطور باید اقدام کرد متاسفانه تو ساری کسی اطلاعات دقیق نداره و ما اصلا نمیدونیم چطور اقدام کنیم
  • پاسخ:

   سلام

   ابتدا یک جلسه مشاوره میگیرید شرایط مشخص میشه بعد معرفی به موسسه
 117. سلام خسته نباشید.من امسال پیش تجربی  رو تموم میکنم  و واسه دندون میخام برم ترکیه ولی نه زبان ترکی بلدم ونه انگلیسی باید اول برم کلاس؟؟؟زمان نمیگیره کلاس رفتنش؟؟

  • پاسخ:

   سلام

   نیازی به یادگیری تخصصی نیست کمی یاد بگیرید بعدا تقویت کنید کافیه
 118. مصطفی فائزی

  سلام ببخشین مزاحم شدم .الان دارم پیش تجربی میخونم ..بعد میخواستم بدونم که در آزمون یوس معدل تاثیر داره ..یا نه ..
  • پاسخ:

   سلام تاثیر قطعی نداره
 119. مصطفی فائزی

  سلام ..الان من پیش دانشگاهی میخونم بعد برای ازمون یوس معدل مهمه 
  • پاسخ:

   سلام بستگی به دانشگاهش داره در حالت کلی خیر
 120. سلام خوبین؟من سال چهارم تجربیم میخام برا پزشکی ترکیه برم ولی اصن به زبون ترکی ونه انگلیسی تسلط ندارم الان باید کجا برم یادش بگیرم و برام خوب باشه؟و من از مشهدم تو مشهد شما موسسه ندارین که برم؟و هزینه های شرکت تو کلاسای یوس چقده؟ممنون

  • پاسخ:

   سلام

   ابتدای امر سعی کنید مباحث رو یاد بگیرید مسائل درسی مثل هوش هندسه ریاضی

   در چند روز آتی کتاب های کمک آموزشی رو میزارم
 121. سلام .ببخشین یه سوال داشتم .الان من پیش تجربی میخونم بعد من مدرک دیپلمم معدل ۱۳ و کتبی نهایی 10 و به دلیل مشکلاتی نتونستم خوب بخونم دوره 3 ساله دبیرستان رو ولی درس زیست که علاقه داشتم نمره کتبی نهایی 17 گرفتم انگلیسی 16 گرفتم در سوم دبیرستان  الان اگه من مدرک پیش رو معدل بالای 18 بگیرم میشه تو آزمون yos کشور ترکیه شرکت کنم .لطفا جواب بدین ..
  • پاسخ:

   سلام بله میتونید شرکت کنید
 122. سلام خسته نباشین ببخشین ک مجدد مزاحم شدم خب من الان باید کدوم موسسه برا زبون ترکی برم؟و چونکه من از شهرستانم میتونم از کتابای کمکی استفاده کنم؟اگه اونارو بخونم میتونم قبول شم؟
  • پاسخ:

   سلام بهتره اول درسای آزمون رو یاد بگیرید بعد دنبال زبان برید
 123. سلام ببخشید ولی خب درسای ازمون چی هست؟کتاباشو از کجا باید تهیه کنم؟
  • پاسخ:

   سلام به زودی کتاباشو قرار میدیم
 124. من ترم 1 ارشد دانشگاه ازاد تبریز رشته کامپیوترم
  تازه تصمیم گرفتیم بریم ترکیه.میخوام ببینم اگه این ترمو تموم کنم بعد برم واحدامو دانشگاه های اونجا تطبیق میدن؟
  • پاسخ:

   سلام فکر نمیکنم امکانش باشه
 125.  سلام خسته نباشین ببخشین الان درسای ازمون‌ک میگید جزوه یا کتاب خاصی داره؟اونارو باید از کجا تهیه کنیم؟؟
  • پاسخ:

   سلام به زودی محصولات و کتاب های کمک آموزشی در سایت قرار میگیرد
 126. سلام خسته نباشید می خواستم بدونم که ایا دانشگاه های ترکیه اجازه میدن که با پوشش چادر تو دانشگاه تحصیل کنیم ممنون
  • پاسخ:

   سلام بله حجاب مشکلی نداره
 127. سلام اقا شما پکیچ آموزشی به زبان فارسی برای کنکور یوس دارید بخریم .یا جای هست معرفی کنید بخریم ..یا جزوه کتاب اموزشی کی در سایت قرار  میگیرد 
 128. سلام .ببخشین باز مزاحم شدم ..یه سوال داشتم که زبان تدریس دانشگاه های ترکیه چی هست و سخت نیست ..بعد از ترم چند به بعد کار عملی شروع میشه ..واسه دندان پزشکی .یا پزشکی....بعدفیزیوتراپی در ترکیه کنکور داره یا نه 
 129. سلام خوبید ببخشید میخاستم بدونم که برا تحصیل ترکیه نیازی به کارت پایان خدمت هست؟؟

  • پاسخ:

   سلام خیر
 130. سلام میگن معاونت آموزش ودرمان گفته لیست دانشگاه های مورد تایید ترکیه از 16 تا شده 4 تا حقیقت داره ....اگه حقیت داشته باشه .امکان داره اصلاح بشه 
  • پاسخ:

   سلام در جریان نیستم
 131. سلام 
  من‌دیپلم ریاضی دارم با معدل ۱۸ و الان پیش دانشگاهی ریاضی میخونم و الان نظرم عوض شده میخوام پزشکی بخونم . ایا میشه با دیپلم ریاضی برم ترکیه پزشکی بخونیم ؟ البته زبان ترکی اصلا هیچ گونه مشکلی ندارم 
  • پاسخ:

   سلام بله با موسسه تماس بگیرید
 132. سلام وقت بخیر دانشگاه ترکیه رو ایران قبول میکنه؟ینی من برم اونجا داروبخونم وحتما میخوام برگردم  جایگاه ومدارکم قبوله تو ایران؟من اتاق عمل هم خوندم ومیتونم اونجا تو بیمارستانشم کار کنم؟
  • پاسخ:

   سلام

   بله

   البته باید دانشگاه مورد تایید برید
 133. سلام وقت بخیر ببخشید میخاستم من میتونم واسه ازمون اپریل امسال نام نویسی کنم باتشکر
  • پاسخ:

   سلام با موسسه دانش افروز تماس بگیرید
 134. با سلام و خسته نباشید
  بنده سی سالمه،و مهندس کشاورزی خوندم گرایش اصلاح نباتات،متاسفانه با این رشته همه جا مارو مسخره میکنن،و ناچارا مجبور ب کارهای آزاد شدم.
  من هم حدود یک سالی میشه ک تصمیم گرفتم دندون پزشکی کنکور بدم
  آیا میتونم در ترکیه ادامه تحصیل بدم!؟
  با تجاربی ک دوستان اشاره داشتن میشه لطفا برآورد کنید اگر قبول بشم هر سال فقط هزینه دانشگاه چقدر میشه!؟بغیر از هزینه های زندگی

  • پاسخ:

   سلام لطفا با موسسه دانش افروز تماس بگیرید
 135. سلام من دیپلم کارودانش دارم و حالا لیسانس معماری می تونم کنکور پزشکی بدم 
  • پاسخ:

   سلام بله
 136. بدای دوستی که روسیه رو با ترکیه مقایسه کرد بگم روسیه مضخرف ترین جا برا تحصیل و ... است
 137. سلام و خسته نباشید.
  چرا هیچ موسسه ای ی هزینه سرانگشتی برای تحصیل در ترکیه یا هر کشور دیگه ک تبلیغاتشو میزارن نمیگن ک آدم بشینه فکراشو بکنه.
  اگه ممکنه ی هزینه ی تقریبی بگید ممنون
  • پاسخ:

   سلام

   خبری که من دارم حدود 100 میلیون تومان البته دقیقشو از موسسه بپرسید
 138. سلام.وقت همگی بخیر.کسی میتونه راهنمایی کنه اگه با استفاده از آزمون یوس یا اس ای تی پذیرش دانشگاهی مثل استانبول یا حاجت تپه که دولتی هستند رو بگیریم .چه هزینه هایی به عهده دانشجو هست؟چه هزینه هایی با خود دانشگاه؟

 139. هزینه ای که اعلام کردید حدودا 100میلیون برای چه مدت تحصیل هست؟شامل هزینه اجاره مسکن و حمل و نقل و خورد و خوراک هم هست؟یا فقط ثبت نام دانشگاه
  • پاسخ:

   سلام بنده فقط حدودی گفتم برای اطلاعات دقیق با موسسه تماس بگیرید
 140. با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم تو استانبول دانشگاهی  دولتی وجود داره که تو مقطع ارشد رشته عمران بتونم به زبان ترکی ادامه تحصیل بدم؟؟؟
  یعنی زبان انگلیسی نباشه و فقط زبان ترکی باشه
 141. سلام خسته نباشید
  من 26سالمه و دیپلم ریاضی دارم ولی پیشدانشگاهی نگرفتم ولی فوق دیپلم عمران از دانشگاه علمی کاربردی دارم
  میخواستم بدونم  برای پذیرش گرفتن حتما باید پیش دانشگاهی داشته باشم یانه؟ در کل باید چیکار کنم؟ ممنون
  • پاسخ:

   سلام از موسسه بپرسید
 142. سلام ب همه. ببخشید غرض از مزاحمت من میخواستم برم واسه تحصیل تو ترکیه. ولی از یه نفر پرسیدم بهم گف که این امتحان ورودیش خیلی سخته و باید تمام درسارو ١٠٠ بزنی و شرط معدل هم داره. ینی درسته؟؟ خواهشا جواب بدید من تصمیم نهایی بگیرم
  • پاسخ:

   سلام اینطوری نیست با موسسه تماس بگیرید
 143. سلام خوب هستین یه سوال داشتم من سال سوم تجربیم چون من سال 97کنکور دارم یک بار بیشتر نمیتونم کنکور بدم بعدش باید نظام جدیدو کنکور بدم می خواستم بدونم کنکور خارج از کشور تو ایران برگزار میشه ؟سوال بعدی هم اینکه هرچند بار بخوام میتونم کنکور نظام قدیمی یعنی کتابای الانیمو کنکور بدم  برای ترکیه رو میگم؟سوال آخرمم اینکه میتونم هم کنکور خارج و هم کنکور ازاد ایرانو بدم تروخدا بگید  
  • پاسخ:

   سلام

   کنکور خارج از کشور مخصوص کسائیه که خارج اقامت دارن

   خیر منابع کنکور ترکیه رو باید بخونید

   بله میشه
 144. ببخشید آقای دکتر تو نظر بالایی گفتید کنکور خارج برای کسایی که تو خارج هستند یعنی شامل ایرانی ها هم میشه که میخوام برن کنکور ترکیه بدن؟
  منظورم اینه که الان ما ایرانی میتونیم ترکیه رو امتحان بدیم دیگه ؟کنکور تو تهران برگزار میشه فک بکنم.
  • پاسخ:

   سلام

   کنکور توی ترکیه برگزار میشه
 145. سلام
  دوستان دانشگاه کارازین خارکف با سالی 12 میلیون تومان برای پزشکی و با رتبه جهانی QS  382  یعنی چیزی بین تهران و شهید بهشتی،که امسال تایید شد الان بهترین گزینه هست.
 146. سلام خدمت کسلیی که برا ترکیه اقدام میکنن از من گفتن نرین من خودم دیپلم ریاضی بودم رفتم با ۹۴ درصد قبول نشدم...انتخاب با خودتان
 147. سلام .کنکور ترکیه کی  برگزار میشه؟حد اقل نمره برای پزیرش در رشته ی دندان پنده؟من معدل دیگلمم 17/5هست.معدل تاثیر هم داره؟
  • پاسخ:

   سلام لطفا با موسسه در ارتباط باشید
 148. سلام خسته نباشید.من رشتم معماری بوده و فوق دیپلم معماری دارم ولی رفته مدرسه شبانه و سال چهارم تجربی رو خوندم و دیپلم تجربی گرفتم ولی در حین دیپلم گرفتن درس فیزیک و زیست رو افتادم چون تغییر رشته بودم و سخت بود واسم ولی پاسشون کردم میخواستم بدونم من اگه برم ترکیه کنکور بدم امکانش هست داروسازی قبول بشم چون بزرگترین ارزومه ک داروسازی بخونم.میشه راهنماییم کنید
  • پاسخ:

   سلام بله هست
 149. محمد حسین

  سلام من امسال دیپلمم رو گرفتم و قصد تحصیل در ترکیه در رشته ی دندان پزشکی رو دارم.
  می خواستم بدونم که شرکت در یوس و ورود به دانشگاه نیاز به پیش دانشگاهی داره؟ یا اینکه مثل کشورای اوروپایی میشه اول آزمون رو داد و بعد در دانشگاه 1 سال پیش رو خوند؟ خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
  با تشکر
  • پاسخ:

   سلام با موسسه تماس بگیرید
 150. سلام وقتتون بخیر
  برای پذیرش در دانشگاه های خیلی خوبه ترکیه معدل تاثیر داره؟
  وحداقل معدل دیپلم و پیش دانشگاهی باید چند باشه؟

  • پاسخ:

   سلام با موسسه تماس بگیرید
 151. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم پذیرش برای پزشکی در دانشگاه های ترکیه معدل تاثیر داره؟
  • پاسخ:

   سلام

   بستگی به دانشگاهش داره
 152. سلام خسته نباشید من ی بار کنکور دادم و تو رشته برق قبول شدم سراسری.حالا میخوام دوباره کنکور بدم برا تجربی پزشکی بخونم.البته الان ارشد قبول شدم ولی چون بازار کار برق اونم قدرت برا خانما داغونه میخام دوباره امتحان بدم.خیلی هم تو فکر رفتنم.الان این پست شما رو دیدم.قبلا خونده بودم ک شرایط تحصیل توی ترکیه و دیدم که گفته بودن ک خود دانشگاه کلاسای اموزش زبان ترکی رو به صورت رایگان برگزار میکنه.البته دقیق نمیدونم موسسه برکزار میکرد یا دانشگاه.الان مثلا اگه من بخام تو این  ازمون شرکت کنم با توجه به شرایط سنیمو اینکه قبلا ی بار کارشناسی گرفتم مشکلی نداره؟دوم اینکه هزینه ها به چه صورته ینی اگه من بخام به کمک این موسسه برم چقدر باید هزینه کنم؟چطور میشه تو ازمون بورس شرکت کرد؟البته بزرگترین مشکلی که من دارم اینه ک خانوادم بهم اجازه نمیدم ی اینچ از این کشور خارج شم ا.نم ترکیه با وضعیت خراب منطقه.حالا راهیم هست به نظر شما ک این مشکلم حل بشه؟مثلا اینکه خودو تحت تکلف خوذم قرار بدمو اینا؟
  • پاسخ:

   سلام لطفا با موسسه تماس بگیرید شمارش تو پست هست
 153. سلام.منو داداشم میخایم باهم بریم برا کنکور ترکیه.ولی یه مشکلی هس اونم اینکه داداشم وقتی دیپلمشو میگرف تصادف کرده بود زیاد نتونش درس بخونه. معدلش حدود ۱۵هستش.رشتش هم تجربیه.الان سخته از دانشگاه های خوب مث استانبول و ازمیر یا اسکی شهر قبول شه؟میشه بگین که کودوم دانشگاها برا ورودی شرط معدل دارن ؟ودقیقا چه معدلی میخان؟؟!!خیلی لازمه برامون.حتما خبر بدین لطفا
  • پاسخ:

   سلام چرا که نه زیاد روی معدل تاکید ندارن باید توی آزمونشون موفق بشی
 154. سلام من دیپلم تجربی دارم معدلم بالای ۱۹
  میخام بدونم شرایط بورس ترکیه چجوریه؟
  لطفا جواب بدید
  • پاسخ:

   سلام لطفا با موسسه های مرتبط تماس بگیرید
 155. سلام میخواستم بدونم برای رشته داروسازی ترکیه امکان انتقالی به ایران وجود داره و اینکه مدرکش چیه لیسانس دارو سازی  یا دکترای پیوسته ؟ چون شنیدم فقط قبرس دکتراس و بقیه دانشگاهاا باید بدای دکترا ادامه داد 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
< <

تصویر ثابت