استراتژی مطالعه

بروزترین مرکز مشاوره تحصیلی

۸ میلیون تومان برای عبور از سدِ کنکور

قسمت هایی از خبر داغ این روز ها به گزارش خبر نگاری تسنیم

این پدر که هزینه ای حدود 8 میلیون تومان برای خرید سی دی دروس سال سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی از این موسسه هزینه کرده است، می گوید: برای موفقیت فرزندم در کنکور، به این موسسه که در صدا و سیما نیز تبلیغات می کند، مراجعه کردیم ابتدا قرار بودفردی به عنوان مشاور تا قبولی فرزندم در کنکور او را هدایت کند اما مشاور همان دو ماه نخست با فرزندم تماس گرفت و او را هدایت کرد پس از آن دیگر هر چه با او تماس گرفتیم، پاسخی نداد. این موضوع را به موسسه منعکس کردیم اما پاسخی ندادند تا اینکه مدتی قبل با فرزندم تماس گرفته و گفتند در نظر داریم تا در هر منطقه آموزش و پرورش حدود 20 نفر از دانش آموزان برتر را شناسایی و آنها را برای قبولی در کنکور آماده کنیم.

زمانی که فرزندم مشکل به وجود آمده با مشاور قبلی را برایشان بازگو کرد، اعلام کردند که دیگر این مشکل پیش نخواهد آمد و مشاور از آنها حمایت خواهد کرد اما به این منظور باید دو میلیون دیگر پرداخت کنیم.

متن کامل در

 ادامه مطلب

به گزارش صبحانه، معضل کنکور در نظام آموزشی کشور  به ویژه دوره متوسطه ریشه دوانده است به گونه ای که از همان بدو ورود دانش آموز به دوره متوسطه، این کنکور است که به نحوه تحصیل دانش آموز جهت می دهد.

اگر چه قانون حذف کنکور سال هاست که تصویب شده و چندسالی است که مجلسی ها تلاش می کنند تا دانش آموزان را از درد بی درمان کنکور نجات دهند اما هنوز موفق به حذف کنکور نشده اند و از سال 86 تاکنون که تلاش برای کاهش سهم کنکور در ورود به دانشگاه ها آغاز شده سهم سوابق تحصیلی به 25 درصد رسیده است و همچنان تب کنکور در میان دانش آموزان دبیرستانی حاکم است.

بر اساس قانون حذف کنکور که در سال 86 اعلام شد، قرار بود کنکور تا سال 90 مطلقا حذف شود. سال 92 قانون توسط مجلس شورای اسلامی اصلاح و چند تکلیف بر عهده سازمان سنجش و آموزش و پرورش گذاشته شد. پس از آن نیز شورای سنجش و پذیرش تشکیل شد که تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی را مصوب کرد. در نتیجه فرایندی پیش بینی شد که طی پنج سال، 85 درصد از کل ظرفیت های آموزش عالی ، اعم از دانشگاه آزاد ، پیام نور ، غیر انتفاعی با استفاده از سوابق تحصیلی پذیرش شود.

اگر چه قرار بود طی پنج سال سهم سوابق تحصیلی  به 85 درصد برسد اما هنوز اما و اگرهایی از سوی مسئولان در این زمینه شنیده می شود.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش کشور با تاکید بر اینکه باید در بحث افزایش سوابق تحصیلی ساز و کارها ایجاد شود، می گوید: در حال حاضر سوابق فقط برای سال سوم متوسطه وجود دارد و نمی شود نمرات امتحانات داخلی دبیرستان را برای ورودی کنکور اعمال کرد. این فرآیند زمانبری است زیرا از یک طرف باید سوابق تحصیلی طبق تعریف قانون ایجاد و از طرف دیگر نیز وزن سوابق تحصیلی بیشتر شود تا بتوانیم کنکور را حذف کنیم. اگر قرار باشد نمره ای را صد در صد برای ورود در نظر گرفت ساز و کارهای کنکور هم در آنجا باید ایجاد شود که داوطلب احساس بی عدالتی نکند.

اگرچه هم اکنون تعداد صندلی خالی دانشگاه ها در برخی از رشته ها بیش از تعداد متقاضیان است اما رقابت برای ورود به رشته های برتر و دانشگاه های برتر همچنان ادامه دارد و امپراطوری موسسات کنکور همچنان در حال دریافت هزینه های کلان از خانواده ها با وعده قبولی در رشته ها و دانشگاه ها برتر هستند.

برای بررسی بازار داغ موسسات کنکور به چند موسسه در حوالی میدان انقلاب تهران سری زدیم.

نخستین موسسه که تبلیغات خوبی را نیز از طریق صدا و سیما برای خود دست و پا کرده است، صرفاً برای دروس سال سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی به دانش آموزان سی دی ارائه می کند بدون برگزاری کلاس تقویتی. اما موضوع  عجیب در میزان مبلغ دریافتی برای ارائه سی دی هاست.

ساختمانی قدیمی در حوالی میدان انقلاب محل فعالیت این موسسه است. چند جوان به عنوان مشاور در حال گفت وگو با تعدادی از دانش آموزان هستند. جلو رفته و به یکی از مشاوران می گویم، می خواهم از سی دی های موسسه برای قبولی در کنکور استفاده کنم، می توانید در این زمینه مرا راهنمایی کنید.

پسرجوان که خود را مشاور معرفی می کند، می گوید: آموز ش های خود را برای قبولی در کنکور از سال سوم دبیرستان آغاز می کنیم که در تابستان بخشی از دروس سال سوم را به دانش آموز آموزش می دهیم پس از آن از مهر تا دی ماه دانش آموز را برای قبولی در امتحانات نهایی آماده می کنیم چرا که سهم سوابق تحصیلی در امتحانات نهایی بسیار مهم است و شاید برای کنکور سال آینده به 35 درصد نیز برسد. پس از پایان سال سوم دبیرستان به صورت ویژه روش های تست زنی را آموزش می دهیم. البته تمام آموزش ها از طریق معرفی سی دی ها به دانش آموزان است که در مجموع برای خرید سی دی های سال سوم دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی باید 6 میلیون تومان هزینه کرد.

وقتی از او می پرسم که شما در چه رشته ای درس خوانده اید؟ می گوید: در رشته مهندسی صنایع.

اما آیا فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع می تواند به عنوان مشاور آموزشی راهنمایی صحیحی را به دانش آموزان داوطلب کنکور ارائه دهد؟

پدری که فرزندش امسال به دوره پیش دانشگاهی می رود به خبرنگار تسنیم می گوید: فرزندم از سال سوم دبیرستان برای قبولی در رشته و دانشگاه برتر خود را آماده کرده است و حتی تصمیم دارد که در دوره پیش دانشگاهی به جای حضور در کلاس درس به آموزشگاه های خصوصی برود یعنی پیش دانشگاهی را غیرحضوری برداشته و فقط برای امتحانات اقدام کند.

این پدر که هزینه ای حدود 8 میلیون تومان برای خرید سی دی دروس سال سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی از این موسسه هزینه کرده است، می گوید: برای موفقیت فرزندم در کنکور، به این موسسه که در صدا و سیما نیز تبلیغات می کند، مراجعه کردیم ابتدا قرار بودفردی به عنوان مشاور تا قبولی فرزندم در کنکور او را هدایت کند اما مشاور همان دو ماه نخست با فرزندم تماس گرفت و او را هدایت کرد پس از آن دیگر هر چه با او تماس گرفتیم، پاسخی نداد. این موضوع را به موسسه منعکس کردیم اما پاسخی ندادند تا اینکه مدتی قبل با فرزندم تماس گرفته و گفتند در نظر داریم تا در هر منطقه آموزش و پرورش حدود 20 نفر از دانش آموزان برتر را شناسایی و آنها را برای قبولی در کنکور آماده کنیم.

زمانی که فرزندم مشکل به وجود آمده با مشاور قبلی را برایشان بازگو کرد، اعلام کردند که دیگر این مشکل پیش نخواهد آمد و مشاور از آنها حمایت خواهد کرد اما به این منظور باید دو میلیون دیگر پرداخت کنیم.

موسسه دیگری در میدان انقلاب صرفاً برای برگزاری آزمون آن هم ماهانه، مبلغ 570 هزار تومان دریافت می کند به گونه ای که حتی کلاس های رفع اشکال نیز برگزار نمی شود و فقط برای برگزاری حدود 9 آزمون این مبلغ دریافت می شود که این به جز هزینه کتاب هایی است که توسط پشتیبانان برای خرید به دانش آموز معرفی می شود.

به گزارش تسنیم، تب کنکور به حدی در جامعه بالا گرفته است که خانواده ها با آرزوی قبولی فرزندشان در رشته و دانشگاهی مناسب پول های کلانی را به مافیای کنکور پرداخت می کنند به خیال اینکه آموزش ها و آزمون های این موسسات معجزه خواهد کرد اما متولی بررسی و نظارت بر شهریه های عجیب دریافت شده توسط این موسسات کدام نهاد است؟ آیا آموزش و پرورش در زمینه نظارت بر شهریه دریافتی توسط این موسسات وظایفی را بر عهده دارد؟

مسعود ثقفی رئیس اداره روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران در رابطه با نظارت بر آموزشگاه های کنکور توسط آموزش و پرورش به تسنیم می گوید: در سایت آموزش و پرورش شهر تهران اسامی تمامی آموزشگاه هایی که آموزش و پرورش تاکید کرده به تفکیک منطقه و نوع فعالیتشان قابل رویت است. به تمامی آموزشگاه هایی که با مجوز آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند قیمت کلاس ها ابلاغ شده است و باید در داخل موسسه تمامی شهریه ها در معرض دید مراجعه کنندگان قرار گیرد.

وی ادامه می دهد: شهریه کلاس های مورد تایید آموزش و پرورش توسط شورایی در وزارت خانه آموزش و پرورش تعیین واین شهریه ها از طریق واحد غیر دولتی آموزش و پرورش به آموزشگاه ها ابلاغ می شود و اینکه آیا دریافت این شهریه ها در آموزشگاه ها رعایت می شود یا خیر توسط واحد های نظارتی آموزش و رپورش مورد بررسی قرار می گیرد. اگر تخلفی در زمینه دریافت شهریه ها از طرف آموزشگاه ها صورت گیرد با توجه به نوع تخلف با آنها برخورد قانونی  می شود که این برخورد الزاما پلمپ نیست برخی تخلفات شتمل جریمه می شود اما اگر تخلفات صورت گرفته سنگین باشد در آن زمان مجوز این موسسات لغو می شود و کسی که یک بار مجوزش لغو شده دیگر نمی تواند درخواست مجوز کند.

به گفته ثقفی این موسسات اجازه برگزاری کلاس به صورت مختلط را ندارند.

ابراهیم سحرخیز معاون سابق آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش در رابطه با تب کنکور و سودهای کلان برخی موسسات کنکور از طریق دریافت هزینه های کلان از خانواده ها به تسنیم می گوید: چرا قانونی که مصوب شده است اجرا نمی شود. برای حذف کنکور و اعمال سوابق تحصیلی دو بار قانون تصویب شد. یک بار زمانی که آقای زاهدی وزیر علوم بود، مصوب شد تا که کنکور حذف و سوابق تحصیلی جایگزین کنکور شود اما همان زمان بحث هایی را مطرح کردند که قانون حذف کنکور به خوبی آسیب شناسی نشده و آموزش و پرورش توان الکترونیکی کردن سوابق تحصیلی دانش آموزان را ندارد.

وی می افزاید: در قانون آمده است که باید 85 درصد ظرفیت دانشگاه ها از طریق سوابق تحصیلی باشد براین اساس اگر سالی 200 هزار نفر دانشجو جذب می شود حدود 170 هزار نفر باید بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شوند. سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو باید سیر صعودی داشته باشد اما هم اکنون مدتی است که سهم پذیرش 25 درصد ثابت مانده است. از سوی دیگر مسئولان می گویند که سوابق تحصیلی در کنکور باید تأثیر مثبت داشته باشد یعنی فردی که معدل بالا دارد این معدل به کمک او بیاید. اما باید سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه ها تأثیر مثبت و منفی داشته باشد یعنی فردی که در دبیرستان کم کاری کرده و به شاخص های ارزشیابی توجهی نداشته باید تاوان آن را بپردازد.

سحرخیز با اشاره به اینکه کنکور در مدارس نفوذ کرده است، عنوان می کند: سوابق تربیتی و علمی یعنی کسب رتبه در جشنواره خوارزمی نیز باید در پذیرش دانشگاه ها لحاظ شود. سوابق تحصیلی فقط نمره نیست و سوابق پرورشی نیز باید شاخص بندی شده و عینیت پیدا کند.

دکتر محمد حسنی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش معتقد است که والدین از روی خیر خواهی برای تضمین موفقیت فرزندشان و به عنوان راه نجات، تن به ماجرای کنکور داده اند. دانش اموز برای جلب رضایت والدین و برای عقب نماندن از همگنان و بالاخره در پیروی از خط مشی مدرسه در این گرداب افتاده است. مدرسه و معلمان هم دارند به خواست والدین که قبولی فرزندشان را با رتبه های دو رقمی در کنکورطلب می کنند و برای آن هر قدر بطلبی پول خواهند داد پاسخ می دهد. آزمون سازها و ناشران کتاب های مرتبط هم با فرصت طلبی دارند ماهی خود را از آب گل الود می گیرند و با عقل اقتصادی خود بر گستره امپراتوری خود می افزایند.

 افزایش سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه ها اگرچه طرحی است که در مقایسه با کنکور بسیار بهتر است اما باید برای افزایش سهم سوابق تحصیلی به این موضوع توجه داشت که ضریب خطا و تقلب با توجه به تعداد زیاد دبیرستان های کشور افزایش نیابد. از سوی دیگر بازار داغ موسسات کنکور که در شرایط مدرک گرایی حاکم بر جامعه پول های کلانی را به جیب می زنند باید از سوی نهادهای نظارتی مورد توجه جدی تر قرار بگیرد و برای برخورد با این موسسات صرفاً نباید منتظر اعلام شکایات از سوی خانواده ها بود.

بابا بخدا کنکور اون مدلی ک فک میکنید نیستاااااااا؟!! هیچی جز خودتون نمیتونه باعث موفقیتتون بشه....!!! کاش بجای این حاشیه ها یه کم بیشتر بخونیم!!! کنکور فقط یه راه داره اونم*تلاش+پشتکار* خودتونه پس از زمانتون بهترین استفاده رو ببرید!!!!! خیلی خوبه که اطلاع رسانی شه این تبلیغات صحت نداره!! ممنون آقای گلی
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
دوستان این اتفاق هم برای خودم افتاده هم بقیه دوستان ... لطفا گول نخورید مخصوصا گول این موسسه ***** آسان است ( ****ی شیاد دزد)...
مرسی آقای گلی بابت این مطلب خوبتون.
سلام آقای گلی،خیلی مقاله ی خوبی مطرح کردید،
آخه خیلی از بچه ها درگیر این موسسات میشن و موفقیت خودشون رو فقط همراهی با این موسسات می بینن.(من به عنوان کسی که تجربه ی تهیه ی بسته ی کامل از یک موسسه رو داره،می گویم!)جالب اینجاست که این موسسات که محتوای خوبی ندارند و نمی تونند نیاز های داوطلبان رو برطرف کنند،چرا این همه تبلیغ رو صدا و سیما اجازه می دهد؟؟(حالا خوشبختانه کمتر شده)

یه کار جالب دیگه هم این هستش که مشاوران(به اصطلاح مشاور،خودشون معلوم نیس چه رشته ای از چه دانشگاهی خوندن)این موسسات ،کنکور رو برایه داوطلب مراجعه کننده یه آزمون خیلی بزرگ و سخت و... نشون میدن تا بتونن در آخر بگن که فقط با پکیج ما میتونی در این آزمون سخت و بزرگ قبول شی،این میشه که داوطلب بیچاره فکر می کنه باید همه ی پکیج این موسسه رو بخره و اگر نخره،قبول نمیشه و ...
خدا کنه داوطلبان عزیز،با چشمان باز سراغ این موسسات برن و بدونن که هر  موسسه ای ممکنه در یه درس خاصی قوی باشه و بقیه ی دروس آن به درد نخور باشن و بدونن کتابای قوی از انتشارات موجود هم نیازهای ما رو برایه کنکور برطرف می کنن...
(چشمان باز رو فراموش نکنید در انتخاب)

((ممنون آقایه گلی))
هماهنگ کردن مدرسه های کل کشور مگه الکیه! مثل این می مونه که به مرغا یاد بدن تخم مرغ یک اندازه بذارن!(که قیمت روی تخم مرغ ها بزنن)(قصد توهین ندارم) کار فوق العاده زمان بریه. ولی باید یه کم این دوستان هم به خودشون بجنبن، تلاش کنن.
آقای گلی این کامنت دومیه خیلی باحال شده "**** آسان است" ها؟، خوب کاری کردید! حقشونه کلاهبردارا.
سلام اقای گلی کار خوبی با این موسسه کردین *****اسان است.
من چن سال پیش بهشون زنگ زدمهنو سلام نکرده گفتن سه ملیون بریز ب حساب. 
سلام
آقای گلی میدونم کامنتم نامربوطه ولی نمی دونم کجا بنویسم امروز کارناممو گرفتم اتحان ریاضی که فقط نیم نمره غلط داشتم رو داده بودن 17 اعتراض زدم خیلی لطف کردن کردنش 15و امتحان زمینی که 18 میشدمم دادن 15 جالب اینجاس که من از روی پاسخبرگ خودم جوابا رو نگاه کرده بودم و به خودم نمره داده بودم ولی واقعا نمیدونم دیگه ملاک اصلاح امتحانا چیه واقعا  این انصافه؟؟؟بعضیا که تو بعضی درسا حتی غلطم داشتن نمره اضافی بهشون داده شده یکی ام مثل من که جون کندم و حداقل ریاضی تضمین میکنم که فول بودم شدم 15!هه اکید من به همینا بود که تخصصی ها رو خوب دادم تاثیر مثبت اونا رو میگیرم حالا فقط دعا میکنم تاثیر منفی نگیرم
یعنی اینه واقعا؟؟؟؟هرجوری عشقشون کشیده نمره دادن و من کوچک ترین کاری از دستم بر نمیاد که از حقم دفاع کنم!!
یعنی کنکورم اینه این همه تلاش میکنم اخرش اونم همچین تموم میشه ؟؟؟اگه این طوره که دیگه چراا باید تلاش کنم هه فک کنم از همین الان بهتره شوهر کنم سرم تو کلفتی واسه شوهرم باشه
واقعا عذر می خوام تو این پست این کامنتو دادم ولی الان خیلی بی اعتماد شدم به این نظام میترسمم کنکورم این بلا سرم بیاد؟؟؟؟سوالمم همینه که آیا واقعا نتایج کنکور قابل اعتماد هست؟؟؟؟
توی نهایی از این اتفاقات زیاد میفته!

ممکنه مصحح با خانوم یا شوهرش دعوا کرده باشه و اعصابش خورد باشه نمره شمارو کیلو کیلو بخوره

ولی نگران نباشید تنها آزمونی که توش عدالت هست کنکوره چون اون رو ماشین اصلاح میکنه اون رو! ماشینم احساس نداره که

شما واسه کنکور بخون و بعد از اینکه پخته شدی سوادت بالاتر رفت ازدواج کن از الان زوده واست
سلام آقای گلی ممنون راهنمایی ها تون .من فعلا نتونستم زیستو برا آزمون گزینه دو بخونم فاگوزیست هم تعداد صفحاتش زیاده اصلا نمیرسم تا آزمون به نظرتون چیکارکنم؟
برای آزمون بعدی بخون
جدا از واقعیت های ذکر شده در این مطلب ، اغراق هم به وفور دیده میشود،!

ایشون گفتن موسسه ای که ماهی 1 آزمون میگیرد

ذهن ها به سمت سنجش میره و همه میدونن سنجش 570 تومن که هیچی ، فقط 160 اینا میگیره

بعدش اومده در مورد پشتیبان حرف زده که فقط گاج و قلمچی دارن و اونا هم ماهی 1 بار نیستن و بیش از 9 آزمون دارن

است آسان کنکور هم اطلاعی ازش ندارم !!

ولی کاش ژورنالیست های کشورمون برای زیادکردن پیاز داغ مطالب دست به دامان اصل چخ و پخ نمیشدن ! کاش :)

همین موسسه "**** آسان است" با پول در صدا و سیما فرمانروایی میکند با اینکه این همه شک و شبهه پشت سرشان است اما بازم صدا و سیما به آنها آنتن می دهد تا بیشتر کلاه برداری کنند.
سلام آقای گلی
موسسه پرواز کنکوری ها به من زنگ زده و میخواد که برام انتخاب رشته کنه
شما میشناسینش؟ میتونم بهش اعتماد کنم؟ (لطفا جوابمو بدید)
با تشکر.
سلام نمیشناسم

از کسایی که باهاشون همکاری کردن تحقیق کن
اون جمله ازدواج از رو حرص بود من چون خیلی بدم میاد تو این سن درس و مدرسه رو ول کنی بچسبی یه اون کارا و کلی از دوستامم مناسفانه این کارو کردن یه جورایی وقتی از دست این درسو کتاب حرصی میشم اونو میگم
من با مدیر مون حرف زدم که واسه یه بارم شده یه کار مفیده بکنه و پشت شاگردش وایسه اون خیلی قشنگ آب پاکه رو ریخت رو دسم گفت تو حالا شکر کن کنکور خیلی بیشتر بی انصافیه میگفت انقد تو تجربی کم دختر بر میدارن که نمی دونم درصد دخترا به پسرا 30به 70 شده به هر حال من که همه تلاشمو میکنم لاقل اگرم موفق نشدم از خودم خرده نگیرم بعدا....
و یه بار دیگم واقعا از شما تشکر میکنم که هستین و این همه مارو راهنمایی می کنین خوبه حالا یه چن تا آدم خوب تو این دنیا مونده:)
به حرف مدیرتون گوش نکنید

شما توی کنکور بدرخشی صد در صد یه دانشگاه و رشته خوب قبول میشی

شکی توش نیست! از شنبه استارت بزن

خواهش میکنم موفق باشید شما هم
بدیهی ،،، واضح و مشخص
جایی برای هیچ حرفی نیست
دم آدم هایی مثل حسن گلی و دکتر افشار عزیز گرم که با صداقت سمت بچه ها هستند .

لایییییییک
مرسی آقای گلی خیلی مفید بود
ولی واقعا منظور متن چه موسسه ای میتونه بااااشه؟؟؟الکی مثلا من نمیدونم...D:
اگر کنکور هم برداشته بشه میشه شرط معدل ک افتضاحترین کاره...چون بسیار سخت میارن زمانی ک 100درصد کنکورمیشه 10تا امتحانه نهایی...(ما ک 25درصد بود انقدر سختش کردن وای ب حال اینده ک درصد نهایی توی کنکور بیشتر تاثیر بذاره)و توی صحیح کردن واقعاااا نا عدالتی برپاست...بنابراین کنکور واقعا خیلی بهتره اگرم بردارن بایداز ریشه یه اصل دیگه بگذارن ک اینکارو نخواهند کرد حتی واسه راحتی خودشونم ک شده
کنکور هیچوقت حذف نمیشه فقط کنکور اختصاصی تر میشه

مثلا دانشگاه تهران آزمون خودشو برگزار میکنه
مریم شوهرو خوب اومدی :|||
یعنی چی خوب اومدی؟ این فرار از ترسه، نه مواجهه باهاش. جدا از اون، اگر کسی ناراحت نمیشه باید بگم چنین فکری خودخواهانه هم هست. فکرشم نکنید. همیشه امید هست.
شوخی کردم بابا...عجباااا :|
آقا علیرضا اون فقط یه شوخی تلخ بود خب صد البته چون هرکسی با یه لحنی می خونه برداشتای متفاوتی میکنه شما مطمعن باشد ناحقی که در حقم شد انگیزه ی منو واسه درس خوندن و موفقیت در کنکور چندین برابر کرد مطمعنم باشید هیچوقت به این راحتی عقب نمی کشم و همه تلاشمو میکنم چون میدونم لیاقتشو دارم و همون طور که گفتین همیشه تا وقتی که نفس میکشبم امید هست!
آفرین
"خب صد البته چون هرکسی با یه لحنی می خونه برداشتای متفاوتی میکنه"

الکی مثلا منطورت من نبودم :|

من اصن منطورم این نبود،یجورایی تایید کردم حرفتو،با این وضع شوهر کنیم بهتره
حالا بیاید بخورید منو :||
مهسا جون من اتفاقن فک کرده بودم شماا من منظور منو درست گرفتین!!
دیگه سخت نگرین یه سو تفاهمی برای عاقا علیرضا پیش اومده بود که به ایشون توضی دادم مخاطبم شما نبودین پس به خودتون نگیرین
لطفا دیگه بیاین همگی اون جمله رو بفراموشیم
اوکی

موفق باشی خواهری ✌
من هم چیزی جز آفرین نمیتونم بگم مریم خانم. کامروا باشید.
پنجشنبه ۲۵ تیر ۹۴ , ۱۹:۱۶ ماهی سیاه کوچولو
سلام دوست عزیز
با اینکه هر سال کلی نارضایتی و اعتراض پشت سر این موسسه پیش میاد ولی هیچ اقدامی هم انجام نمیشه
امیدوارم همه ی کنکوری ها با تلاش و پشتکار و همچنین با چشمانی باز تو این مسیر تا رسیدن به هدفشون پیش برن و ضرری از طرف این موسسات بهشون وارد نشه. در هر صورت بقول رتبه ٤ تجربی ٩٢ سینا امینی بهابادی در برنامه فرصت برابر، کنکور آسان نیست ؛)
با آرزوی موفقیت برای تمامی داوطلبان کنکور ٩٥
هرچند خودم "بیش از حد" با خرج های الکی برای کنکور (مثل چند منبعی شدن، کلاس کنکور، مشاور، دی وی دی و ....) مخالفم و میگم برای کنکور فقط یه دست کتاب دسته دوم هم کافیه،
ولی به نظرم این خبر و این حرفا از طرف برخی از نمایندگان مجلسه که شدیدآ در پی حذف کنکور با روش های کاملآ غیر اصولی و غیرعقلیه که اکثر بچه ها (اکثر که چه عرض کنم تقریبآ همه) با این روششون مخالفن و معلوم نیست اصرار این آقایون اصلآ چه دلیلی داره....
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
سلام اقای گلی شما موسه *****تان رو میشناسید؟
نظرتون راج بش چیه؟(************ir)
یه سایت که فقط با تبلیغات اومده بالا و کمترین کیفیتی تو کارش نمیبینم

مدیرشم کار بدی کرده وسط اتاق عمل سلفی گرفته جون بیمار در خطربوده!!
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
آقای گلی نظرتون راجع به dvd های آقای حامد ***** چیه؟ ( *****100.ir)
بچه خوبیه تو دلش هیچی نیست ولی کارای زشتی میکنه! ترو تمیز کار نمیکنه و ضعف های زیادی داره!

امیدوارم در آینده بهتر بشه
سلام . من هنوز واسه ی کنکور هیچی نخوندم چون یه سری مشکل واسم پیش اومده بود شهر خودمون نبودم اصلا . الان که میخوام شروع کنم واقعا سردرگمم مدام حس میکنم تیر ماه رفته و هیچ کاری نمی تونم بکنم .پیش مشاورای خوب هم کی میخوام برم همه شون میگن ظرفیت هامون بسته شده کلاس کنکور ها هم همه جلو رفته درساشون . قلمچی ثبت نامم ولی برنامه ی قلمچی  هم خیلی سنگینه نمیشه تو دو هفته این مطالبو خیلی خوب بخونم اون طوری که میخوام  . خیلی دوس داشتم پزشکی شهید بهشتی قبول شم اما الان انقدر نا امیدم که فکر میکنم أصلا در نمیام اونجا و خیلی خودم رو از هدفم دور میبینم . معدل کتبیم هم ١٩.٢٣ هستش. خواهش میکنم اگه میشه راهنمایی ام کنین دوستان
سلام با توجه به اینکه یک ماه گذشته و یک ازمون رو از دست دادید وقت مشاوره تک جلسه ای بگیرید

09211862450


بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
سلام
اقای گلی با خوندن این پست  نظرمن نسبت به شما عوض شد من ازتون عذر می خوام زود قضاوت کردم من امروز رفتم پیش یه مشاور بهم گفت پزشکی قبول میشم اما دانشگاه تهران پنجاه پنجاه هست ولی من اگه    تهران قبول نشدم دوباره واسه کنکور میخونم!!اقای گلی من کامنت های قبلی رو نخوندم چون گفتم شاید چیزی توش نوشته باشین که من ناراحت شم اخه منم یه استاد قانون جذبی هستم ونمی خواستم قانون جذبم بهم بخوره!! اخه این ***** اسان هست اخراخر های سال برنامه ریزی منو بهم ریخت وگرنه من صد درصد پزشکی تهران قبول میشدم من فکر کردم اینم وبسایت کنکور اسان هست هستش ..اقای گلی من اصلا دوست ندارم توی دنیا کسی رو ناراحت کنم به خاطر همین اومدم تا فقط این کامنت رو بدم ازتون عذر خواهی کنم امید وارم درکم کنین برادر عزیز چون من امسال موقع کنکورم زیاد نامردی دیده بودم اطمینان کردن به دیگران بخصوص سایت های مجازی برام سخت شده به هرحال من میدونم که زیاد عصبانی شدم وزود قضاوت کردم بازم شرمنده..خدانگهدار ..درپناه خدای مهربون شادو خرسند وثروتمند باشید.
سلام آقای گلی.
شما راجب کیفیت دی وی دی های موسسه رهپویان دانش و اندیشه اطلاع دارید؟به نظرتون خوبن؟
از این موسسه زیست آقای کرامت خیلی عالیه

قیمتاشم خیلی پایینه

در کل کیفیت عالی و پول کمی داره

بازم از کسایی که بیشتر ازش استفاده کردن بپرس درسایی که به درد میخوره رو تهیه بکن

نظرم مثبته راجع موسسه و دی وی دی هاش
شنبه ۲۷ تیر ۹۴ , ۱۲:۳۲ لیدا حسن زاده
با اجازه از آقای گلی من از دی وی دی های رهپویان استفاده میکردم عالی بود من عربی رو با آقای واعظی , فیزیک  نیما نوروزی , زیست آقا کرامت گرفتم واقعا برام مفید بودن
سلااااام آقای گلی
صبحتون پرانرژژژی
ببخشید سوالم به پست بی ربطه اما جای دیگه ای نبود بپرسم

راسته فردا نتایج کنکور میاد؟؟؟!!!
نمیدونید چندتا تربیت معلم و دبیری و علوم تربیتی میگیرن امسال؟؟!!
آخه چند سال پیش95هزار(فک کنید یه رتبه نجومی)دبیری شیمی قبول شد رفت.....
یه پسر دیگه با سی هزار و درصد منفی ادبیات دبیری ادبیات اورد.....
بعد از طرفی ام 4هزار دبیری قبول نشد!!!!!:-(
ااز شرایط امسال خبر دارین؟؟!!
نگران نباش دبیری رفتن خیلی راحته و تا حد زیادی هم امسال پذیرش داره!

چند تا دبیری پر طرفدار مثل دبیری زیست یه کوچولو سخته رفتنش فقط!

راحت میتونی بری ...

راستی اگه شما هم کنکور دادی کنار لیدا به بچه ها کمک بکن اسمتونو مینویسم تو پست به عنوان پاسخگو
ممنون آقای گلی
شما هم دعا کنید واسمون
من هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدم 

اسم تو و لیدارو نوشتم تو پست به عنوان پاسخگو
سلام کاش فقط حرف موسسه بود..بعضی از مشاورای نامرد هم پدر دانش اموزارو دراوردن
آقای گلی قول داده بودین کتاب صوتی بدین.
رفتم پیش یه مشاور گفت امسال رو ازمایشی بده .قدرتتو بذار برای سال بعد .اخه این حرفه مگه من دوران زندگیم رو از سر راه اوردم که اینطوری هدرش بدم؟
مشاورتون یه آدم نا متعادل از لحاظ روانی هست و از نظر علم روان شناسی بیماره! و داره با آینده شما بازی میکنه
مریم یه شوخی اون بالا کرد...من اون مشکل رو دارم .امسال احتمال داره اخرین سال باشه .پس نظر شما هم اینه که این کارو نکنم دیگه؟؟ مرسی
سلام

تا به بلوغ عقلی کامل نرسیدید خیر!

جوون 17 18 ساله کنکوری اونقدر پخته نشده برای ازدواج
سلام اقای گلی  
من رشته ی ریاضی خودم و امسال کنکور دادم. اما از طرفی رتبه ی مطلوب نیاوردم ویتامین گرفتم یک سال دیگر تلاش کنم معدلم توی نهایی اصلا خوب نشد البته بیشترش به خاطر تصحیح های نادرست و بی عدالتی بود با توجه به این که من عالی زیست رو میفهمم و بدون معلم میتوانم درصد بالای 50 با گذاشتن وقت اندک نسبت به بقیه بیارم به نظرتان می توانم سال آینده رشته های پیرا پزشکی ودندان و دارو قبول شم. معدلم 15.5 شد ولی فقط چند درس مثل هندسه و حسابان خیلی پایین شد.خیلی استرس دارم لطفا جواب بدید با این معدل و تاثیر منفی آن شانس قبولی دارم. چه قدر بید بهتر از بقیه عمل کنم تا تاثیر منفی معدلم پوشانده شود.سپاس
سلام

بله حتما میتونی

برای جبران معدل سعی کن درصدات رو طوری تنظیم کنی که 500 تا پایین تر از اون چیزی باشه که میخوای

مثلا رتبه 1000 میخوای درصدای رتبه 500 رو بزن
حالا اشتباهی بود که از سر بچگی مرتکب شدم.مشاورم برام برنامه ریزی کرد اما زیاد جواب نداد ممنون میشم کمکم کنید برای برنامه ی ازمون گاج .یاحتی یه راهنمایی
یعنی به همین میزان کافی آگه من این دردآور بزنم به نظرتان قبول میشم. 
ادبیات80 عربی 100 دینی 80 زبان 90 زیست 70 ریاضی60 شیمی60 فیزیک70 دارو یا دندان مشهد میارم با این درصدی و فرض تاثیر معدل
میارید
خیلی ممنون که به سوالات پاسخ میدید من خودم پارسال مشاور خصوصی داشتم اما....... 
ببخشید اقای گلی تو بعضی سایت ها شایعه کردن رتبه در رتبه های پایین به اندازه ی 2 و 3 هزارتا تغییر میکند حقیقت داره 
شما مثالی دارید که شخصی بامعدل پایین منطقه 1 زیر 500 یا حتی هزار شده باشه. بازی ممنون
سلام معدل فوقش 500 600 تا جا به جا میکنه
سلام من سال 90 کنکور دادم الان باز می خوام کنکور بدم معدلم 17.96 منطقه 1 برای رتبه زیر 100 می تونم امید داشته باشم؟ باید چه درصدایی بیارم؟
صد در صد میتونید

درصداتون بستگی به سطح کنکور اونسال داره
تاثیر معدل خیلی بده...اصن داغون میکنه آدمو،یچیزیه که دیگه نمیشه جبرانش کرد،طرف کنکور قبول نمیشه،سرش به سنگ میخوره میشینیه دوباره میخونه سال بعد کنکور میده...ولی معدلو نمیشه تغییرش داد...ای کاش برش دارن :(((
معدل در بدترین حالت هزار تا میتونه جا به جا بکنه مهسا جان

شما درصد های حدود 1000 بزن 2000 هم رتبه عالی هست
سلام آقای گلی صبح بخیر.
یه سوال داشتم....من از 13تیر کلاسام شروع شده میریم ریاضی وفیزیک پیش رو میخونیم وجمع بندی عربی.
معلم ریاضیمون به ما میگه اگه میخواید رتبه خوبی بیارید خودتون رو درگسر پایه نکنید چون تو پیش تکرار میشه واینکه کسایی که خیلی درگیر پایه شدن به جای خوبی نمیرسن.
واینم میدونم که که این خانوم همیشه به نفع ما حرف زدن...
به نظرشون گوش بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام

با استراتژی معلمت پیش برو

ولی من میگم یکی پایه رو نفهمه پیشو هم نمیفهمه
ممنون که ان قدر انرژی می دید


می خواستم بدونم باید درصد هام چقدر از اونایی که معدل 19 دارند بالاتر بشه؟


(همون معدل 17.96 ام)
میانگین 10 بالاتر
سلام واقعا همینطوره چرا اسمشو نبریم تا همه بدونن..منم خواستم همین اشتباه رو کنم که خداروشکر زود فهمیدم اولین بار که زنگ زدم سلام نکرده بهم گفتن باید 5حداقل 5 میلیون بهشون بدم ولی  اینکارو نکردم تنها کاری که کردم خرید دی وی دی فیزیک . و زیست بود که تو فیزیک 3 مشکل داشتم اخه دبیر خوبی نداشتیم...بعد از مدتی زنگ زدم برا مشاوره و برنامه ریزی خانوم ل .م که خودشون رتبه برتر داروسازی بودن باهام حرف زدن و هی بهم میگفت برنامه ریزی هم کنم به هیچ جا نمیرسی وقت تلفیه و تنها راهش اینه که دی وی دی بخری بدون دی وی دی به هیچی نمیرسی مثلا من زنگ زدم ازش روحیه بگیرم به نظر شما این روحیه بوووووووووووووووود؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
بعضی از رتبه های برتر رو با پول میخرن تا براشون کار کنن
اقای فلان که خودشو خاص میدونه و میگه آلفای ذهنی بهت میدم کنکورو بخور :دی
من چی بهش بگم اخه اون روش های ی که اون اقا میگه خاصه و منحصر به فرده من تو یه کتابی دارم همش هست اون کتابی که من دارم والا از اون خیلی بهتره
والا با اون شعار مزخرفشون که میگن روزگاری فقط قشر خاصی میتوانستند از معلمان برتر استفاده نماین،اماامروز...
اخه یکی نیست به اینا بگه اخه الان با اون زمان چه فرقی داره الانم مگین تا پول نداشته باشی بیخیال اینده و کنکور شو...
همگی دست به یکی کردن با صدا و سیما و مطبوعات و ...

امیدوارم اینده ای نه چندان دور تو سیستم و نظام کشورمون و تو هرقسمتی دست برده نشه...
سلام از وقتی این دیدم خیلی نگران واقعا
اگه باباش پول نداشت...
یه نگاه به کارنامه دو نفر زیر بکنید.هر دوتا داروسازی میخونن با این تفاوت که یکی دانشگاه سراسری و اون یکی تو دانشگاه بین الملل.عمق تاثیر معدل رو ببینید!

ادبیات 54

عربی 68

معارف 56

زبان 60

ریاضی 15

زیست 48

فیزیک 22

شیمی 30

تخمین رتبه:10000

رتبه 6 هزار داروسازی بین الملل رامسر

ادبیات 50

عربی 20

معارف 50

زبان 26

ریاضی 80

زیست 60

فیزیک 85

شیمی 65

تخمین رتبه:300

رتبه:2500!!!! داروسازی تبریز

یه لحظه با خودم فکر کردم این شخص دوم اگه رتبه 3 هزار می اورد و پدرش پول نداشت بفرستتش به دانشگاه ازاد یا بین الملل چی میشد؟واقعا انصافه؟

منبع : http://konkoria-93.blogfa.com
بله متاسفانه همین امسال رتبه دوستم 1000 تا جا به جا شد
ولی طبق این متن تاثیر خیلی بیش تر از 1000 تاست
خوب هرچقدر معدل پایین تر باشه تاثیر بیشتر
برادر گلی،میخواستم درباره رهپویان چیزی بگم. شیمی جمع بندیش ((سلوکی)) اینقدر خلاصست ک روخونی از کتاب بیشتر واست یاداوری میکنه تا دیدن این فیلم(بدجور سرهمبندی کرده).بجای این دی وی دی بهترین کار خرید(و خب نیاز ب گفتن نیست درست خوندنه) کتاب فیل بهمن بازرگانیه یا خط ویژه و اگر هم چکیده نویسی خود هرکس باشه خب چ بهتر؛ب ویژه تستایی ک نشونه دار کردی ب عنوان تست الگو
مرسی که تجربیاتتون رو در اختیار دیگران قرار میدید
سلام اقای گلی.خداقوت.من منظور عارفه رو نمیفهمم...این درصدا و تاثیر معدلو پول پدر!!!!!
میشه بپرسم منظورش چیه؟
وسوال بعدمم این ک من بخام دارو شهرخودم اصفهان بیارم چه درصدایی نیاز دارم و حدودا چقدر(تایم هفتگی یا روزانه) درس باید بخونم؟معدلمم بین 18ونیم تا 19
باید تمرکزمو روی زیستو شیمی و زمین بزارم؟
سلام

برای دارو برو سایت کانون ببین تا رتبه چند برداشته!

نمیشه زمان خاصی تعین کرد

تمرکزت روی درسایی باشه که بقیه کم میزنن

به زمین شناسی هم چون دارو میخوای توجه کن
سلام......بچه به خدا دارید اشتباه می کنید اینطوری درس میخونید ، یا حداقل درس و عمرتون رو دارید واسه رشته هایی هدر میدید که آخرش هیچی نداره....این موسسات کنکور هم تنها واسه کسب درآمد این بازی رو دارن پیش میبرن وگرنه خودشون هم میدونن که ته دانشگاه حتی اگر صنعتی شریف و تهران و ... هم باشی تا زمانی که تو ایرانی چیزی نیست!
دوستان من فارغ التحصیل برق شریفم ، سال های زیادی هم مثل شماها فکر و ذکرم برق شریف بود !! الان بیکار !! دوستای پزشکیم ، بیکار!!... چرا باور نمیکنیدکار تو این مملکت نیست واکثر رشته ها اشباع شده به خصوص پرطرفدار ها مثل برق و پزشکی وحقوق....دوستان جوانی خودتون رو هدر ندید ....آقای گلی چرا به بچه ها نمی گید که اگه واقعا توی رشته های پزشکی و مهندسی کار بود این همه مشاور کنکور و طراح کنکور و مولف کنکور که همشون با مدرک پزشکی یا مهندسی از دانشگاه میان بیرون نمیان تو حوزه ی نشر آموزشی کار کنند بلکه میرفتند پروژه های میلیاردی بر میداشتند و مشغول کارهای مهندسی بودند....یا پزشک میرفت مطب میزد و درآمدهای ماورایی داشت ن ماهی 2یا3تومن!! .....بچه ها این چیزا رو قبل اینکه بیاید دانشگاه بدونید بهتره ، تصورشم هم نکنید که بعد اینکه از دانشگاه با مدرک دکتری یا مهندسی اومدید بیرون یه کار خوب با حقوق خوب گیرتون میاد!!! به خدا هیچی نیست تهش ، من رفقیم اون سالی که دیپلم رو گرفت رفت کابینت سازی الان خونه و ماشین خریده ، 90درصد رفقای من هم که از صنعتی شریف اومدیم بیرون یا دارن میرن آمریکا و اروپا و یا دنبال کار میگردن که گیرشون نمیاد و بعد از مدتی از فرط بیکاری روی میارن به فلسفه و عرفان و شعر !! به خدا قسم دورغ نمیگم، شما 10یا15سال دیگه شاهد خواهید بود که مهندسانی بودند که با هوش بالا از بهترین دانشگاه ها اومدند بیرون و الان تبدیل به فیلسوف ها و عارفان و شاعران بزرگ شده اند :))
حالا 250هزار نفر تو کنکور ریاضی امتحان میدن از هرکی بپرسی چی دوست داری قبول شی میگه برق شریف!!
من نمیدونم از این 250هزار تا چندنفر به آرزوشون میرسن ، یقینا تعداد کمی ، ممکنه شما هم مثل من یه روز به آرزوتون برسید ولی فقط یه چیز مهم رو داشته باشید ، حتما به پول الان یه 40میلیونی  داشته باشید تا بعد تمام شدن لیسانس یا فوق سریع بتونید اپلای کنید برید از این کشور چون به هیچ وجه آینده ی خوبی در این مملکت در  انتظارتون نیست ، در بهترین حالت میخواید برید توی یه شرکت کار کنید با ماهی 1.5!! اون کابینت سازه که گفتم ، حداقل ماهی 5تومن داره ،کابینت میبنده متری 2میلیون !!
بنابرین اگه واقعا علاقه و حوصله ندارید سعی کنید واسه پول نیاید سمت این چیزا !!

اما روی دیگر سخنم با اون 500هزار نفر مجنونی هستش که کنکور تجربی میدن و میخوان دکتر بشن ، الان چیزی حدود70هزار دکتر عمومی فقط داریم ، طبق آمار 12هزار تفرشون حتی طبابت هم نمیکنن و کلا کشیدن بیرون از پزشکی(از بس پول تو پزشکی زیاده !!) ، دولت فخیمه هم که سال هاست داره کیلویی سالی 4000پزشک از دانشگاه ها میده بیرون !! یعنی هر ساله به اون 70 هزار تا 4000تا هم اضافه میشه ، خب فرض کنیم شما خیلی باهوشید و امسال پزشکی قبول میشید ، بعد 7سال که پزشکی شما تموم شد ، درواقع 28000پزشک به جامعه اضافه شده است !! الان یه پزشک عمومی به شرطی که مطب واسه خودش باشه و برای این حالت هم معمولا سنش از 50 رد شده ، ماهی 4-5تومن در میاره ، حالا شما فکر کنید زمانی که  28000نفر به این تعداد اضافه بشه ، حقوقشون چقدر میشه ، به یقیا زیر 3میاد!! پس آیا این همه خودکشی کردن واسه پزشکی ارزشش رو داره؟ تا جایی که تو اخبار میخوندم هرسال چندین نفر جوان خودکشی میکنن چون رتبه خوبی نیاوردن !! آیا این حماقت نیست؟ یقین بدونید پزشکی هم تا نوبت شماها برسه از مهندسی بیشتر اشباع مبشه ، حالا من مهندس برق ، کار برقی نشد ، میرم کار ابزار دقیق میکنم ، میرم طراحی میکنم، میرم تو کار سیستم حفاطتی....شما پزشکان که به جز سیستم بدن انسان چیز دیگه ای بلد نیستید چیکار میخواد بکنید با 27-28سال سن !!

دوستان این ها رو نگفتم که نا امیدتون بکنم ، ولی ای کاش یکی این چیزا رو به ما قبل از ورود به دانشگاه میگفت ، میخوام بگم که فقط برید دنبال علاقه خودتون ، فقط و فقط علاقه !! از هر ریاضی بپرسی علاقه ات چیه ؟میگه برق شریف ، از هر داوطلب تجربی بگی علاقت چیه ؟میگه پزشکی ....آخه مگه میشه 500هزار نفر فقط به یک چیز علاقه داشته باشند؟ پس حتما دارند دروغ میگن و بوی پول به مشامشون خورده اومدن سمتش!! حساب کتاب میکنن بعد اینکه درسمون تموم شد 2سال کار میکنیم ، یه شاسی بلند میخریم ، یه خونه تو بالاشهر و یه همسر خوب !! دوستان همه ی این ها سرابه!!
اما پس چطور میشه به آرزو های مادی و معنویمون برسیم؟ پاسخش واضحه ، برید رشته ای که بهش علاقه دارید....بچه ها شاید باورتون نشه که یه رشته های ساده ای مثل هتل داری ، ممکنه درآمدشون بالای 30میلیون در ماه باشه ، به شرطی که طرف علاقه داشته باشه و تو کارش حرفه ای  !! چون اگر توانمند باشه میتونه بره تو هتل های عربی یا اروپایی کار کنه با حقوق های بالا ، ولی تو ایران هرکی بگه هتلداری میخونم همه بهش میخندن!!
پس درس رو اگه میخونید در درجه ی اول برای بالا رفتن سطح شعور و آگاهی خودتون بخونید ، نه پول چون اگه واسه پول بخونید ، با احتمال 90درصد بهش نمیرسید و بعدا از درس زده میشید و توی دانشگاه میبینید که کسانی که همه روزگاری رتبه های تک رقمی و دورقمی بودن تبدیل به آدم های سیگاری و فوق افسرده شدند که اصلا حوصله ندارند حرف بزنند چه برسه به اینکه درس و کار فعالیت و پژوهش بکنند........این ها رو تا نیاید دانشگاه درک نمیکنید، سیستم آموزش ما شاید بشه گفت بدترین تو دنیاست، چه تو دانشگاه ها و چه توی آموزش و پرورش... و در درجه ی دوم واسه علاقه بخونیدش ، اگه میبینی به فلان درس یارشته علاقه نداری یا نمیفهمیش،اشتباه محضه که فکر کنی میتونی از اون پولدار شی،علاقه که باشه پول هم میاد..آقای گلی شرمنده زیاد حرف زدم ولی به نظرم شما مشاوارن کنکور نباید همه چی رو گل و بلبل نشون این بچه های معصوم بدید چون وقتی میادن وارد فضای دانشگاه و زندگی اجتماعی میرسن خیلی سرخورده میشن ، چون نتیجه اش میشه همین دکتر مهندسانی که تو زمینه ی کنکور میان فعالیت میکنن و فقط چشمشون پول رو میبینه نه چیزی دیگه ، یا هزاران مهندسی که پول رو میگیره و پروژه ها رو ناتمام ول میکنه میره ، یا دکتری که به خاطر درآوردن پول بشتر مجبور با داروخانه زد و بند میکنه ، یا هزاران نفر دیگه که وارد سیستم های فاسد بانکی و بیمه ای میشن و اختلاص میکنن!! آیا واقعا خود ما افرادی که بچه ها رو اینقدر به سمت آموختن سوق میدیم بدون پرورش فکری و اجتماعی آنها، در وجود این همه پلشتی و زشتی در جامعه مقصر نیستیم؟ آیا این همه که تلاش برای آموختن و دادن استرس به آنها برای قبولی در دانشگاه کردیم ، برای پرورش روحی و اخلاقی و اجتماعی آن ها کردیم؟

درود بر شما
مهندس برق پس چیکا کنیم:(
سلام مهندس برق
میدونین ما تو مدرسمون بهمون میگفتن هرکی شریف یا تهران درس بخونه هنوز فارق التحصیل نشده میقاپنش!! اصلا امکان نداره بیکار بشه!!!!!
خب یکی نیست بگه اطلاع نداری چرا الکی واسه خودت حرف میزنی و ما رو گمراه؟؟؟؟
واقعا ممنونم از شما مهندس واسه اینکه چشمامونو باز کردین
ولی واقعا ما چرا اینجوری هستیم؟چرا پزشکی و ... شدن اوج آرزوها که البته خیلیاش پوچه...
من تمام زندگیم به این فکر میکنم که بتونم یه روزی تو زمینه سرطان یا ایدز کار کنم و واقعا به خاطر پول نیست قسم  میخورم  به ارزش همین لحظاتی که داریم تلاش میکنیم  که با تمام وجودم بهشون علاقه دارم
یخورده بیشتر توضیح بدین بگین باید چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟
آقای گلی ممنون میشم اگه شما هم جواب بدین
مرسی از زحماتتون
سلام اقای گلی,خسته نباشین و خدا قوت 
من پنج سال پیش اولین کنکورمو دادم و توی یکی از رشته های کارشناسی از علوم پزشکی اهواز فارغ التحصیل شدم,برای کنکور مجدد با توجه به سابقه کنکور قبلیم خواستم متفاوت عمل کنم و متاسفانه پای یکی از برنامه های رادیو نشستم و از طریق اون با موسسه ی کنکور اسان است آشنا شدم و ده میلیون هزینه,, و تا عید از من زمان گرفته شد برای دیدن محصولات موسسه و مشاوره های بی خودی منو از راه و مسیرم دور کردن... اما الان بعد از اونهمه تلاش یه ماهه حسابی ناامید شدم و فهمیدم خودم توانایی خوندن از روی کتاب های موجود در بازار رو با صرف زمان فوق العاده کمتری داشتم,, و به جایی رسیدم که حاضرم سه چهار برابر هزینه ی اولیه رو بدم و فقط یکسال جوونیم و زمان با ارزشم برای رسیدن به هدفم که بعضی وقتا خوابشو میبینم برگرده.... با مشاورای زیادی صحبت کردم,, اکثرا منو نامید کردن و گفتن سرت کلاه رفته(که اینو خودمم قبول دارم( اما متاسفانه خیلی ها میگن امسالو بیخیال شو و الان با توجه به فرصت و زمان محدود مدام فکر موندن میزنه به سرم,,حتی امیدی به قبولی در پردیسم ندارم چه برسه رتبه ی برتر,,, 
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب
پربیننده ترین مطالب
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
Designed By Erfan Powered by Bayan

تصویر ثابت